Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
etyka wegetarianina

czemu nie jesz miesa?
z powodow ideologicznych
87%
 87%  [ 142 ]
zeby byc zdrowszym
12%
 12%  [ 20 ]
z powodow finansowych
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 163
Wszystkich Głosów: 163

Autor Wiadomość
Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-05-03, 16:59   

hm..kazdy ma inne doswiadczenia,sa tacy co przejda na vege jak im powiesz jakimi to sa mordercami,sa tacy ktorzy przyjma jedynie spokojnie podane argumenty,bez najezdzanie na nich.Jauwazam,ze to drugie dziala lepiej,pierwsze zwykle wywoluje tylko agresje do wegetarian i potem jestesmy tymi"oszolomami".Nikogo na sile do vege sie nie przekona,namawiac nalezy ale z glowa,ludzie sa rozni i roznie trzeba ich"podejsc" ;)

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-03, 18:38   

mona84, rób sobie co chcesz i jak chcesz. Ja nie jestem zwolenniczką zwalczania przemocy przemocą.
Zaskoczyło mnie, że można być aż tak "za, a nawet przeciw" (odnośnie tego posta o miłości).
mona84 napisał/a:
Aha szkoda że dla niby wegan zabijanie zwierząt nie jest hardcorem ale to co pisze tak.

Masz mnie na myśli? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie wyciągnęłaś wniosek, że zabijanie zwierząt nie jest dla mnie hardcorem?

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-05-03, 19:29   

mona84 napisał/a:
ludzi akceptuje a kocham swoich najbliższych i zwierzęta

mona84 napisał/a:
Ja bym takiego delikwenta związała,posadziła i przez całą noc puszczała mu filmiki z rzeźni,gwarantuje że najpierw by się pożygał a potem by mięsa nie tknął

I później się dziwić, że mają weg(etari)an za oszołomów.

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-04, 20:15   

nie no lepiej być taką ciotą i nic nie robić

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-04, 20:28   

Drogi tomusiu (tu taffit ciachnął ad personam niekulturalne),puszczanie takich filmików takiemu delikwentowi to nie przemoc droga asiu tylko ukazanie prawdy o egoiźmie i przemocy tej osoby,po drugie uważam że dobry każdy sposób aby ratować życie,bo mi w przeciwieństwie do was bardzo na tym zależy i bede robić co w mojej mocy aby jak najwiecej ludzi się nawróciło,nawet jeśli mam im obrzydzić to co dotychczas jedli,ważne że przynoci to określony slutem i czuje się z tego dumna,że sama się nie przyczyniam do śmierci ani osoby które dzięki mnie też tego już nie robią.Uważam że lepiej wiedzieć niż tkwić w niewiedzy więc dlaczego ktoś ma nie obejżeć brutalnego mordu w rzeźni.
Ostatnio zmieniony przez taffit 2007-05-17, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2007-05-04, 21:46   

mona84 napisał/a:
(tu taffit ciachnął ad personam niekulturalne)

droga mono, opanuj sie, to nie jest rynsztok, ani onet, wiec radze Ci dobrze, pohamuj sie i bez komentarzy w stylu "bo mnie w przeciwienstwie do was". chyba, ze chcesz bana - bo jeszcze jeden tekscik w tym stylu i dostaniesz pierwsze ostrzezenie.
Ostatnio zmieniony przez taffit 2007-05-17, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-05-05, 09:57   

Jak widzisz skutek to ok,ja mam doswiadczenia ze na sile nic sie nie zdziala..nie mam nic przeciw pokazywaniu takich filmow,ale z tego co piszesz mozna odczuc mocna nachalnosc i agresje do odmiencow,co nie sadze,zeby zachecalo kogokolwiek do utozsamiania sie pozniej z vege..ale moze to wirtualne przeklamania ;)
Uwazam,ze nie ma to jak zacheta pozytywna,mozna pokazac realia itd,ale rownoczesnie byc zyczliwym,pokazywac jakie to"fajne" a nie wyzywac od ciot i mniej inteligentnych..

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-05, 16:01   

(tu taffit ciachnął ad personam niekulturalne) :mrgreen: po drugie widze że ktoś chyba za bardzo lubi tu mężczyzn hehe to nie portal randkowy,po trzecie jeśli już to prosze bys solidarnym bo uważam że wypowiedzi tomka pochodzą z rynsztoku wiec troche kultury droga sylwio,a po czwatre jak ktoś ma wege traktować jak normalnych skoro nawet nie potraficie się trzymać razem z innymi ale mi solidarność
Ostatnio zmieniony przez taffit 2007-05-17, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-05, 16:05   

Jeszcze jedna sprawa Jezus jak widział gołębie w klatce które były na skraju wyczerpania to nie kończył na paplaninie aby je uwolnić tylko to robił,czyli coś zupełnie przeciwnego do tego co wy robicie,bo jedyne co potraficie to gadać bez sensu

mona84 
Mały Veg

Wysłany: 2007-05-05, 16:25   

wiecie co zostawiam was na jakiś czas hehe skoro wolicie siedzieć w tych swoich domkach i pisać o rzeczach o krórych raczej nawet nie macie zielonego pojęcia to zycze szczęścia niech zwierzęta dalej umierają przez wasze nieróbstwo i beznadziejną paplanine może kogos tym przekonacie,droga sylwio człowiek nie bez powodu choruje także mam nadzieje że jednak zajmiesz się sobą poczytasz troche to może dowiesz się dlaczego i poradnia kardiologiczna nie bedzie ci potrzebna,widocznie nie jesteś taka święta na jaką chcesz wyglądać poczytaj se o hunie lub o pozytywnym myśleniu,bo ja jakoś w przeciwieństwie do ciebie jestem zupełnie zdrowa, widocznie masz coś na sumieniu -może mięsko podjadasz lub jajecznice robisz hehe :mrgreen:

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-05-06, 12:37   

mona-nie masz pojecia co kazdy z nas robi w sprawach wegetarianizmu,zapewniam cie ze przynajmenij czesc robi bardzo wiele dla zwierzat.tak samo Tobie mozemy zarzucic,ze zajmujesz sie bezsensowna paplanina..

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-05-07, 18:15   

Proponuję bana :)

:shep:

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-05-07, 18:47   

Cytat:
Proponuję bana

Chyba już stał się faktem.

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-05-07, 19:14   

I prawidłowo. Ciekawe tylko co chciała zyskać...?

:shep:

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-05-10, 18:17   

Zastanawia mnie to, że od czasu do czasu w sieci pojawiają ludzie, najczęściej weganie, o bardzo radykalnym podejściu do kwestii praw zwierząt. Żyję jednak już trochę w tym kraju i jak do tej pory nie słyszałem o akcjach typu polewanie farbą "dam" ubranych w futra, wyzwalaniu zwierząt laboratoryjnych czy wysadzaniu rzeźni. Być może dlatego, że za takie czyny można trafić do pierdla, podczas gdy za pisanie w necie nie ponosi się żadnych konsekwencji.
Ostatnio zmieniony przez tomek 2007-05-17, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu