Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskredytowanie wegetarian na bioslone "mistrza" S
Autor Wiadomość
pao 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-08-27, 13:28   

an, ale to osoba co wpadła i wypadła :) takie meteory wszędzie się zdarzają. Choćby wegetarianie broniący wege w omawianym temacie czy obrońcy praw zwierząt na forach myśliwskich ;)

http://variabiles.pl/kate...utorzy/paulina/

www.facebok.com/anioly

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2010-08-27, 13:39   

pao napisał/a:
an, ale to osoba co wpadła i wypadła :) takie meteory wszędzie się zdarzają. Choćby wegetarianie broniący wege w omawianym temacie czy obrońcy praw zwierząt na forach myśliwskich ;)
Mysle, ze sie mylisz :) (Doriska zaglada na forum)

I zebym nie byla zle zrozumiana - nikogo z wegetarian o ktorych bylo wyzej nie potepiam, chce jedynie pokazac, ze nawet wsrod wegetarian (jak wsrod wszystkich grup ludzi) znajda sie ludzie ktorzy zafascynuja sie jakimis ideami - w tym prezentowanymi przez samozwanczego mistrza, a co dopiero wsrod osob ktore nie maja wiekszej wiedzy o wegetarianizmie i zdrowiu,
i moze sie zdarzyc z wielkim prawdopodobienswiem, ze beda powielaly przeczytane tam absurdalne poglady na temat wegetarianzmu i rozpadajacych sie cialach wegetarian ...

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

Lukrecja 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-08-27, 13:55   

an napisał/a:
chce jedynie pokazac, ze nawet wsrod wegetarian (jak wsrod wszystkich grup ludzi) znajda sie ludzie ktorzy zafascynuja sie jakimis ideami - w tym prezentowanymi przez samozwanczego mistrza, a co dopiero wsrod osob ktore nie maja wiekszej wiedzy o wegetarianizmie i zdrowiu,
i moze sie zdarzyc z wielkim prawdopodobienswiem, ze beda powielaly przeczytane tam absurdalne poglady na temat wegetarianzmu i rozpadajacych sie cialach wegetarian ...

No właśnie, jedna z moich znajomych od pewnego czasu interesuje się forum bioslone ( to od niej dostałam linka na to, rzekomo o zdrowiu, forum). Kiedyś jadła mięso rzadko i niewiele, natomiast teraz odżywia się tak, jak guru Słonecki nakazuje.

pao 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-08-27, 14:01   

an, może się i mylę, ale nie o konkretną osobę mi chodzi lecz o zjawisko.

a to, ze jakaś idea komuś odpowiada to kwestia różnorodności. przecież nie wszyscy wege kierują się tymi samymi ideami. Wystarczy wegetarianin z przymusu (znak dwie osoby które nie jedzą mięsa bo nie mogą ze względów zdrowotnych) i już wszelkie aspekty etyczne, ponoć tak bliskie wegom, stają się odległe ;)

niemniej to wciąż mniejszość, tak samo jak mniejszością są wegetarianie na np łowieckich porach ;)

www.facebok.com/anioly

Doriska 
Mały Veg

Wysłany: 2010-08-27, 21:08   

Na teorie "mistrza" (ale to brzmi:P) trafiłam kilka lat temu w jego książce "Zdrowie na własne życzenie" i to właśnie ona otwarła mi oczy na istotę naszego zdrowia. Tłumaczy w niej co jest prawdziwą przyczyną chorób cywilizacyjnych i nie tylko. Medycyna konwencjonalna skupia się na usunięciu objawów a nie na wyleczeniu przyczyn. W książce nie ma słowa o wegetarianiźmie, o jego podejściu do wegetarian dowiedzialam się dopiero niedawno z forum i byłam bardzo zaskoczona, bo niektóre wypowiedzi sa conajmniej żałosne. Co jednak nie zmienia faktu że w innych sprawach dotyczących zdrowia ma dużo racji. Już się przyzwyczaiłam do ataków na wegetarian, zwłaszcza w internecie i jakoś nie przejęłam się szczególnie tym że pojawiły się one tez i na tamtym forum.

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-08-27, 23:06   

an ma też o tyle rację że spory odsetek wege z jakiegoś powodu ma pociąg do wszelkich czarów-narów i guślarzy typu "mistrzu" s ;)
no ale z drugiej strony czy zna ktoś osobę wege nawróconą do jedzenia mięsa za pomocą internetu?

aeroplane616 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-08-28, 10:08   

Doriska napisał/a:
Na teorie "mistrza" (ale to brzmi:P) trafiłam kilka lat temu w jego książce "Zdrowie na własne życzenie" i to właśnie ona otwarła mi oczy na istotę naszego zdrowia. Tłumaczy w niej co jest prawdziwą przyczyną chorób cywilizacyjnych i nie tylko. Medycyna konwencjonalna skupia się na usunięciu objawów a nie na wyleczeniu przyczyn.

