Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie masy mięśniowej na surowo
Autor Wiadomość
Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-07-30, 21:10   

Szufla Krzysztof!
Nie wiedziałem że gorczyca ma takie właściwości,trochę też poryłem i faktycznie.Dowiedziałem się już od Ciebie o kozieradce a teraz gorczyca,dzięki :mrgreen:
A skąd Ty haratasz te wiadomości?A nie ważne,ważne że się z nimi dzielisz na tym forum peace

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-09-10, 12:24   

A jak się ma do sprawy szybkość jedzenia? Z tego co słyszałem, powinno się przeżuwać wolno, bo i kawałki mniejsze i enzymy trawienne w ślinie lepiej działają. Czy szybkość jedzenia przekłada się na ilość wchłanianych przez organizm związków (białek, węglow itepe.), czy raczej nie ma to większego procentowego znaczenia?

Surowy podziel się jak możesz obecnymi rozmiarami (biceps, klata). Ja wprawdzie jestem ovowege( jajka jem rzadko), ale chciałbym wiedzieć o czym mogę myśleć ćwicząc na weganiźmie/witarianiżmie :)

BTW Bierzesz kreatynę?

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2012-09-10, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-09-10, 22:58   

Szufla Tequilla!
No nie wiadomo gdzie sie podział Surowy,wcieło go jak ciotkę w czechach.
Mógłby się już pojawić.
Im wolniej się przeżuwa pokarm tym lepiej,chocby dlatego że,nasz żołądek i reszta układu pokarmowego nie ma zębów.Pokarm do żołądka powinien trafić w postaci papki.W ślinie mamy enzym ptialina który wstępnie rozkłada węglowodany które póżniej są łatwiej trawione i lepiej wchłaniane przez nasz organizm.
Jeśli mogę odpowiedzieć za niego to z tego co wiem to nie brał nic,ani kreatyny itp.itd.
Ale jak może się pojawi,to sam Ci odpowie.

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-09-11, 00:13   

dzienx łysica!
A surowy pewnie się w końcu pojawi, jak mr America co się pojawia i znika ;)

cat bless you

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-09-11, 21:48   

Szufla Tequilla!
GOCHA jest nie zła! :disco:

:offtopic:
Ostatnio zmieniony przez Łysica 2012-09-11, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-09-18, 20:42   

Szufla!
http://slawomirambroziak....nat-meski-owoc/
Cytat:
Podsumowując:

sok z granatów to bardzo smaczny, orzeźwiający napój prozdrowotny dla wszystkich, ale szczególnie dla mężczyzn i atletów, u których ochrania i leczy prostatę, zmniejsza ryzyko rozwoju gineko- i lipomastii oraz wzmaga zdolności seksualne i wzmacnia muskuły, zwiększając aktywność odpowiednich kinaz oraz podnosząc poziom tlenku azotu, 3 beta adiolu, DHEA i testosteronu, obniżając jednocześnie produkcję estradiolu i kortyzolu.

Owoców teraz nie ma(bynajmniej u mnie),ale sprzedają już obrane,same ziarenka.
No nie jest tanie,za 100gr. ryczą 2€,a za sok (nie bio)ale bez konserwantów i innych wynalazków,za 2x330 ml. 2.10€.
Ale cóż zrobić,kupuję bo lubię :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Łysica 2012-09-18, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-10-20, 14:49   

Witam Wszystkich :)
Odpowiadam na Twoje pytanie Tequilla:
1. Obwód ramienia 39 cm
2. Obwód klatki 111 cm
3. Nie brałem kreatyny podczas swojego "testu"

Pozdrawiam :)

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-10-20, 19:59   

o ile z bicepsem niedużo odstaję (38cm) o tyle z klatą sporo. Teraz tak wyrobiłeś, czy jeszcze zanim przeszedłeś na surowiznę?

dzienx za info :)

edit: jakby co, jakieś rady? Zdaje mi się, że się zatrzymałem i od jakichś 4 miesięcy przyrosty drastycznie zwolniły

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2012-10-20, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-10-20, 20:02   

Szufla Surowy Kulturysta!
W końcu się zjawiłeś :mrgreen: .No wyniki całkiem,całkiem,i tak jak piszesz tylko surowizna?Żadnych innych dziwnych śmiesznych rzeczy?Jak tak to pogratulować :tupie:
Czyli spożywałeś to co pisałeś we wcześniejszych postach?
A jak tam z Twoim 80/10/10?Pisałeś że na wakacjach bedziesz tym operował.
Z tym że już trochę minęło od wakacji,a nic nie napisałeś,co tam,jak tam i gdzie tam.
Dobra może na razie wystarczy tych pytań. :-)

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-10-21, 11:07   

Siema Tequilla
Przechodząc na surowiznę popełniłem masę błędów z czego najgorszym było obcięcie kalorii. Długo trwając w tym błędzie z 83kg doszedłem do 57kg i od tej wagi odbiłem do obecnych 80 kg. Już przestałem sobie pluć w brodę z tego powodu :P

Rady bardzo chętnie udzielę gdy zobaczę plan odżywiania, plan treningowy oraz opisany konkretnie problem z czym jest kłopot siła czy masa? :)

Siema Łysica
Udowodniłem sobie przez co mogę też polecić innym budowanie masy mięśniowej na samej surowiźnie, jest możliwe trzeba tylko zachować odpowiednie proporcje makroskładników, witamin i minerałów oraz mieć odpowiedni plan treningowy.
Przez ostatni miesiąc z powodu braku tanich bananów, które były kręgosłupem mojej diety postanowiłem spróbować innego stylu żywienia. Otóż moja dieta opiera się o kasze moczone i gotowane 3 min zostawione na 30 min "by doszły". Kiełki soczewicy zostały (polecam), moczony słonecznik w małej ilości, moczone daktyle, ziemniaki na parze, codziennie jakaś surówka, dieta rozdzielna ( nie mieszam białek z węglowodanami ). To tak w skrócie, nie czuje się gorzej ale fakt jest taki, że nie zjadam tyle surowizny co wcześniej. Ważne dla mnie jest to, że rosnę i nie muszę się martwić o to, że nie ma białka odzwierzęcego w mojej diecie, które podobno jest potrzebne do budowy mięśni, otóż mit został obalony po raz kolejny :P
Jeśli chodzi o 80/10/10 to jem dużo węgli, białka nie nadużywam a tłuszczu jem bardzo mało.

Pozdrawiam :)

mario
Mały Veg

Wysłany: 2012-10-23, 12:13   

Witam SurowyKulturysta.
Ja jak zwykle z pytaniem ;) Dlaczego zrezygnowałeś z kiełków jako głównego składnika twojej diety? No i dlaczego obcięłeś tłuszcze? Spożywasz siemie lniane i orzechy?

Ja z braku ziaren również spożywam kasze jako ich zamiennika, ale traktuje to jak okres przejściowy do 100% surowizny. Zauważyłem również jak ważne jest podgrzewanie oraz stosowanie rozgrzewających oraz poprawiających trawienie składników. Moimi faworytami są ocet jabłkowy oraz król przypraw: świeży imbir.

Pozdrawiam.

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-10-24, 12:42   

hej ja też na razie tylko podpytam - co myślisz o orzeszkach ziemnych jako źródle białka? Chodzi mi o takie zwykłe, uprażone (niesolone, albo przed jedzeniem wypłukane i namoczone). Piszę o ziemnych, a nie brazylijskich, czy nerkowcach ponieważ są najtańsze, a różnica cenowa jest spora.

cat bless you

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-10-25, 17:14   

Siema Mario
Zrezygnowałem z kiełków zbóż ponieważ przestały mi smakować a nie chciałem w siebie ich wmuszać ale to nie jedyny powód. Drugim powodem był ten tekst o błonniku http://surowadieta.blogsp...ugh-graham.html
Szczerze taka zmiana to był krok w przód, nie zrezygnowałem jednak ze wszystkich kiełków ponieważ nadal spożywam kiełki soczewicy i gorczycy.

Obciąłem tłuszcze ponieważ jest to ściśle związane z 811 ale zjadam ok. 40g dziennie więc myślę, że to nie jest tak mało. W moim przypadku przy nadwyżce kalorii większa ilość tłuszczu w jadłospisie odkładała się w pasie, z węglowodanami tak nie mam. Ostatnio jadłem tylko moczony słonecznik ale siemię lniane i orzechy są lodówce jakby co :)
Kasza np. gryczana może być spożywana bez gotowania, wystarczy ją tylko wcześniej namoczyć, osobiście wolę ją w surowej formie, uwielbiam zmiksowaną na krem, polecam.

Siema Tequilla
Myślę, że o wiele lepszym źródłem białka będą kiełki soczewicy, które mają go pełno a dodatkowo są pełne witamin oraz enzymów. Nie są łykowate a kruche, mi bardzo smakują, są stałym punktem mojego jadłospisu. Oczywiście nie można przesadzić z ilością tych kiełków w jednym posiłku. Jak dla mnie optimum to 150g(suchego ziarna wyhodowanego na kiełki) w jednym posiłku 37g białka w cenie 0,90zł :) Osobiście nie spożywam tych orzeszków, toteż nie mam nic do powiedzenia w tym temacie ale może, któryś z mistrzów się wypowie :)

Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2012-10-25, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

mario
Mały Veg

Wysłany: 2012-10-25, 19:24   

No to zaskoczyłeś mnie z tym błonikiem. Skąd ta pani ma te informacje wogóle. ,,W odpowiedzi na te "okaleczenia" błona śluzowa, która ochrania nasze jelita staje się coraz grubsza ponieważ dzięki temu proces trawienia błonnika nierozpuszczalnego staje się mniej bolesny." - przecież błonnik nie jest trawiony przez nasz organizm. Natomiast z tymi dolegliwościami wśród ludzi używających otrębów to najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że większość osób nie moczy otrębów. Coś mi się wydaje, że ten tekst to jakieś głupoty, ale ja nie jestem ekspertem i chciałbym żeby głos zabrał ktoś bardziej kompetentny ( Jędruś, Krzysztof to o was mowa :) .

Ja też nie zawsze gotuje kasze, za chwile ide namoczyć kaszę owsianą ;) Nie mogę tylko w żadnym sklepie znaleźć kaszy gryczanej nie prażonej.

Pozdrawiam.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-10-26, 13:57   

Szufla Surowy Kulturysta!
Może to Cię zainteresuje?
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=7425
Cytat:
UWAGA WAŻNE
Szukamy osób na diecie wegańskiej/wegetariańskiej zajmujących się sportami siłowymi do udzielenia krótkiego wywiadu jednemu z popularnych polskich magazynów. Ewentualne zgłoszenia prosimy na veganworkout@gmail.com

To pisała Cassandra,mógłbyś udzielić jakiegoś wywiadziku dla nich.

Odpowiedz do tematu