Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wszyscy weganie są chudzielcami ?
Autor Wiadomość
vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-05-13, 14:24   

ja mam zaburzenia odżywiania wiec nie powinnam sie wypowiadac ale mam duzo znajomych wegan i przedzial rozmiarowy duzy wiec raczej bez reguły :bye:

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Madziara 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2011-05-13, 14:52   

A mnie na weganizmie wreszcie wszystko się znormalizowało.
Przez ostatnią dekadę zaliczałam szalone skoki wagi (bardziej lub mniej intencjonalne) - dziesięć kilogramów w dół, piętnaście w górę, dwadzieścia w dół i znowu w górę... Teraz trzymam fajny, prawidłowy ciężar ciała, pomimo wcinania czekolady w środku nocy i tym podobnych przyjemności :mrgreen:
Już nawet nie mam wagi (w sensie: przyrządu), bo zupełnie jej nie potrzebuję :)
Myślę jednak, że w moim przypadku jest to kwestia najpierw psychiki, a dopiero później somy - w głowie mi się poukładało (no, powiedzmy... ;-) ), od kiedy zrezygnowałam z produktów pochodzących z wyzysku i cierpienia zwierząt.
W ogóle, weganizm wszystko mi ponaprawiał :D

lovela5, sport to podstawa. Kiedy zaczniesz coś-ze-sobą-robić, to od razu zobaczysz różnicę. Polecam bieganie! :)

magda* 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2011-05-13, 15:44   

Tantra napisał/a:
Na diecie wegańskiej można łatwo przytyć, jeśli przesadza się z węglowodanami/ tłuszczami, jakkolwiek by zdrowe nie były :mrgreen:

I tu się zgadzam. Na wegetarianizmie było mnie w sam raz. Niestety po przejściu na weganizm sporo przytyłam :(
Jakkolwiek to zależy od organizmu, jak widać na powyższych przykładach ;)

Madziara 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2011-05-13, 16:12   

magda* napisał/a:
Na wegetarianizmie było mnie w sam raz. Niestety po przejściu na weganizm sporo przytyłam :(

Ale wymyślasz! ;-) Wyglądasz ŚLICZNIE! :sloneczko:

magda* 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2011-05-13, 21:54   

Madziara napisał/a:

Ale wymyślasz! ;-) Wyglądasz ŚLICZNIE! :sloneczko:

widocznie dobrze się maskuję :mrgreen:
ale bardzo dziękuję za komplement :D

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-05-15, 08:48   

w fazie weganskiego raw - okolo pol roku - schudlam do idealnej wagi i czulam sie naprawde dobrze. Ale to bylo dawno niestety.
Za to teraz zaczyna mi sie odkladac tam gdzie do tej pory sie nie odkladalo :( Starosc nie radosc i lenistwo przyczyną.
Ale waga to chyba nie tylko dieta - zostaje jeszcze dziedzictwo genetyczne, budowa kosci czy zaburzenia hormonalne.
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

m4teusz 
Veg nad Vegami
Peanut Butter Junkie

Wysłany: 2011-05-20, 12:29   

Na wegan zbyt mały staż, by stwierdzić zmiany. Co prawda waga mi ostatnio mówi, że spadło o parę kilo, ale możliwe, że się spsuła. A jem sporo.
Jak odstawiłem mięcho czerwone na początku metamorfozy, ehehe, wraz z ogólną zmianą sposobu żywienia na zdrowszy (5 posiłków, zero cukru, mało soli etc.) spadło mi duuuużo zapasu i to w bardzo krótkim czasie. Na wegetarianizmie później waga powoli się zmniejszała, dążąc do normalnej.
Się napisałem.

ipse_fecit 
Veg nad Vegami
vegan starter

Wysłany: 2011-05-25, 00:44   

Oi!
Mówicie, że płatki owsiane to zło? Że to przez nie moim udom daleko do smukłości, kolano-kluski mam takie, no i brzuch tak jakby wypukły?

Płaciska wstrętne!! A tak mnie uzależniło śniadanie z płatków, owoców, odrobiny melasy, czasem z makiem, czasem z innym bakallem...

Ech... Ja w początkowej fazie weganizmu (z drobnymi wpadkami) nieco schudłam, bo wtedy jeszcze zdarzało mi się truchtać regularnie i palić z doskoku. Faza ta nie trwała długo, po w czasie jesiennej szarugi biegać się nie chciało, chciało się za to odkrywać tajniki wegańskiego gotowania. Oooo, tak.

Ech, "akcję wiosna" miałam rozpocząć w marcu, mamy koniec maja a ja może 3 razy byłam w lesie na szybszym przebieraniu nóżkami...

Surri!!! Zazdroszczę, że ho ho.

Anna 
Wyższy Stan Ducha
art of life

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-05-25, 14:15   

Dopóki moja sylwetka, choć zaokrągleń pełna (tak była kiedym mięso jadła, taka jest i teraz), mieści ciało zdrowe i sprawne, nie przejmuję się. Byle nadwagi nie mieć i zadyszki po drodze na tramwaj nie łapać. A w kwestii ruszenia się, poprawiło mi się po przejściu na weganizm. Chce mi się po prostu. Więc bycie bardziej fit, także na oko, to tylko kwestia czasu.
Ostatnio zmieniony przez Anna 2011-05-25, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

truman 
Natchniony Veg

Wysłany: 2011-05-25, 20:12   

Oko mę skromnę, acz bystrę :sloneczko: i zaprawdę powiadam Wam Ipse i Anno iż weszłyścię w posiadanię sylwetki znakomitej :)
To nie Wy jesteście powyżej - ale suche szczudło-węgorze promowane wszem i wobec w reklamach i na kolorowych stronicach są poniżej.
Co do pytania - powiedzieć, nie odpowiem, bom lakto owo, ale ja tam hoduję za pomocą napoju złocistego, swoją oznakę statusu i dobrobytu, a z roku na rok ma się coraz lepiej :)

ipse_fecit 
Veg nad Vegami
vegan starter

Wysłany: 2011-05-26, 01:22   

Wow, truman! To przemiłe, że tak zareagowałeś na nasze posty, alem pewna, że ani Anna ani ja nie chciałyśmy wyjść na tandetnawe kokietki, jeno rzeczowo, acz z feelingiem i zaangażowaniem odpowiedzieć na nurtującą kwestię założycielce posta.

Tak, tak. Napoje złocite, czerwone, słomkowe, różowe, czy wszelkie kolorowe pochodne napoju odziemnianczanego (wiśniówa! żoładek! żurawina!) wpływają dość niekorzystnie na tkankę tłuszową i generalnie gospodarkę tłuszowo/łączno/wodną.
Niestety cellulit dotyka kobiety. Ty, trumanie, zapewne nic o tym nie wiesz :)
Szczerze mówiąc nie znam żadnej kobiety, która nie byłaby dotknięta tym schorzeniem, choć przyznam, że średnio wnikliwie badałam temat...:>

marcin dabrowsk 
Natchniony Veg

Wysłany: 2011-05-26, 12:01   

Na wegańskiej diecie przeważnie najpierw sie chudnie a póżniej się tyje.Jeżeli ktoś ma odpowiednią ilość ruchu i wysiłku najlepiej na świerzym powietrzu to rosną mu mięśnie a nie tłuszcz.Genetyka tutaj ma znaczenie ale chyba niezbyt wielkie.

http://nadzieja.pl/

bartek.z 
Natchniony Veg
gorau arf, arf dysg

Wysłany: 2011-05-26, 13:56   

Podobno chudzielcem jestem, albo cytując "mam chłopięce ciało' i tak mi się tylko zdaje, że to w związku z wegetarianizmem, później wegaznimem, nigdy nie nabrałem szczególnie dużej wagi, bo nie było jak, trochę ruchu i te wszystkie warzywa, teraz, od roku, mam dostep do wszystkich wspaniałych weganskich rzeczy na wyciagniecie ręki, jem ogromnie duzo i siedze w pracy po 10+ godzin dziennie siedząc i powoli nabieram kształtu brzusznego, ale podkreślam przy ogromnym wysiłku, jem codziennie conajmniej 150g hummusu, osiem kromek angielskiego chleba, pół awokado, margaryne weganska do tego, i po takiej rocznej kuracji troche przytyłem (ale jak zapytam znajomych to się pukają w czoło i dalej twierdzą że chudy), a waga odkąd pamięam, zawsze ta sama, 65, plus minus 1kg, zawsze zawsze, czy jedm dobrze czy zle, czy sie ruszam czy nie, polecam swoje geny :)

a pytanie w temacie takie ogólne, ile to jest wszyscy i co to znaczy chudzielec

alexxxanderka 
Natchniony Veg
Gaduła z głową :P

Wysłany: 2011-05-26, 16:06   

Może też się wypowiem :) Wydawało mi się,że dieta wegańska przyczyni się trochę do łatwiejszego zrzucania wagi, ale powiem Wam, że oprócz uregulowania metabolizmu, to cudów nie można się spodziewać :) Dieta i ćwiczenia i tak muszą być ^^! Odczułam to po sobie, bo ostatnio trochę mi się przytyło... Oj oj... ale dieta jest i ćwiczenia wróciły, więc walczę o ponownie smukłe, bezfałdkowe ciało ^^

Anna 
Wyższy Stan Ducha
art of life

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-05-26, 16:10   

moje wyobrażenie o chudzielcach jest takie, ze mają permanentną niedowagę (czyli jakis niski body mass index), kanciastą sylwetkę. Kobiety mają obowiązkowo przerwę między udami, nawet jak nogi złączone i oczywisty brak zestawu "dupacyc". do tego oczy, które wydają się w dziecięcy sposób za duże na tle szczuplusiej twarzy. Do tego nie są to ludzie umięśnieni, raczej wątli.

Takich "chudzielców, to ja wiele nie widuję. Ludzie są raczej normalni, albo zblizeni do normy. Weganie, czy nie - nie takie ważne. Prędzej juz trochę za grubi, niż za chudzi.

mnie tam najbardziej doprowadzają do frustracji (i wręcz gniewu) grube dzieci.
Ostatnio zmieniony przez Anna 2011-05-26, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu