Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim jestem (...)wegetarianinem

Jakim jestem (...)wegetarianinem
laktoowowegetarianizm
37%
 37%  [ 45 ]
laktowegetarianizm
3%
 3%  [ 4 ]
owowegetarianizm
2%
 2%  [ 3 ]
weganizm
50%
 50%  [ 60 ]
witarianizm
5%
 5%  [ 7 ]
Głosowań: 119
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
izziland 
Mały Veg

Wysłany: 2011-07-19, 19:07   

Znam takie przysłowie "krowa, która dużo muu-czy mało mleka daje". Ci, którzy mi wytykali moją dietę dawno płyną z prądem.
Sorry za off 8-) top

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2011-12-07, 14:09   

Od chyba czterech miesięcy jestem miodomajonezoweganinem.

Lawenda 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2011-12-07, 17:15   

O, jeszcze tu nie pisałam. Generalnie vegan power. ;) Na początku bywały małe, rzadkie wpadki, właśnie - b. sporadycznie z miodem np., albo z sałatkami z majonezem też, albo z jakimś ciaaastem u babci, teraz już wpadek nie obserwuje się. :D Tyle, że mam jeszcze jedną wełnianą spódniczkę, ze dwa swetry i rękawiczki z dawnych czasów. Zamierzam je nosić tak długo, jak długo się nadają. Nie ma co wyrzucać, byle nie kupować nowych.
Równowaga - oto tajemnica. "
Ostatnio zmieniony przez Lawenda 2011-12-07, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  

leaf. 
Veg nad Vegami
młoda roślinożerna

Wysłany: 2011-12-07, 17:36   

Lawenda napisał/a:
Generalnie vegan power. Tyle, że mam jeszcze jedną wełnianą spódniczkę, ze dwa swetry i rękawiczki z dawnych czasów. Zamierzam je nosić tak długo, jak długo się nadają. Nie ma co wyrzucać, byle nie kupować nowych.

Mogę się pod tym podpisać :-) . Do ciuchów mam takie samo podejście.

vegan <3

floricienta 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2011-12-07, 21:25   

Jej, ilu wegan :D Tylko gdzie Wy jesteście, bo jakoś w realu nie znam - wokół sami wege (jeśli w ogóle).

Martuśka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2011-12-07, 22:14   

lactoovowege

Przy nabiale mam wyrzuty sumienia, dlatego bardzo ograniczam, jajka tylko zerówki.
Skórzanej kanapy, torby czy kurtki bym nie zniosła - za duży kawał zamordowanego zwierzęcia ciągle przed oczami.
Jeśli chodzi o buty to teraz tyle sklepów oferuje obuwie nieskórzane skrojone według najnowszych trendów, że szkoda kupować skórzane. Ja odkryłam bazar na Bakalarskiej, gdzie kupuję buty od Chińczyków, są tak tanie, że zakupiłam na jesień -zimę 3 pary. Są super, mega modne, każda para w innym kolorze, długości. Są bardzo wygodne. No po prostu WOW. Jedne adidasy mam markowe, ale są z takiego specjalnego materiału do biegania. Skórzane mam jedne stare do tenisa. Nie wiem jakie bym kupiła teraz, musiałabym się rozeznać. Do tenisa potrzeba mocnych, twardych, wygodnych butów. Ale może jest jakieś rozwiązanie. Na pewno bym go szukała.

A - i żeby nie było - kiedyś byłam wielbicielką sportu- stąd mam tych różnych sportowych butów dużo. Od 2 lat nie mam sił, chęci i czasu...i tak ciągle siedzę i narzekam na kręgosłup.

Mój pies ma dietę niskobiałkową, bo jest chory na nerki. Je jedzenie weterynaryjne z 5% białka, makaron, ryż, warzywa, olej, płatki kukurydziane, herbatniki i owoce. Problem z gotowaniem mięsa zatem odpadł.

Lawenda 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2011-12-09, 18:41   

floricienta napisał/a:
Jej, ilu wegan :D Tylko gdzie Wy jesteście, bo jakoś w realu nie znam - wokół sami wege (jeśli w ogóle).

Też się czasami zastanawiam. Osobiście (tzn. na żywo) znam tylko kilku wege, a wegan... Hm.. Wcale? :)

leaf. 
Veg nad Vegami
młoda roślinożerna

Wysłany: 2011-12-09, 19:11   

Lawenda napisał/a:
floricienta napisał/a:

Też się czasami zastanawiam. Osobiście (tzn. na żywo) znam tylko kilku wege, a wegan... Hm.. Wcale? :)

Ja niestety mam to samo. Weganie powinni być jakoś oznakowani, łatwiej byłoby się poznać ;)

vegan <3

floricienta 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2011-12-09, 19:58   

leaf. napisał/a:
Weganie powinni być jakoś oznakowani, łatwiej byłoby się poznać

Na torbie mam przypinkę The Vegan Society - liczy się? ;) Tyle, że raczej nikt za specjalnie nie ogląda torebek obcych ludzi na ulicy.

Lawenda 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2011-12-09, 20:52   

floricienta napisał/a:
leaf. napisał/a:

Na torbie mam przypinkę The Vegan Society - liczy się? ;) Tyle, że raczej nikt za specjalnie nie ogląda torebek obcych ludzi na ulicy.

Liczy się! I ja oglądam - torby z naszywkami i koszulki z nadrukami ^^, ale podobno mam nierówno pod sufitem, więc można nie brać tego pod uwagę. :D Zresztą i tak bym nie podeszła do kogoś obcego na ulicy (ktoś by podszedł? ;D), no chyba że na wakacjach...

i.. ups. offtop robimy. ^^

floricienta 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2011-12-09, 21:02   

Lawenda napisał/a:
i.. ups. offtop robimy. ^^

Eee tam, mówimy o tym, jakimi jesteśmy wegetariankami - nie bojącymi się demonstrować światu naszej wegańskości ;)

:offtopic:
Ja też oglądam, tzn. przelotnie spoglądam (ponoć też jestem nienormalna :mrgreen: ). Dokładnie, nie wyobrażam sobie podejść do kogoś, nawet gdyby miał 50 nalepek na sobie...

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-12-09, 23:55   

no co wy
ja kiedys z baba gadalam w kolejce do kasy bo miala duzo weganskich rzerzy w koszyku no i byla wegetarianka ktora chce zostac weganka
potem koles czytal sklady wszystkiego w sklepie wahał sie przy stoisku z nabiałem- to samo

Lawenda, w trn wegan od cholery wiec nie masz dobrej wymowki :klaps: teraz bedzie weganska wigilia wiec idz !!

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło
Ostatnio zmieniony przez vanityy 2011-12-09, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  

Lawenda 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2011-12-10, 08:31   

vanityy napisał/a:
no co wy
ja kiedys z baba gadalam w kolejce do kasy bo miala duzo weganskich rzerzy w koszyku no i byla wegetarianka ktora chce zostac weganka
potem koles czytal sklady wszystkiego w sklepie wahał sie przy stoisku z nabiałem- to samo

Podziwiam za odwagę. :D Serio, nie umiałabym. (:

vanityy napisał/a:
Lawenda, w trn wegan od cholery wiec nie masz dobrej wymowki :klaps: teraz bedzie weganska wigilia wiec idz !!

No, pójdę i będę udawać life'a. A, pójdę sama, bo znajomych mam 'nigdy-w-życiu-nie-da-się-żyć-bez-mięsa', i zagadam do kogoś wyglądającego na miłego jak mi wystarczy odwagi haha. I już mnie vanityy bić nie będzie. :mrgreen:

floricienta napisał/a:
Lawenda napisał/a:
offtop robimy

Eee tam, mówimy o tym, jakimi jesteśmy wegetariankami - nie bojącymi się demonstrować światu naszej wegańskości

:D
Ostatnio zmieniony przez Lawenda 2011-12-10, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  

leaf. 
Veg nad Vegami
młoda roślinożerna

Wysłany: 2011-12-10, 08:55   

floricienta napisał/a:
leaf. napisał/a:

Liczy! Też jestem ze Stolicy, także od dzisiaj oglądam wszystkie torby, a nuż trafię na Twoją ;)

vegan <3

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2011-12-10, 16:33   

leaf. napisał/a:
floricienta napisał/a:
leaf. napisał/a:

Liczy! Też jestem ze Stolicy, także od dzisiaj oglądam wszystkie torby, a nuż trafię na Twoją ;)

a skad sie takie znaczki ma...? tez bym swojej torbie przypiela i ponosila po miescie... 8-)
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Odpowiedz do tematu