Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cały Ten Cholerny Balast
Autor Wiadomość
ropucha 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-12-19, 20:27   

anomaly- proponują najpierw poczytać o szczepionkach, a dopiero później krytykowac innych. Szczepionki mogą wywoływać NOP, o których lekarze nie informuja pacjentów-informacje o tym poniżej

Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2002 r. (poz. 2097)

Załącznik nr 1

KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH1

Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych:

1) odczyny miejscowe, w tym:

a) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG,

b) obrzęk,

c) powiększenie węzłów chłonnych,

d) ropień w miejscu wstrzyknięcia;

2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):

a) encefalopatia,

b) drgawki gorączkowe,

c) drgawki niegorączkowe,

d) porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym,

e) zapalenie mózgu,

f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,

g) zespół Guillain-Barre;

3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:

a) bóle stawowe,

b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,

c) gorączka powyżej 39°C,

d) małopłytkowość,

e) nieutulony ciągły płacz,

f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,

g) reakcja anafilaktyczna,

h) reakcje alergiczne,

i) uogólnione zakażenie BCG,

j) wstrząs anafilaktyczny,

k) zapalenie jąder,

l) zapalenie ślinianek,

m) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.

1 Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) stanowi każde zaburzenie stanu zdrowia, jakie występuje po szczepieniu. Jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mogą one być wynikiem:

1) indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki;

2) błędu wykonania szczepionki lub błędu podania szczepionki;

3) zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu.

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-12-20, 16:06   

to jest b. dobry przykład pseudo - wiedzy

bo żeby ze "strasznej listy" którą prezentujesz można było wyciągnąć racjonalne i obiektywne wnioski trzeba by ją starannie i w pocie czoła uzupełnić o brakujące informacje:

a) częstotliwość wystąpienia przytaczanych powikłań
b) listę potencjalnych powikłań wywołanych na przykład zwykłym zastrzykiem z vit. b12
c) listą powikłań i zagrożeń dla zdrowia spowodowanych gruźlicą
d) zapadalność na gruźlicę dzieci zaszczepionych vs. dzieci nie zaszczepionych
e) prawdopodobieństwo zarażenia się gruźlicą w Polsce w 2011 roku

a tak jest to tylko starszak dla sfrustrowanych mam, ale zdaje się to właśnie ma być tylko starszak ;)
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-12-20, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2010-12-20, 16:24   

ropucha napisał/a:
Szczepionki mogą wywoływać NOP

Nieprawda.
Narodowe Odrodzenie Polski jest wynikiem biedy i ignorancji.

A tak serio, to porównaj sobie szansę na powikłanie po szczepionce, a potem porównaj sobie szanse na powikłanie po chorobie, przed którą chroni.
(Ostrzegam, jeżeli powiesz, że świnka, to taki katar i nie ma powikłań, to dostaniesz w twarz.)

Następnie, jak to uczynisz, to przestań sugerować, że zwolennicy szczepień mówią, iż szczepionki są wolne od powikłań.
Nie są. Podobnie jak każde inne lekarstwo. Nic nie jest pewne na 100%, na tym polega nauka.
Ba, nawet homeopatia, zwana inaczej wodą z cukrem, może zaszkodzić.
Podobnie, jak można umrzeć, przy znieczuleniu, jednakże, gdy masz atak wyrostka robaczkowego, to raczej nie liczysz na moc kaszy jaglanej, czy holistycznej teorii wybaczania, tylko raczej dasz się znieczulić i zrobić sobie operację.
Ba, ja nawet igram ze śmiercią i poważnymi komplikacjami, przy zwykłym bólu zęba.

Dobra blognotka o micie antyszczepionkowców.
http://photoninthedarkness.com/?p=202
Cytat:

[1] “You claim that vaccines are 100% safe and effective!”:

It seems that whenever I get into a discussion - face-to-face or virtual - about vaccines, someone will point out that vaccines have risks associated with them. This, strange as it may seem to some people, is not unknown, even among those who generally support the widespread use of vaccines.

Every real medical intervention has risks. I say “real” because there are a number of “non-real” medical interventions that are essentially risk-free (apart from the risk of using them instead of real medical treatment to treat a real illness) - homeopathy being the best example. Apart from the risk of choking, true homeopathic remedies (as opposed to “alternative” medicine remedies that are marketed as homeopathic but have measurable amounts of active ingredients) are about as risk-free an activity as you can engage in on this planet. They aren’t going to help you, but they are exceedingly unlikely to hurt you.

Back to the point, real medical treatments carry real (if usually very small) risks of death or injury. Vaccines are not an exception to this rule. What real medical practitioners look at is the risk-benefit ratio. The risk of death or injury from a vaccine is less - often millions of times less - than the risk from the disease it is produced to prevent. This is actually better than the risk-benefit ratios from most antibiotics, where the risk of serious allergic reaction is often cited as one in ten thousand or so [1].

So, what’s the myth?

The myth - as it is usually stated - is that people who support the widespread use of vaccines, including the use of vaccines in children, are claiming that vaccines are 100% safe. An variation on this them is that supporters claim vaccines are 100% effective. Neither myth is true, either about the vaccines or the supporters of vaccines.

This myth is a straw man fallacy. The people using it are trying to find an easier position to argue against (one that their “opponent” doesn’t actually support) because trying to refute the actual argument - that vaccines are safer than going unvaccinated - would be hard. “Hard” as in impossible.

No medical treatment is 100% safe or 100% effective - not one. Anyone who makes that claim is sadly misinformed (or is lying). And anyone who claims that someone else is making that claim had better be prepared to show proof.
Ostatnio zmieniony przez anomaly 2010-12-20, 16:36, w całości zmieniany 4 razy  

ropucha 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-12-20, 16:37   

Myślę, że na pierwsze zagadnienie odpowiedźbędzie niemożliwa. Dla lekarzy szczepionki to czysty zysk. Na informacje o dolegliwościach po szczepionce mówią, że tak powinno być albo, że jest to spowodowane czym innym. Bardzo rzadko uznajądolegliwośc jako NOP. A od drugiej strony (tzn relacje matek, których dzieci miały NOP) można o tym poczytaćna forum nieszeczepimy

Aha i żeby nie było, że jestem jedną z tych sfrustrowanych jak to mowicie kobiet- nie mam dzieci i nie podjęłam jeszcze decyzji co do szczepień. Na razie o tym czytam:)

A co do gruźlicy- wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ryzyko zachorowania na gruźlicę jest niewielkie i chociażby z tego powodu zastanowiłabym się czy zaszczepić dziecko.

Jeszcze moje przemyślenia- może i warto szczepić przeciwko chorobom, które są groźne dla życia np. pneumokoki, ale nie rozumiem po co komu szczepionki przeciwko śwince, różyczce.Te choroby nie są śmiertelne(różyczka groźna w ciąży- to wiem), a NOP wydają mi się dużo groźniejsze.

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-12-20, 17:22   

Dla lekarzy choroba to czysty zysk, szczepionka to zysk dla firm farmaceutycznych ;)

Rocznie w Polsce zgłaszanych jest ok 8 500 nowych zachorowań na gruźlicę

"W Unii Europejskiej Polska należy do krajów o poważnej sytuacji epidemiologicznej gruźlicy i zajmuje 21 miejsce w rankingu. Zachorowalność na gruźlicę w Polsce jest dwukrotnie wyższa od średniej zachorowalności w całej UE; jest jednocześnie pięciokrotnie wyższa niż w Szwecji, trzykrotnie wyższa niż w Niemczech, ponad dwukrotne wyższa, niż w Czechach. Natomiast zapadalność na gruźlicę w Rosji, Litwie, Ukrainie i Białorusi jest od 2 do 4 x wyższa, niż w Polsce. Dystans, jaki dzieli Polskę od krajów europejskich o najlepszej sytuacji można oszacowań na 25 lat." [Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc]
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-12-20, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2010-12-20, 17:24   

Cytat:
A od drugiej strony (tzn relacje matek, których dzieci miały NOP) można o tym poczytaćna forum nieszeczepimy

Ba, z "relacji zaniepokojonych rodziców" można dowiedzieć się, że SZCZEPIONKA ZAMIENIŁA CZŁOWIEKA W HULKA!!!!!11111oneoneoneeleven. A oficjalna medycyna o tym milczy.

Cytat:
A co do gruźlicy- wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ryzyko zachorowania na gruźlicę jest niewielkie i chociażby z tego powodu zastanowiłabym się czy zaszczepić dziecko.

A może porównaj sobie to ryzyko z ryzykiem powikłań poszczepiennych?
Tylko od razu uwaga, albo porównujesz rzeczywiste przypadki gruźlicy (i powikłań nią spowodowanych) z rzeczywistymi przypadkami powikłań poszczepiennych, albo porównujesz, to co anonimowa mama (lub troll) nabredziła na forum o szczepieniach i to co anonimowy tata nabredził o gruźlicy.

