Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wszyscy weganie są chudzielcami ?
Autor Wiadomość
lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2011-05-11, 18:34   Czy wszyscy weganie są chudzielcami ?

Przeglądając to forum ciągle widze różne posty na temat "Jak przytyć"...

Jestem weganką od Marca tego roku, wegetarianką od dobrych paru lat... i staram sie jesc jak najzdrowiej jednak zauwazylam ze nawet przybieram na wadze ! niz ja trace... Jak to mozliwe? Powiększył mi się nawet biust i nie jestem napewno w ciąży...
Staram się jesc zdrowiej, o regularnych godzinach i co najlepsze juz nie jadam po za domem, więc ciągle kontroluje co znajduje sie w moim jedzeniu.
Nie rozumiem...
Ostatnio zmieniony przez lovela5 2011-05-11, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-05-11, 18:46   

Nie, nie wszyscy veganie to chudzielce!:)- ja np jestem 'przy kosci' taka...
Zalezy od tego co sie je + jeszcze pare innych czynnikow jak np uwarunkowania genetyczne, poziom i rodzaj aktywnosci itp...
A cieszysz sie czy nie cieszysz z takiego przybierania???:)

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-05-11, 18:47   

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy w odpowiedzi na Twój, lovelo, post, to: ile w Twoim menu kasz, olejów, orzechów, a nawet- wzdymających w końcu- strączków?
Bo cukru chyba nie używasz..? ;)
Myślę, że jesz głównie (jeśli nie tylko) pełnoziarniste pieczywo...- ?

Na diecie wegańskiej można łatwo przytyć, jeśli przesadza się z węglowodanami/ tłuszczami, jakkolwiek by zdrowe nie były :mrgreen:

[ Dodano: 2011-05-11, 18:49 ]
JAgniecha napisał/a:
uwarunkowania genetyczne, poziom i rodzaj aktywnosci

O, to, to, słusznie :-)

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2011-05-11, 18:52   

Nie za bardzo się cieszę z przybierania na wadzę i wczyscy w rodzinie są chudzielcami. Ja sama zawsze byłam chuda.

Orzeszków za dużo nie jadam ale za to pochłaniam sporo ziaren słonecznika, dyni, oraz płatki owsiane i orkiszowe.
Prawie codziennie zjem jakis chlebek czy bułke pełnoziarnista. Makaron pełno ziarnisty może co drugi lub trzeci dzien.

Owoce i warzywa staram sie codziennie jest.

Nie lubie fasoli ani grochu. Moze powinnam jednak się zmusic ??
Jedynie czasami jem ciecierzyce i soczewice.

Niestety uwielbiam słodycze ale ograniczam je jak mogę. Co drugi dzien o coś slodkiego zachacze....

Piję dużo herbaty zielonej...

Co może powinnam unikać ?? A co z tymi makaronami, ryżami i pieczywem pełnoziarnistym. Czy jedząć raz dziennie jedną z tych rzeczy to za dużo ???
Ostatnio zmieniony przez lovela5 2011-05-11, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2011-05-11, 19:05   

lovela5 napisał/a:
co z tymi makaronami, ryżami i pieczywem pełnoziarnistym. Czy jedząć raz dziennie jedną z tych rzeczy to za dużo ???

A skąd, nie wydaje mi się, sama jem więcej;)
lovela5 napisał/a:

Nie, jeśli jesz inne strączkowe :-)
lovela5 napisał/a:
pochłaniam sporo ziaren słonecznika, dyni

No i dobrze, nie rezygnuj, spróbuj tylko uzupełnić/ zastąpić część zjadanych pestek np. suszonymi owocami, to pyszny miks na słodko, myślę, że przy okazji odejdzie Ci ochota na cukrowe słodycze :-) Suszone owoce, owszem, są kaloryczne, ale skoro masz jazdę na słodycze, to może Twojemu organizmowi po prostu potrzeba takiego
słodkiego kopa;)
lovela5 napisał/a:
oraz płatki owsiane

Gdzieś czytałam, że dobrze wpływają na przyrost wagi u dzieci;) Może tu diaboł pogrzebion..? ;)

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2011-05-11, 19:39   

lovela5 napisał/a:

Nie, jeśli jesz inne strączkowe :-)

innych juz raczej nie jem :)

lovela5 napisał/a:
pochłaniam sporo ziaren słonecznika, dyni

No i dobrze, nie rezygnuj, spróbuj tylko uzupełnić/ zastąpić część zjadanych pestek np. suszonymi owocami, to pyszny miks na słodko, myślę, że przy okazji odejdzie Ci ochota na cukrowe słodycze :-) Suszone owoce, owszem, są kaloryczne, ale skoro masz jazdę na słodycze, to może Twojemu organizmowi po prostu potrzeba takiego
słodkiego kopa;)

Lubie jeść tylko świeże owoce i warzywa. Nigdy ich nie gotuje ani nie jem suszonych. Moją kochaną słodkością jest czekolada :( ((( I pierniczki Tago :( ((

lovela5 napisał/a:
oraz płatki owsiane

Gdzieś czytałam, że dobrze wpływają na przyrost wagi u dzieci;) Może tu diaboł pogrzebion..? ;) [/quote]

oooooooo a to jest ciekawe.... Moze rzeczywiscie cos robia....

Tantra 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2011-05-11, 19:51   

lovela5 napisał/a:
czekolada ((( I pierniczki Tago ((

Twoja zguba :twisted: :twisted: ;)
lovela5 napisał/a:
Lubie jeść tylko świeże owoce i warzywa

I folguj sobie w tym temacie :D

[ Dodano: 2011-05-11, 19:54 ]
lovela5 napisał/a:
Moją kochaną słodkością jest czekolada

A, spróbuj karobu:) Np. dodawaj do płatków:)

Anna 
Wyższy Stan Ducha
art of life

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-05-11, 20:10   

Ja też początkowo przytyłam, kiedy zostałam weganką.

Przyczyny są proste: wcześniej całymi tygodniami potrafiłam nie jeść makarony, pieczywo najwyżej kilka razy w tygodniu, kaszy i ziemniaków tez nie wiele...

A potem, kiedy porzuciłam jedzenie "najadających" jajek, serów, sekrów, twarożków itd., że o mięsie nie wspomnę, węglowodany stały się najbardziej oczywistym sposobem na głód.

Aaa! I oczywiście, zatrwożona możliwością oślepnięcia i utraty włosów, folgowałam sobie z olejami, pestkami, orzechami... i to grubo.

Na węglach łatwo się tyje. Gluten chyba też sprzyja spuchliźnie chlebowej :) Podobno jest nawet coś takiego, jak uzależnienie od węglowodanów.

I - w moim przypadku - chyba one są głównie odpowiedzialne za przyrost wagi. Pamiętam taki czas, kiedy niemal zupełnie odstawiłam produkty zbożowe, z wyjątkiem grubych kasz. Od razu wskazówka wagi zaczęła wskazywać mniej.

Teraz też by się przydało.

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2011-05-11, 21:53   

Moze rzeczywiscie na jakis czas jesc tylko raw jedzonko a makarony itp na chwile odstapic.

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2011-05-12, 00:13   

Ja po odstawieniu nabiału zdecydowanie schudłam - około 5-8 kg. Sama nie wiem, jak to się stało. Zrezygnowałam z większości słodkich przekąsek pomiędzy posiłkami ze względu na ich niewegański skład, z czasem chyba po prostu skurczył mi się żołądek, bo najadam się bardzo szybko. Swoją drogą, na diecie wegańskiej (albo zbliżonej, bo jednak "wpadki" mi się zdarzają dość często), kiedy wreszcie zjem coś konkretniejszego niż zielenina, czuję się nasycona na wiele godzin, z paczką ciastek mój organizm potrafi rozprawiać się teraz przez pół dnia, aż mi się wierzyć nie chce, że kiedyś była to dla mnie zwykła przekąska. Ktoś ma podobne doświadczenia?
Ostatnio zmieniony przez vanilya 2011-05-12, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  

marcin dabrowsk 
Natchniony Veg

Wysłany: 2011-05-12, 10:15   

Mi sie wydaje że można jeść do woli pełnoziarniste węglowodany ale trzeba sie też ruszać i spalać je.Dieta wegańska jest bardzo energetyczna.Jeżeli jemy a nie ruszamy sie to tyjemy to normalne na każdej diecie.Pozdrawiam :bye:

http://nadzieja.pl/
Ostatnio zmieniony przez marcin dabrowsk 2011-05-12, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  

xwegax 
Łamacz Klawiatur
Skinheadfrau

Wysłany: 2011-05-12, 13:26   

odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi- NIE, osobiście noszę rozmiar 44 ;)

przez pierwszy miesiąc straciłam na diecie wegańskiej 2 kg, teraz trzymam wagę. Wydaje mi się (z własnych obserwacji, więc warto na to wziąć duuuuużą poprawkę), że przeciętny weganin/ka są średnio rozmiar "więksi" od średniej krajowej...
Oi!

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2011-05-12, 15:03   

Byłam chuda (nie szczupła a chuda) na mięsożerstwie
Byłam chuda na wegetarianiżmie
Jestem chuda na weganiźmie z wpadkami (głównie jajecznymi)

Potrafiłabym zjeść dwa obiady pod rząd na mięsożerstwie
Potrafiłabym zjeść dwa obiady na wegetarianiźmie
potrafiłąbym zjeść dwa obiady na weganiźmie z wpadkami (głównie jajecznymi(gdyby mi czas na to pozwolił)).

Chyba byłam chuda i będę chuda zawsze. Tłuszczy, chlebów, makaronów jem dużo. Czasem mam parcie na tycie i staram się bardziej; jem masę ,,kluch", ziemniaki polewam tłuszczem spod kotletów etc. Na nic się to nie zdaje.
Potem przychodzi etap:
Pfff! ,,Grzyb z tym" i tak jestem zajebista :mrgreen:
(teraz właśnie mam ten etap) 8-)

A tak właściwie to chciałam rzec, że niezmiernie często nasza figura jest uwarunkowana genetycznie i nie zawsze możemy zmienić w tym temacie na tyle na ile byśmy chcieli

Połykaj z Surri

spaceage 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2011-05-12, 16:08   

Ani nie schudłam ani nie przytyłam - jasne zdarzają się pewne fluktuacje (+2kg po wyjeździe do Wiednia, gdzie całą dobę jadłam wegańskie przysmaki w rodzaju kremowych waniliowych lodów sojowych) ale od 15 lat noszę ten sam rozmiar ubrań a nawet teraz trochę mniejszy bo więcej ćwiczę no i trochę mi się zmieniła figura (to akurat dobrze ;) - od 15 lat jestem wegetarianką a od 3,5 weganką (chociaż około 6 razy do roku jem nabiał w czasie wizyt u teściów, niestety).
Aha no i zapomniałam dodać - nie jestem i nie byłam nigdy chudzielcem, niestety. Ale jednak nie zgodziłabym się do końca z xwegax - statystycznie weganin jest szuplejszy niż nie-weganin, ale to staystyka więc wynik zmieniają pewnie ci najnajchudsi. Chociaż generalnie z obserwacji moich własnych widzę że teraz licealistki/studentki są najchudsze w historii fotografii (pomińmy okresy wojenne), naprawdę przeciętnie dzielą mnie 2 rozmiary od mnie w ich wieku (i moich koleżanek np z lo) a nimi. Ale raczej nie wszystkie są wegankami, pewnie w ogóle nie są.
Ostatnio zmieniony przez spaceage 2011-05-12, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2011-05-12, 21:32   

vanilya napisał/a:
Ja po odstawieniu nabiału zdecydowanie schudłam - około 5-8 kg. Sama nie wiem, jak to się stało. Zrezygnowałam z większości słodkich przekąsek pomiędzy posiłkami ze względu na ich niewegański skład, z czasem chyba po prostu skurczył mi się żołądek, bo najadam się bardzo szybko. Swoją drogą, na diecie wegańskiej (albo zbliżonej, bo jednak "wpadki" mi się zdarzają dość często), kiedy wreszcie zjem coś konkretniejszego niż zielenina, czuję się nasycona na wiele godzin, z paczką ciastek mój organizm potrafi rozprawiać się teraz przez pół dnia, aż mi się wierzyć nie chce, że kiedyś była to dla mnie zwykła przekąska. Ktoś ma podobne doświadczenia?

No to mogę Ci tylko pozazdrościć. Też bym tak chciała. Ja sama często czuję się głodna... najgorsze to że często w nocy i wypicie wody za wiele nie pomaga...
do tego wszystkiego mam siędzący tryb pracy bo przy komputerze. Może właśnie problem tkwi tutaj albo wogóle wszystko razem wzięte.
Chyba będę musiała troche rzeczy pozmieniać :)

Odpowiedz do tematu