Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim jestem (...)wegetarianinem

Jakim jestem (...)wegetarianinem
laktoowowegetarianizm
37%
 37%  [ 45 ]
laktowegetarianizm
3%
 3%  [ 4 ]
owowegetarianizm
2%
 2%  [ 3 ]
weganizm
50%
 50%  [ 60 ]
witarianizm
5%
 5%  [ 7 ]
Głosowań: 119
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
alexxxanderka 
Natchniony Veg
Gaduła z głową :P

Wysłany: 2010-12-03, 05:28   

weganizm ^^

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-12-03, 18:21   

WITAJ Surri :sloneczko:

Surri napisał/a:

(chyba o żadnej diecie nie zapomniałam? :mrgreen: )

Możesz dorzucić jeszcze :
"Lakto-owo-witarianizm - surowe produkty roślinne + wyroby z niepasteryzowanego mleka i surowe jajka " - tak jak poniżej - ( "ci " pierwsi z wiadomych względów odpadają )
http://www.forumveg.pl/za...t3357.htm#66868

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2010-12-14, 10:50   

wegan
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2010-12-14, 11:38   

Denerwującym. A poza tym weganinem no honey. ;-)

John Milton

tęczowa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-14, 18:02   

weganizmu bezmiodowego reprezentant!

Kubuś 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-12-18, 10:52   

A ma jakąś osobną nazwę dieta lato-owo-wegetariańska bez mleka?

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2010-12-18, 11:18   

Kubuś napisał/a:
A ma jakąś osobną nazwę dieta lato-owo-wegetariańska bez mleka?

Lakto-owo bez mleka to po prostu owo. Nawet, jeśli ktoś nie pije samego mleka, ale np. je sery albo jogurty, to mleko (pod inną postacią, ale zawsze) spożywa.

xwegax 
Łamacz Klawiatur
Skinheadfrau

Wysłany: 2011-01-04, 18:14   

zaznaczyłam weganizm, choć dopiero od niedawna- pracuję nad sobą, ale czasem zdarza mi się zjeść kanapkę z miodem :oops:
Oi!

Todenein
Pilny Veg

Wysłany: 2011-01-04, 19:45   

Weganie górą peace to mi się podoba :D

dorella
Mały Veg

Wysłany: 2011-01-29, 12:36   

A ja sama nie wiem, kim jestem! ;) Na co dzień nie jadam jajek, mleka ani miodu. Przez pewien okres uświadomiłam w tym nawet moich najbliższych, którzy akceptują wegetarianizm, ale weganizm to już był dla nich zbyt duży kawałek do przełknięcia. Zaakceptowali moje "dziwactwo", ale z dnia na dzień co raz bardziej się od siebie odsuwaliśmy. Gdy odwiedzałam rodzinkę w weekendy mama chciała zrobić mi przyjemność i coś ugotować i robiła to, ale z dużą trudnością. Z czasem przyszły uroczystości typu urodziny, święta itd., na których jadłam tylko to, co sobie sama zrobiłam. Przestaliśmy chodzić do restauracji, które przedtem odwiedzaliśmy. Niedawno stwierdziłam, że się zagalopowałam i właśnie szukam złotego środka. Ciężko mi wrócić do wegetarianizmu, bo wymyśliłam sobie w głowie jakieś granice nie do przeskoczenia. Jednakże postanowiłam nadal żyć wg własnej etyki, ale gdy będzie okazja wyjść z najbliższymi, to zrobię to i chyba zjem "naleśnika ze szpinakiem" nie przejmując się tym, że jest zrobiony z jajka i mleka.

Dziś jest sobota, mama zrobiła zupę pieczarkową z łyżką śmietany. Nie mam na nią ochoty, ale chciałabym chociaż jej sprawić przyjemność, więc chyba troszkę zjem.

Nie wiem, czy to jest ten złoty środek. Wiem jedno...nie chcę się przyczyniać do cierpienia innych istot, ale relacje z najbliższymi też są dla mnie bardzo ważne. Poza tym będąc "prawdziwą weganką" i tak nie jestem w stanie uchronić się od krzywdzenia. Czy mam rację? Czy może macie na to inne patrzenie?

Tak czy owak...jestem wegetarianką, ale nie liczy się dla mnie nazewnictwo. Jestem jedną z Was, współczującą i szanującą prawo do życia wszystkich istot na ziemi. Życzę miłego, słonecznego dnia. :)

Angienatelka 
Veg nad Vegami
go raw vegan:)!

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-01-30, 15:54   

weganizm:) chociaz z wiekszym naciskiem na witarianizm, glownie surowe owoce w duzych ilosciach;) oczywiscie no honey:)

bemka 
Mały Veg

Wysłany: 2011-02-10, 23:39   

Madziara napisał/a:

MIÓD
"[...] pokazała mi plaster miodu wyjaśniając, że w niektórych komórkach jest miód, a w niektórych larwy pszczół, jednak cały plaster wrzuca się do bębna i odwirowuje się miód. Larwy w plastrze giną. Giną też pszczoły, które podczas zbioru miodu atakują pszczelarza. A hodowle wielkoprzemysłowe miodu to już nadużycie na ogromną skalę. Pszczołom zabiera się często cały miód, bez pozostawienia ilości niezbędnej do przetrwania zimy. Jeśli cała kolonia ginie, to kupuje się nowe larwy i zakłada nową hodowlę. Takie wykorzystywanie stworzeń, będących uosobieniem pracowitości i tak dobroczynnych, zapylających większość roślin, jest okrutne. Bez pszczół świat może przetrwać najwyżej 10 lat, a według Alberta Einsteina tylko 4 lata."
http://tiny.pl/hwkkz

Okropne :shock:

Ja jestem lakto-owo... Wiem, że ciężko by mi było zrezygnować z jajek i nabiału, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę w jakich warunkach muszą być hodowane zwierzęta, które je nam dają i tak trwam w ciągłej konsternacji :-?

m4teusz 
Veg nad Vegami
Peanut Butter Junkie

Wysłany: 2011-05-01, 00:04   

wegan, świeża sprawa niby, ale nabiał nigdy jakoś mi nie pasował, jajka ostatnio już też nie tak smakowały, więc bez wyrzeczeń. Tylko miodu żal...

Szyna1322 
NieVeg

Wysłany: 2011-05-16, 17:38   

Ja sama nie wiem do czego się zaliczam bo mięsa nie jem ale niestety te ryby musze jeść, jajka tez jem ale wyrobów mlecznych od niedawna postanowiłam nie spożywać. Miodek jem ale w małych ilościach i to może raz w roku lub rzadziej bo tylko czasem jak jestem chora. Może ktoś mi pomoże się sklasyfikować do jakiejś grupy? ;)

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-05-16, 17:44   

Do wegetariańskiej nie, bo wegetarianie nie jedzą ryb. Prosta sprawa :)

Odpowiedz do tematu