Cytat:
Jeszcze moje przemyślenia- może i warto szczepić przeciwko chorobom, które są groźne dla życia np. pneumokoki, ale nie rozumiem po co komu szczepionki przeciwko śwince, różyczce.Te choroby nie są śmiertelne(różyczka groźna w ciąży- to wiem), a NOP wydają mi się dużo groźniejsze.

Jako, że, gdy byłem mały, miałem zapalenie opon mózgowych (Super sprawa, polecam) o podłożu świnkowym i niestety nie ma jeszcze możliwości, by ci dać w ryj przez internet, to napiszę ci...
...no nic, bo nie chcę osta dostać.
Ale za to dam linka - http://biokompost.wordpre...ojnie-umieraja/
Ostatnio zmieniony przez anomaly 2010-12-20, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

ropucha 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-12-20, 17:47   

anomaly- Jako, że nie podoba mi się język jakiego używasz postanowiłam nie kontynuować dyskusji z Tobą

Tempeh-Starter- ja znalazłam inne informacje na temat gruźlicy.

•Jeszcze w latach 70. XX wieku gruźlica stanowiła w Polsce poważny problem. Od wielu lat notuje się stałą tendencję spadkową zapadalności na tę chorobę.
•W 2007 roku w Polsce na gruźlicę zachorowało 8 616 osób (zapadalność 22,6/100 000), podczas gdy w 1957 roku odnotowano 82 201, a w 1970 roku 42 142 przypadków.
•Współczynnik zachorowalności na gruźlicę w Polsce systematycznie spada od wielu lat. W 1957 roku wynosił on 290,0/100 000, w 1970 spadł do 128,5/100 000, w 1980 roku wynosił 72,5/100 000, w 1990 ? 42,3/100 000, w 2000 ? 29,7/100 000, aby w 2007 roku osiągnąć poziom 22,6 przypadków na 100 000 ludności
•Ubogie regiony świata są szczególnie zagrożone wzrostem zachorowań, ponieważ rozwojowi gruźlicy sprzyjają złe odżywianie i warunki mieszkaniowe, a także stres. W wielu krajach ograniczony jest dostęp do skutecznego leczenia tej choroby. Problemem jest również brak koordynacji pomiędzy leczeniem AIDS i gruźlicyw na 100 000 ludności

Źródła:
Światowa Organizacja Zdrowia: www.who.int/tb
Ostatnio zmieniony przez ropucha 2010-12-20, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2010-12-20, 18:06   

Hey, now I'm speaking English, so you can continue the discussion although it hardly can be called a discussion, because you haven't written anything but your own imagination about vaccines, you've ignored my posts, and moreover you cowardly ran away, when someone had proved that you're wrong.
You're nothing more, than anti-vaccine troll who wouldn't change his mind even if evidence, that you're wrong was shoved in your face, aren't you?
Ostatnio zmieniony przez anomaly 2010-12-20, 18:11, w całości zmieniany 2 razy  

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2010-12-20, 21:26   

Nie chodzi o to, żeby pozbyc się szczepionek i szczepień, tylko o to, żeby nie podchodzić do sprawy bezkrytycznie. ( samochodów tez nikt nie chce się pozbyć, ale to nie znaczy, że nie nalezy rozmawiać o powodowanych przez nie wypadkach). Teraz kwestia szczepionek stała się nienormalnie wręcz czarno - biała - albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. I wychodzi na to, że nie ma nic pośrodku.

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2010-12-20, 21:35, w całości zmieniany 2 razy  

ropucha 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-12-20, 21:52   

Tequilla- dobrze powiedziane:)

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2010-12-20, 22:03   

Cytat:
Nie chodzi o to, żeby pozbyc się szczepionek i szczepień, tylko o to, żeby nie podchodzić do sprawy bezkrytycznie. ( samochodów tez nikt nie chce się pozbyć, ale to nie znaczy, że nie nalezy rozmawiać o powodowanych przez nie wypadkach).

Masz rację, dlatego należy się słuchać każdej pierwszej lepszej bzdury napisanej na pierwszym lepszym forum samochodowym, niż opiniom zamieszczonym w profesjonalnym piśmie samochodowym.
(Ewentualnie można się słuchać "niezależnej" bazy mechanicznej, która m. in. opisuje przypadek, jak po zmianie płynu do wycieraczek na zimowy, czyjaś ciężarówka zamieniła się w Optimusa Prima.)

