Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie masy mięśniowej na surowo
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-10-27, 10:16   

Cześć Tequilla :sloneczko:

Tequilla napisał/a:
hej ja też na razie tylko podpytam - co myślisz o orzeszkach ziemnych jako źródle białka? Chodzi mi o takie zwykłe, uprażone (niesolone, albo przed jedzeniem wypłukane i namoczone). Piszę o ziemnych, a nie brazylijskich, czy nerkowcach ponieważ są najtańsze, a różnica cenowa jest spora.

Możesz z powodzeniem kupić u nas orzeszki ziemne surowe ( to roślina strączkowa) , po całkiem przystępnej cenie za kilogram i wtedy możesz namoczyć - zobaczysz jakie są pyszne,możesz zrobić najróżniejsze mleczka, pasty,chrupać itp., prażonych nie ma już po co moczyć będą tylko bardziej miękkie.
np.:
http://rybyozdobne.pl/orz..._kg,36,501.html

szerzej o orzechach:
http://www.forumveg.pl/vi...start=75#128923
Co każdy witarianin powinien wiedzieć o orzechach
http://www.surawka.webd.p...id=43&Itemid=18

:bye:

chomiczapicza
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-26, 02:27   

Cześć,

Interesuje mnie postać Surowego Kulturysty tutaj na forum.
Chciałbym zatem kochanego kolegę prosić o updejt!
Czy mógłbyś nie spiesząc się, napisać nam wszystkim tutaj co obecnie jadasz?

Ja chciałbym poznać tajemnice Twojego musu z kaszy gryczanej, ile dodajesz wody, czym dokładnie doprawiasz. Jestem w stanie sumiennie powielić co tylko wskażesz, skoro zostało powiedziane, stwierdziłeś, że to DZIAŁA, bez "piersi kurczaka", bez mięs!

Masa, "Jak to się k....a robi !?" via SurowyKulturysta ?
Myślę, że wszyscy tutaj zainteresowani z zapartym techem przeczytamy i wprowadzimy coś(wszystko) z tego!

Pozdrawiam Serdecznie
Marian

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-11-26, 02:36   

hej Krzysztofie, dzięki za info - póki nie jestem w Polsce poszukam tutaj w Holandii tych surowych orzeszków.

BTW co jeszcze ma jako taką ilość białka? ( z rzeczy powszechnie raczej dostępnych i niedrogich)

cat bless you

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-11-26, 03:06   

Pytasz o przysmaki surojadków czy po prostu o wegańskie rzeczy?

Jeśli o te drugie, to:
- produkty sojowe, które poza wysoką ilością białka mają też wysoką tegoż przyswajalność bliską przyswajalności mięsa. Kotlety sojowe mają nawet 50 g białka (w stu gramach), sama soja 36 (w stu gramach suchego ziarna), tofu 16 g, napój sojowy 35 g na litr;
- konopie (30);
- zarodki pszenne (28);
- inne strączkowe poza soją (20-26);
- orzechy, nasiona (20-25);
- pełnoziarniste zboża, np. biedronkowy makaron razowy z pszenicy durum ma 15 g, komosa ryżowa (quinoa) ma 14, amarantus (szarłat) też 14 i podobno niezłą przyswajalność, kasza gryczana 13 g.

Przyswajalność jest nie mniej ważna niż sama ilość białka. Możemy zjeść 1000 gramów białka, ale jeśli w tym tysiaku będzie mała ilość choćby jednego aminokwasu, całość kiepsko się wchłonie. Weganie spożywają najmniej aminokwasu o nazwie lizyna, dlatego komponując dietę wysokobiałkową warto chyba na nią zwrócić uwagę. Lizyny najwięcej znajdziemy w roślinach strączkowych, pistacjach i komosie ryżowej.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-11-26, 03:10, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-11-26, 04:38   

Makrela: Aby dobrze wykorzystać lizynę trzeba spożywać odpowiednie ilości aminokwasów siarkowych tj. cysteinę i metioninę.
Największe ilości aminokwasów siarkowych i bardzo rzadkich, aminokwasów selenowych zawierają orzechy brazylijskie.

Najwięcej jest o tym w necie w języku angielskim.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Mariusz 
Mały Veg

Wysłany: 2012-11-28, 23:47   

Witam,
Prosiłbym o wyjaśnienie czy bezpieczne jest spożywanie nasion gorczycy, ewentualnie w jakich ilościach, czy podkiełkowane nie są trujące, bo wikipedia podaje, że to roślina trująca, ale przecież w musztardzie jest gorczyca, chyba że przetworzona.
Pozdrawiam

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-11-29, 10:47   

Cześć :sloneczko:

Od tysięcy lat kiełkuje się owe nasiona, tutaj masz instrukcje co i jak
Sprouting seeds - mustard , mustardgreens
http://www.sproutpeople.com/seed/mustard.html
http://www.sproutpeople.c...tardgreens.html

Zawsze można zrobić musztardę domowym sposobem z dodatkiem octu jabłkowego , bez cukru - o tym było w wcześniejszych postach, o gorczycy też.
http://pozytywnakuchnia.pl/musztarda/
http://dancia.bloog.pl/id...ml?ticaid=5f9cb
Komercyjna musztarda jest najczęściej produkowana z odtłuszczonych nasion gorczycy tzw. odtłuszczonego proszku gorczycowego ,chyba że jest to musztarda typu francuskiego.
Szerzej o nasionach gorczycy
https://docs.google.com/v...lbFatQkvawPXn3w

:bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2012-11-29, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-11-30, 15:20   

Szufla!
krzysztof napisał/a:
chyba że jest to musztarda typu francuskiego

Sprawdzone przeze mnie,że baaaaaaardzo pomaga w trawieniu i z odwiedzinami w W.C.
Działa chyba lepiej niż siemię lniane.

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-11-30, 21:14   

Cześć :)

Obecnie bawię się wegańską dietą gotowaną, także z Surowego Kulturysty został tylko nick. Niestety nie mam już dostępu to tak tanich bananów a nie mam ochoty wpychać w siebie dwa razy tyle jabłek także sytuacja wymusiła takie kroki. Eksperymenty na samym sobie dowiodły, że duże ilości węgli, umiarkowane ilości białka oraz symboliczna ilość tłuszczu to proporcje dzięki, którym można budować masę mięśniową oczywiście w połączeniu z odpowiednim treningiem siłowym.

Napiszę teraz co obecnie bym jadł gdyby nie zaistniała sytuacja :)
Posiłek nr 1: 1,5kg bananów zmiksowanych z 0,5l wody
Posiłek nr 2: (po treningu) 1kg bananów a po ok 30min. kiełki soczewicy( wykiełkowane ze 100g suchego ziarna
Posiłek nr 3: 600g bananów a po ok 30min. kiełki soczewicy(jw.)
Posiłek nr 4: surówka z marchewki, 250g moczonej kaszy gryczanej zmiksowanej razem z 150ml wody( i po tajemnicy :P )
Posiłek nr 5: 30g moczonego słonecznika

Taki wypracowałem plan i dawał mi on pożądane efekty. Nie wiem czy da takie każdemu bo każdy jest inny. Ważna jest odpowiednia ilość kalorii, plan treningowy składający się ciężkich ćwiczeń (przysiady, martwy ciąg). Należy również pamiętać o B12! Pić wystarczającą ilość wody oraz pamiętać, że mięśnie nie rosną na siłowni o poza nią czyli powinniśmy zadbać odpowiednią regenerację, którą daje nam wystarczająca ilość snu. Tak to się k...a robi ;)

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam Serdecznie :)

chomiczapicza
Pilny Veg

Wysłany: 2012-12-01, 01:39   

Geniusz !

Czyli dziennie:
3kg bananów
200g kiełków soczewicy
250g kaszy gryczanej
30g słoneczników, (lub orzechów moczonych lub oleju lnianego)
2700kcal i 33g białka z samych bananów dziennie.

U mnie to koszt około 866zł miesięcznie w Warszawie, nie kupując hurtowo:

Banany 5,5 za kg, (495zł /mc)
Soczewica ziarno 8zł za 200g ekologiczne, (240zł /mc tu mozna popracować)
Kasza gryczana niepalona 1KG 14,8zł bio. (111zł /mc)
Słonecznik niewiem ile, ale 900g /mc jakies 20zł?
Miesiąc, przyjąłem, że 30 dni

Z tym, że nie wchodzi mi nawet 200g kaszy gryczanej na posiłek, nawet 100g ciezko, ja zastąpiłbym to komosą ryżową, niestety ją się gotuje 15-20minut, ale ponoć ma wszystkie potrzebne białka. 200g dziennie to cały pełny talerz, 1kg koszt 28zł tylko bio można dostać.
Czyli zamiast 111zł za kasze to 168zł za komose ryżową mc.

Mile widziane komentarze jak przyciąć te koszty jeszcze.
Ja żarcia jeszcze nigdy w hurtowniach nie kupowałem kurde, trzeba będzie?

[ Dodano: 2012-12-01, 03:07 ]
Srry!

400g soczewicy bio to 8,5zł, a nie 200g, także 127,5zł /mc a nie 240 zł

Czyli mc 753,5zł zamiast 866zł

*sry, niemoge juz edytować posta wyżej po 60min
Ostatnio zmieniony przez chomiczapicza 2012-12-01, 02:14, w całości zmieniany 3 razy  

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-12-01, 10:07   

Ha ha, już tłumaczę jak to wyglądało u mnie :)

Banany kupowałem w cenie 1,50zł za kg, były takie tanie bo ludzie "boją" się dojrzałych bananów z brązowymi kropkami ;) Oczywiście podałem ilość bananów bez skórki a ze skórką to będzie ok 5kg.

Za soczewicę i kaszę płacę 6zł/kg, nie wiem czy jest eko ale soczewica kiełkuje w 99% i nie mam żadnych negatywnych odczuć.

Słonecznik 7zł/kg w hurtowni, która sprowadza go z innej hurtowni k. Warszawy "Bronisze"
Siemię lniane 3,5zł/kg

Z tego co pamiętam to wychodziło około 315zł miesięcznie jak na dietę dla kulturysty amatora to mało ;)

Pozdrawiam :)

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2012-12-02, 01:43   

Tomasz Makrela napisał/a:
Weganie spożywają najmniej aminokwasu o nazwie lizyna, dlatego komponując dietę wysokobiałkową warto chyba na nią zwrócić uwagę. Lizyny najwięcej znajdziemy w roślinach strączkowych, pistacjach i komosie ryżowej.

A jeżeli po prostu jadać dużo takich roślin, które zawierają wszystkie aminokwasy? Gryka i soja do nich należą.

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2012-12-02, 21:05   

SurowyKulturysta napisał/a:
Witam Wszystkich :)
Odpowiadam na Twoje pytanie Tequilla:
1. Obwód ramienia 39 cm
2. Obwód klatki 111 cm
3. Nie brałem kreatyny podczas swojego "testu"

Pozdrawiam :)

a jaki wzrost i waga?

Edit:
ok w 1 poście jest ;)
Ostatnio zmieniony przez piotrek 2012-12-02, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-12-03, 14:24   

Obecnie jest to 80kg ale walczę o więcej, żeby nie było że wegańskie jedzenie ogranicza ;)

siano007 
Natchniony Veg
siano

Wysłany: 2012-12-08, 16:59   

Witaj surowykulturysta, mam do ciebie ogromną prośbę, czy mógłbyś wstawić jakieś swoje zdjęcia albo przesłać mi na priv to byłbym bardzo wdzięczny ;) Ostatnio na wykładzie z biochemii pokłóciłem się z wykładowczynią, w skrócie chodzilo o budowanie mięśni po wegańsku, i chciałbym pokazać jej kogoś bliżej znajomego kto właśnie takowe mięśnie buduje, udowodnić jej że można :D Pokazałbym jej twoją dietę oraz zdjęcia to może by troche zdanie zmieniła :D
Choć nie powiem już troche ją do wegetarianizmu przekonałem :mrgreen:
Pozdro Michał Radom :bye:

Odpowiedz do tematu