Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wegetarianizm/weganizm w krajach egzotycznych
Autor Wiadomość
denat 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-07-24, 15:20   wegetarianizm/weganizm w krajach egzotycznych

Od dłuższego czasu zastanawiam się właśnie jak wygląda bezmięsna (czy tam bezzwierzęca :P) dieta w tych krajach. Potrawy narodowe są typowo mięsne, norweski lutefisk czy islandzkie baranie łby mogą przyprawić o ciarki nawet mięsożerce. Kraje są typowo górzyste (zwłaszcza Islandia i Norwegia) gdzie mało jest gruntów rolnych, no i nie wpominając już o klimacie :P

No więc wie ktoś może jak to tam na Północy wygląda z naszą dietą?
Ktoś był? Mieszka tam? Ma znajomych?

będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

Mag_ 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-10-29, 12:37   

Ja byłam 3 mce w Finlandii. Latem, wiec moge conieco powiedzieć o zywieniu rodziny, bo pracowałam jako au-pair.

Mieso jedzą i to sporo. Wszelkiego rodzaju gotowce w marynatach kupowane w marketach, kiełbaski-parówki, kurczaki, itp. No i ryby, tego jedzą również sporo.

warzyw i owoców bardzo mało... mają przebłyski w stylu zamrażania owoców lasu na zimę, albo zebranych w ogrodzie, ale preferują własnie mieso, ryby, fastfood wszelkiej maści.

Jo-Jo 
Mały Veg

Wysłany: 2010-11-07, 02:00   

Przez jakiś czas pomieszkiwałam w Malmo i muszę powiedzieć, że spotkałam tam wielu wegan i wegetarian. Są też restauracje wegańskie i wielki sklep ze zdrową żywnością w centrum.

Anna 
Wyższy Stan Ducha
art of life

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-11-07, 12:38   

Z Finlandią niestety jest rzeczywiście tak smutno. Wielbią grilla, mięso i ryby. Z resztą to łatwo uzasadnić - na północy dieta, która podpowiada klimat jest bardziej mięsna, dostarczająca długotrwałej energii. I chyba nie ma wielkiej społecznej chęci odmiany...

W Holandii, podobnie jak Wielka Brytania postkolonialnej, zaadaptowały się wszelkie kuchnie azjatyckie bardzo dobrze. I choć oryginalne holenderskie jedzenie zawiera dużo mięsa, smażeniny i ryb, to jednak jest spory wybór towarów wege i miejsc w których można jeść.

Poza tym przecież to kraj serami stojący, i wielbiący drobne maślane ciastka pod każda postacią.

Odpowiedz do tematu