Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
miesiączka?
Autor Wiadomość
hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-10-13, 15:21   

czekam wiec....
o anoreksje sie nie martwie - daleko mi ;)

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-13, 15:53   

Ja bym się nie przejmowała. ;) Jak masz wyniki ok to spox. :mrgreen: A na wita okres może zaniknąć co nie znaczy że nie masz menstruacji. :D

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-10-13, 16:35   

aśkaeddie napisał/a:
Ja bym się nie przejmowała. ;) Jak masz wyniki ok to spox. :mrgreen: A na wita okres może zaniknąć co nie znaczy że nie masz menstruacji. :D
Chyba mialas na mysli owulacjé ? ;) (bo okres to inaczej mentruacja)
Nie wiem czy to nie musi znaczyc, ze jej - owulacji nie ma.

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-13, 17:22   

an napisał/a:
aśkaeddie napisał/a:
Chyba mialas na mysli owulacjé ? ;) (bo okres to inaczej mentruacja)
Nie wiem czy to nie musi znaczyc, ze jej - owulacji nie ma.

Rany sorka. :lol: Się pomyliłam. :megapolew:

Ale pisała że ma wyniki oki. :-) A jak wyniki są w normie to znaczy że jest dobrze. :-) Zreszta po odstawienie tabletek po tylu latach też u niektórych ma różne objawy. ;)

Cichosza
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-14, 12:01   

naiwne męskie pytanie nieśmiało wpuszczam tu (bo gdzie...a le jesli ktoś, kto to administruje wie, gdzie mnie przenieść, to ja się nie obrażę, bo szukałem, ale wydaje mi się, że tu pasuje, bo to o zaniku miesiączki ale mniej wyznanie, a bardziej pytanie...)

To skąd menstruujące bezkrwawo witarianki wiedzą, jak obliczać sobie cykl?

I kolejne, nie mądrzejsze:

Czy skoro brak miesiączki jest flagowym znakiem ciąży, to skąd to wiedzieć w przypadku witariańskim?

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-14, 13:30   

Cichosza napisał/a:

To skąd menstruujące bezkrwawo witarianki wiedzą, jak obliczać sobie cykl?

Nie wiem zreszta nigdy tego nie robiłam. lol

Cichosza napisał/a:
Czy skoro brak miesiączki jest flagowym znakiem ciąży, to skąd to wiedzieć w przypadku witariańskim?

Robić test co miesiąc, tak dla pewności? :lol:

va
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-14, 13:40   

nie można menstruować bezkrwawo, to jak bezmoczowe oddawanie moczu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Menstruacja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Owulacja
http://pl.wikipedia.org/w...esi%C4%85czkowy

fuego 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-14, 14:18   

na Wikipedia to bym uważała. Często to co piszą to nie pokrywa się z prawdą
www.ekosmak.eu - Sklep wegetariański

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-14, 16:13   

va napisał/a:

Z tego co ja czytałam to jest to możliwe. :-) I jak najbardziej się z tym zgadzam.

Jak za kilka miesięcy zrobię wyniki to dam znać. :twisted: ;) Zobaczymy gdzie leży racja. :D

va
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-14, 16:22   

aśkaeddie napisał/a:
va napisał/a:

Z tego co ja czytałam to jest to możliwe. :-) I jak najbardziej się z tym zgadzam.

Jak za kilka miesięcy zrobię wyniki to dam znać. :twisted: ;) Zobaczymy gdzie leży racja. :D

Tu nie chodzi o wyniki a logikę języka, menstruacja to z definicji comiesięczne wydalanie krwi, śluzu, i innych.

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-10-14, 16:27   

va napisał/a:
aśkaeddie napisał/a:
va napisał/a:

Tu nie chodzi o wyniki a logikę języka, menstruacja to z definicji comiesięczne wydalanie krwi, śluzu, i innych.

Co nie znaczy że comiesięczne krwawienie jest potrzebne. :mrgreen: Jak według mnie to spożywanie produktów nie raw powoduje krwawienie, zauważyłam to już z samych obserwacji u siebie. ;)
A nie uważam aby żywność surowa niszczyła organizm, wręcz przeciwnie. :D Gdyby ten styl odżywiania był dla mnie niezdrowy i wpływał na mnie źle to bym nie była wita. ;)

Ostatnio zmieniony przez aśkaeddie 2010-10-14, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-10-14, 19:32   

aśkaeddie napisał/a:
va napisał/a:
aśkaeddie napisał/a:
va napisał/a:

Co nie znaczy że comiesięczne krwawienie jest potrzebne. :mrgreen: Jak według mnie to spożywanie produktów nie raw powoduje krwawienie, zauważyłam to już z samych obserwacji u siebie. ;)
A nie uważam aby żywność surowa niszczyła organizm, wręcz przeciwnie. :D Gdyby ten styl odżywiania był dla mnie niezdrowy i wpływał na mnie źle to bym nie była wita. ;)

A nie mylisz znowu menstruacji z cyklem?
Menstruacja to miesiáczka, inaczej okres - to co pisala va.
Jesli tego nie ma, to nie ma menstruacji. Czy to jest potrzebne, czy nie, to osobna kwestia.

Wkleje tez tutaj

Cytat:
Niedobór tłuszczu w diecie, a co za tym idzie tłuczczu w organizmie, może być bardzo niekorzystny dla prawidłowej czynności układu rozrodczego, w tym także dla prawidłowego miesiączkowania.
Kobiety które mają zbyt niski poziom cholesterolu LDL, uważanego za "zły" gdyż sprzyja miażdżycy, mogą mieć zaburzenia miesiączkowania. Tak twierdzi prof. Laurence M. Demers, patolog z centrum Medycznego Miltona S. Harsheya w Pensylwanii. Mówi on, że młode kobiety jak na ironię ćwiczą i głodują by się odchudzić i mieć jak najniższy poziom cholesterolu LDL. Uzyskują wprawdzie doraźnie znakomite efekty, ale często płacą za to zaburzeniami miesiączkowania i bezpłodnoscią, a w starszym wieku szybszym postępem osteoporozy i częstszymi złamaniami kości.

Prof. Demers wyjaśnia, że do wyprodukowania hormonów kobiecych regulujących miesiączkowanie potrzebne są substancje tłuszczowe, w tym cholesterol. "Ludzie sądzą, że tylko jajniki produkują estrogeny, ale to także tkanka tłuszczowa je wytwarza. Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie może spowodować zaburzenia czynności rozrodczych u kobiety"- mówi prof. Demers. Potrzeba także pewnej ilości cholestetolu LDL, czyli całkowite odstawienie tłuszczów zwierzęcych w diecie* nie jest korzystne. Wegetarianki, mimo spożywania dostatecznej ilości tłuszczów roślinnych, są szczególnie skłonne do zaburzeń miesiączkowania.

*mój koment. - tez sie zastanawialam czy tylko tluszcze zwierzéce tworzá cholesterol LDL

Cytowane za książká "Żywność twój cudowny lek"
Food - your miracle medicine
autorstwa Jean Carper (publicystka popularyzująca badania naukowe na temat żywności i żywienia)

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-10-15, 09:29   

Coz, jestem drugi rok na diecie surowej i nie wierze w zanik miesiaczki . Dlaczego ? Znam troche osob na surowiznie i zadnej kobiecie nie zanikla miesiaczka , tylko skrocila sie, stala sie bezbolesna , mniej obfita .

Zanik miesiaczki moze byc takze znakiem, ze spozywamy za malo kalorii :idea:

Cichosza cykl u kobiety mozna rozpoznac po wydzielinach z pochwy i takze po przez mierzenie temperatury, wiec sama miesiaczka nie jest niezbedna , aby orintowac sie kiedy jest nasz okres plodny itd.
Ostatnio zmieniony przez Poli 2010-10-15, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  

Angienatelka 
Veg nad Vegami
go raw vegan:)!

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-10-15, 15:37   

ja miedzy innymi ze wzgledu na miesiaczke zrezygnowalam z calkowitego raw. zanikla i nie chciala wrocic, na weganizmie od razu wrocila. pozatym strasznie sobie wyziebilam sledzione i ogolnie oslabilam przewod pokarmowy. do tego nie mamy az tyle kasy zeby kupowac tyyyle owocow. a poza sezonem owockow nie ma.

w lato zamierzam byc witarianka,ale w okresie jesienno-zimowym wole jednak zrezygnowac. nasze klimaty nie sa dobre do stosowania diety raw (a przynajmniej 80-10-10). moglabym sie bawic w podgrzewanie do 40 stopni i inkubowanie,ale nie mam na to czasu;) generalnie ne lubie gotowac,wiec zadowalam sie gotowym bio pokarmem + owocami i warzywami;)

no coz, powodzenia Wam zycze:) niech kazdy odnajdzie swoja wlasna droge. :sloneczko: :sloneczko:

[ Dodano: 2010-10-15, 16:42 ]
pamietajcie,ze dieta 80-10-10 to dieta stosowana glownie rpzez ludzi zyjacych w cieplych krajach (przykladem jest Graham,ktory wlasnie tam zyje). tam maja pod dostatkiem pysznych,sezonowych i tanich owocow. byc moze maja tez wlasne drzewa owocowe.
ja 80-10-10 przyplacilam zdrowiem stosujac ta diete rowniez w zimie. pomimo,ze wyniki mialam caly czas doskonale i nadal mam to jednak moj zoladek jest baaardzo oslabiony.
Ostatnio zmieniony przez Angienatelka 2010-10-15, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  

Cichosza
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-15, 15:44   

Cytat:
*mój koment. - tez sie zastanawialam czy tylko tluszcze zwierzéce tworzá cholesterol LDL

Tłuszcz palmowy i kokosowy. Palmowy bardziej.

Odpowiedz do tematu