To nie jest odkrycie "miszcza", już starożytni chińczycy o tym wiedzieli.
Zresztą, większość naturalnych metod leczenia opiera się na leczeniu przyczyn choroby, Gerson, Budwig... Arogancja tego pana i wymóg, by zwracano się do niego per mistzu wydaje mi się co najmniej podejrzana.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2010-08-28, 15:04   

Tempeh-Starter napisał/a:
an ma też o tyle rację że spory odsetek wege z jakiegoś powodu ma pociąg do wszelkich czarów-narów i guślarzy typu "mistrzu" s ;)
no ale z drugiej strony czy zna ktoś osobę wege nawróconą do jedzenia mięsa za pomocą internetu?
Szczerze mówiac, akurat tego zadnym wegetarianom do ktorych nawiazywalam nie zarzucalam.
Ogólnie jak wspomniala aeroplane, w "teoriach" pseudo mistrza jest wymieszanych wiele naturalnych metod leczenia, czésto istniejácych juz od wieków, czasami bardziej wspolczesnych ale znanych z terapii naturalnych, niektóre dziwnie zmodyfikowane przez rzekomego ich autora, jak chocby mikstura oczyszczajaca ... (o oleju mozna bylo czytac chocby u Tombaka) , czasami dodane sá jakies dziwaczne "teorie" jak z testem buraczanym itd

Zdázylam wylapac okropná literówké :p

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

Ostatnio zmieniony przez an 2010-08-28, 15:59, w całości zmieniany 2 razy  

Ripley 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-08-28, 17:23   

Cytat:
Dieta wegańska to dieta niewolników. Elity rządzące wiedziały o tym zawsze.

Ten tekst jakoś nieciekawie mi się kojarzy. Taaak! Mięso jest wspaniałe! Mięso nas wyzwoli!

Cytat:
Chłopi na nich pracujący jedli "pokarm bydła" czyli zboża.

Ciekawe, czy autor tego posta je chleb. Równie dobrze można powiedzieć 'pokarm sępów i hien, czyli padlina'.

Cytat:
Tylko w tłuszczu rozpuszcza się kluczowa dla rozwoju i zdrowia witamina A, która znajduje się w wątrobie.

Prowitamina A znajduje się też w pomidorach i marchewce...

Cytat:
Dlatego król i kapłani jedli wątrobę, podroby i tłuszcz, rycerze - mięso, a poddani - owsiankę.

A ja jestem rycerzem i jem owsiankę. peace

Cytat:
Usunąłem ten temat jako szkodliwy, szczególnie dla nastolatków, u których najpierw wzbudza się obrzydzenie do jedzenia mięsa i poczucie winy za zabijanie zwierząt, a następnie werbuje do sekt.

Damn! Dlaczego wszyscy wiedzą o wegetariańskich sektach - oprócz samych wegetarian? Może mi ktoś powiedzieć, do jakiej sekty należymy?

Cytat:
Kiedy jeszcze zajmowałem się bioenergoterapią, pacjentów wegetarian potrafiłem rozpoznać na węch po charakterystycznym mysim zapachu skóry.

'Miszcz' tego forum wącha myyszyy (i wegetarian)! Chyba że chodzi o mysz od kompa, której straszliwą wonią mogłam przesiąknąć przez tak długie przesiadywanie przy laptopie.

Cytat:
Np człowiek z grupą krwi 0, potomek myśliwych będzie się czuł zle a na weganizmie a po roku zniszczy organizm doszczętnie.

Hmmm... kwiecień, maj... o nie, zostało mi jeszcze 7 miesięcy życia! Jakbym w kwietniu 2011 nie pojawiła się na forum, to wiecie... ;)

Cytat:
Ot, i mamy cały paradygmat wegetarianizmu - fanatyzm religijny.

A co z wegetarianami-ateistami?

Cytat:
Może żyjąc na Florydzie dałoby się obejść bez mięsa, ale u nas…

Dla odmiany na poprzedniej (drugiej) stronie tego tematu można znaleźć post (autor nie jest ten sam, ale i tak śmiesznie to brzmi):

Cytat:
Powiedzmy, że mieszkając tutaj, ze sklepami wegetariańskimi pod ręką, możesz sobie pozwolić na taką dietę. Ale jakbyś się przeprowadziła bardziej na północ, to szybko taka dieta by się na Tobie zemściła

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby przybyli kosmici i zabrali mnie blah blah blah

Cytat:
Gdyby odrzucić "zabijanie biednych zwierzątek" i zupełnie obcą nam kulturę Hindusów, to wegetarianie nie mają żadnych argumentów, prócz własnej próżności.

Powiedział ktoś tytułujący się 'miszczem'. Ciekawe, czy po rzeźni chodziłoby mu się tak miło. Zresztą poza argumentami etycznymi (dla mnie wystarczającymi) oraz zdrowotnymi (które by ich raczej nie przekonały), mamy jeszcze ekologiczny.

Cytat:
na jakim paliwie szybciej pojedzie lokomotywa? Na weglu czy na drewnie? ? ? Drewno tak jak jarzynki, warzywka i owoce sa dobre ale jako dodatek a wegiel jako bialko daje energie, pare czyli sile i dlugi czas trzyma cieplo , czyli odzywia kazda komorke. Jezeli zas chodzi o dlugosc trasy do pokonania, to na drewnie daleko nie zajedziesz napewno, natomiast na weglu tak.

?! Ona to serio napisała? Przecież węgiel jest z drewna. : p

Cytat:
Jest tez powiedzenie: JESTES TYM CO JESZ

W takim razie pozdrawiam,
orzeszek :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Ripley 2010-08-28, 17:30, w całości zmieniany 4 razy  

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-08-28, 22:48   

było mi szkoda czasu na czytanie co takiego ma do powiedzenia światu "mistrzu" s
no i instynkt mnie nie zawiódł :)
z cytatów jasno wynika że to jakiś pospolity dureń
szkodliwość żadna - osobom które mogą przejąć się jego opiniami i chyba już i tak nic nie pomoże, żaden test burakowy ani olej :lol:
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-08-28, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  

Ripley 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-08-29, 00:15   

To są w sumie cytaty różnych osób, nie tylko 'miszcza',... co jest jeszcze bardziej dobijające :megapolew:
Pozdrawiam,
napar z pokrzywy

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Wysłany: 2010-08-29, 19:38   

Fajne riposty Ripley :D

pao 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-08-30, 08:15   

cóż, ja dawno doszłam do wniosku, że każdy człowiek ma w sobie coś wartościowego. tak wiec ów "mistrz" może i niesie za sobą wiedzę i umie otworzyć oczy na pewne sprawy (to o czym piszesz Doriska też jest mi znane, choć zdecydowanie nie jest to jego osobiste odkrycie, bowiem niejedna osoba o tym mówi) Jednocześnie, choć w jakimś zakresie oczy ludziom otwiera to sam w innym ma je zamknięte. To jest bardzo częste zjawisko i występuje właściwie i u każdego. Kwestia tego, że na różnym gruncie.

dla porównania miałam kiedyś rozmowę z hodowcą kotów, który doskonale wiedział, że kota należy karmić najlepsza karmą (a nie whiskasami i innymi śmieciami) to wtedy jest zdrowszy, ma ładniejszą sierść, nie choruje, ma chęć do zabawy itp,ale ni cholery nie umiał zrozumieć, ze to samo tyczy się człowieka i on też nie powinien jeść fast foodów to bezie mu lepiej, zdrowiej itp. niby to takie oczywiste i człowiek ten na gruncie żywienia kotów naprawdę wiedzę miał niemałą, ale nie umiał zastosować tych samych założeń względem siebie, choć by się to wydawało logiczne.

Zatem skoro "mistrz" otwiera ludziom oczy na alternatywne rozwiązania, na dbałość o swoje ciało i inne tego typu, to chwała mu za to. Szkoda, ze pozostaje przy tym co zna, zamiast tematykę zgłębiać ;) Choć kto wie, może z czasem i on oczy otworzy. Czego mu z całego serca życzę:)

www.facebok.com/anioly

fair2003
Natchniony Veg

Wysłany: 2010-10-17, 11:05   

Zajrzałem z ciekawości na tamto forum i nie będąc zaangażowanym w sprawę - nie jestem tu zwolennikiem czy przeciwnikiem i wszystkim dobrze życzę - stwierdzam, ze tamto forum nie różni się niczym od tego. Na tym forum również kasuje się posty, wyśmiewa, atakuje poglądy inaczej myślących. Nie można się dziwić, że to zniechęca osoby o odmiennych poglądach i w ten oto sposób forum to jest raczej kółkiem wzajemnej adoracji, propagującym tylko jedną prawdę, niż miejscem na swobodną dyskusję. To się rzuca w oczy na każdym kroku. Ale ponieważ jest to forum prywatne, grupy ludzi podobnie myślących i w regulaminie jest podobno napisane, że moderator ma prawo usuwać posty „nie wnoszące nic do dyskusji” więc nie mam do nikogo pretensji :-) . Pozdrawiam,

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2010-10-17, 11:29   

fair2003 napisał/a:
moderator ma prawo usuwać posty „nie wnoszące nic do dyskusji”
To chyba wlasnie nalezalo by zrobic z Twoim postem, nie?

Rozmowy kontrolowane!
Znaleziono zagrożenie offtopikiem!
Proszę ewakuować się do tematu dyskusji!

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Odpowiedz do tematu