Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
olśnienie//czy oświecenie
Autor Wiadomość
ramzi
Mały Veg

Wysłany: 2005-04-09, 23:04   olśnienie//czy oświecenie

To sie stało dawno temu w odległej galaktyce(w Olsztynie ponad rok temu ;) )Żył pewien zażarły mięsożerca(początkujący filozofie buddyjską)i któregoś pięknego dnia doszedł do wniosku (przy pomocy żony)że nie chce już jeść mięsa'bo to sprawia ból i cierpienie innym istotom.Takie postępowanie ma karmiczne skutki.Okazało się ,że jedzenie mięsa nie jest wcale uzależnieniem.Nigdy więcej nie żałowałem ,że nie jem mięsa bo jest to mój dalszy krok w pozytywnej ewolucji! nie jestem za szczuiplutki i niektórzy się dziwią że nie jem tłuszczu zw3ierzęcego. hm... nie po to przeszedłem na wege żeby schudnąć. Od tego czasu jesteśmy naprawdę szczęsliwi.POLECAM!!!!!!! :-P

sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-04-10, 10:14   

ja mialam tak samo: nigdy, nawet przez moment nie czulam braku ani potrzeby jedzenia znow miesa. zreszta nie tylko ja, moi znajomi tez nie mieli zdnych problemow tego typu, wiec te wszystkie teorie o jego uzalezniajacych wlasciwosciach wydaja mi sie naciagane.

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-04-10, 12:22   

hm ja czasem mialem ale to tylko z tego co pamietam jakies smazone rzeczy, bo nie znalem ciekawych przepisow na intensywne ciekawe smakowo wege smazone czy wypiekane rzeczy. teraz raczej tak nie mam

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2005-06-04, 00:50   

pierwszym krokiem do rzucenia nałogu jest uświadomienie sobie, że jest się nałogowcem, uświadomienie sobie krzywdy jaką się wyrządza

pierwszym krokiem wegetarianizmu jest uświadomienie sobie okrucieństwa i możliwości życia bez niego

nałóg to przyzwyczajenie i akceptacja - a my porzuciliśmy swoje przyzwyczajenia i cichą akceptację śmierci zwierzaków

a inni nadal "nie mogą żyć bez mięsa"

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-05-01, 23:28   

taffit napisał/a:
pierwszym krokiem do rzucenia nałogu jest uświadomienie sobie, że jest się nałogowcem, uświadomienie sobie krzywdy jaką się wyrządza

pierwszym krokiem wegetarianizmu jest uświadomienie sobie okrucieństwa i możliwości życia bez niego

nałóg to przyzwyczajenie i akceptacja - a my porzuciliśmy swoje przyzwyczajenia i cichą akceptację śmierci zwierzaków

a inni nadal "nie mogą żyć bez mięsa"

Eh, taką osobą jest mój wujek, który waży ponad 120 kilo, ma cukrzycę i ciągle zżera niewyobrażalne ilości mięsa wszelkiej maści. W dodatku jest właścicielem zakładu mięsnego. Wstyd :( Ale rodziny się nie wybiera.

Odpowiedz do tematu