Cytat:
Teraz kwestia szczepionek stała się nienormalnie wręcz czarno - biała - albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. I wychodzi na to, że nie ma nic pośrodku.

A twierdzisz to na podstawie...
Oh wait, jak ostatnio cię spytałem o źródło twoich poglądów, to nic nie dostałem. (No chyba, że można tak nazwać "badania", których nawet sam nie przeczytałeś LOL.)

--------------

ropucha napisał/a:
(...)ale nie rozumiem po co komu szczepionki przeciwko śwince, różyczce.

Tequilla napisał/a:
Nie chodzi o to, żeby pozbyc się szczepionek i szczepień (...)

Ropucha napisał/a:
Tequilla- dobrze powiedziane:)

Zaiste.
Ostatnio zmieniony przez anomaly 2010-12-20, 22:16, w całości zmieniany 3 razy  

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2010-12-20, 23:21   

Czy ja wiem czy nie ma nic po srodku,sporo osob np.szczepi(sie) bezpieczniejszymi szczepionkami niz te mainstreamowe,wybiera tylko niektore z kalendarza szczepien,szczepi w ozniejszym wieku,gdy potrzeba mniej dawek itp.
To widac chocby na"wróżkowym"wegedzieciaku.

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2010-12-21, 11:14   

anomaly wnioski wyciągam na podstawie twojego agresywnego zachowania w stosunku do każdej osoby, która ostrożniej podchodzi do tematu szczepień. Nie będę podawał przykładów, przejrzyj kilka swoich ostatnich postów i wystarczy.
A co do tematów, których nie podejmowałem, to jeszcze do nich powrócę, dont worry....
tylko prośba na przyszłość - jeśli ja nie traktuję cię po chamsku, spróbuj ( przynajmniej spróbuj) odwzajemnić się tym samym ( na początek może być nawet co trzeci, czwarty post, wiem, że ciężko odwyknąc od starych przyzwyczajeń)

cat bless you

anomaly 
Ostoja Wiedzy
TGaP

Wysłany: 2010-12-21, 12:15   

Jak już pisałem wcześniej, zdaję sobie sprawę, że jestem zajebisty, ale na pewno nie jestem w tylu osobach, by pisać
Cytat:
Teraz kwestia szczepionek stała się nienormalnie wręcz czarno - biała - albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. I wychodzi na to, że nie ma nic pośrodku.

jakby to był jakiś trend. Ja, pojedyncza osoba, nie mogłem wpłynąć na to, że "kwestia szczepionek stała się nienormalnie wręcz czarno-biała.". Jeżeli nie lubisz mojego stylu wypowiedzi, to przyczepiaj się tylko mnie.
Jako, że jestem miły i mimo, iż podejrzewam, że twoje zdanie było kolejną brednią, to daję ci jeszcze szanse wytłumaczenia, co każe ci przypuszczać, iż zacytowane zdanie jest prawdziwe. Sposób w który to wyraziłeś stanowczo zaprzecza, że chodzi o pojedynczą osobę - mnie.

Fajnie, że nie będziesz podawał przykładów, to fajny wykręt od poparcia swoich argumentów faktami, który już wielokrotnie tutaj stosowałeś.

I uwierz mi, ja ciebie nie traktuję po chamsku, po prostu, jak napiszesz bzdurę, to ci to wytknę. Uważam, że to jest uczciwsze, niż jak najbardziej uprzejme potakiwanie.
I nie oczekuję, byś nie traktował mnie "po chamsku" (Sto razy bardziej przemawia do mnie "chamski" komentarz, za którym stoją rzeczowe argumenty, niż miły bełkot.), tylko byś odnosił się do tego, co napisałem i miał na poparcie swoich tez argumenty. Mnie na to stać, ciebie nie.

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2010-12-21, 12:44   

A to nie jest trend w medycynie akademickiej? ( idąc za twoją nomenklaturą ten podział na szczepionkowców i antyszczepionkowców) Pytam poważnie, bez jaj, bo lepiej siedzisz w temacie. Wybacz, że odnoszę się do ciebie, jako przedstawiciela jakiegoś trendu, niemniej w odległej dyskusji raczyłeś robić to samo ( podpinając mnie pod pseudonaukę w ogólności i dziwiąc się, że nie wierzę np. w astologię)
A przy okazji nie jestem zadeklarowany po żadnej ze stron w dyskusji o szczepionkach, więc mnie tam nie podpinaj.

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2010-12-21, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu