Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A kim ja jestem?
Autor Wiadomość
Vanillacoco
Mały Veg

Wysłany: 2010-12-26, 20:44   A kim ja jestem?

Być może nie jest to temat na osobny topik, ale gdy tylko uzyskam odpowiedź mogę zaraz go usunąć. Jestem ciekawa, bo jestem wegetarianką, ale nie jadam również ryb, miodu, nie popieram futer, cyrków, itd, ale piję mleko, jem jajka i jogurty sojowe. Nie wiem czy bliżej mi do wegetarianki, czy do weganki, mimo, że to drugie to mój cel, ale jeszcze się potykam przez nieświadomość... W sumie wydaje mi się, że wegetarianie, również nie jedząc mięsa, nie popierają np. futer, ale weganie mają tą zasadę jasno określoną. Jak to jest?
Ostatnio zmieniony przez Vanillacoco 2010-12-26, 20:46, w całości zmieniany 2 razy  

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2010-12-26, 21:34   

Jak na moje oko, lakto-ovo-wege.
Chyba, że istnienie oddzielne określenie na lakto-ovo bez miodu, ja się z takim nie spotkałam.

Vanillacoco napisał/a:
jestem wegetarianką, ale nie jadam również ryb

Rezygnacja ze spożywania ryb mieści się w definicji wegetarianizmu, w myśl której ryba to zwierzę tak samo jak krowa i kura.

Vanillacoco napisał/a:
wydaje mi się, że wegetarianie, również nie jedząc mięsa, nie popierają np. futer

Chyba znaczna większość wegetarian decyduje się na ten sposób odżywiania z przyczyn etycznych - wtedy rzeczywiście krytyka skór czy futer naturalnych jest oczywista. Jednak teoretycznie można zostać wege z przyczyn zdrowotnych i kwestią przemysłu futrzarskiego w ogóle nie zaprzątać sobie głowy - nie jest więc to aż tak oczywista kwestia.
Myślę, że co człowiek to definicja i - jakkolwiek zabrzmi to banalnie, tandetnie i w ogóle fuj - nie ma co na siłę usiłować się zaszufladkować, ale robić to, co uważa się za słuszne. Dla mnie osobiście wegetarianizm to przede wszystkim sposób odżywiania się, natomiast weganizm to styl życia polegający na rezygnacji z wykorzystywania zwierząt, czy to do celów żywieniowych, odzieżowych, czy do rozrywki. Chociaż, jak wspominałam, sama definicja nie jest dla mnie kwestią priorytetową.

Pozdrawiam użytkowniczkę o nieco podobnym do mojego loginie. :D

Odpowiedz do tematu