Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie masy mięśniowej na surowo
Autor Wiadomość
chomiczapicza
Pilny Veg

Wysłany: 2012-12-17, 16:53   

Rogas napisał/a:
:shock:
Naprawdę niesamowite, że taką masę można zbudować na wegańskiej diecie w takim okresie czasu. Wielki szacunek :D Może i mnie uda się załatwić jakieś dojścia do tanich bananów :twisted:

Pozdrawiam :sloneczko:

Pytaj na bazarkach tych co sprzedają min. banany. Spytaj sie po jakiej najniższej cenie sprzedali banany, jeśli wyższa niż 1,5zł /kg to zaoferuj sie że kupisz każdą ilość za 1,5zł i zostaw swój telefon. Jak niższa to oczywiscie ze po tej nizszej kupisz:)

Ja własnie kupiłem na straganie 6kg gdzie mieli za 2,8zł, ale przyszedł szef i stwierdził, ze może dać za 1,5zł. Po obraniu niektóre mogą być czarne w środku na całej linii, ja wykrajam ile się da z takich. Co nie zmienia faktu, że połowa może być do wyrzucenia już, ale to najczesciej takie co były uszkodzone. Te co są bez ran i tylko z zewnątrz brzydko wyglądają, w środku powiny być okay.

VeganJihad
Mały Veg

Wysłany: 2012-12-17, 17:45   

nooo ja czasem bawię się jeszcze w freeganizm . Jeżeli kogoś to nie brzydzi to polecam śmietniki przy Biedronkach zaraz. Zawsze mnóstwo bananów :)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-12-18, 10:00   

Cześć :sloneczko:

Rogas napisał/a:
:shock:
...Może i mnie uda się załatwić jakieś dojścia do tanich bananów :twisted:
Pozdrawiam :sloneczko:

Podobnie jak chomiczapicza załatwiał meriadoc
http://www.forumveg.pl/vi...2&start=30#7834

Inny sposób to śledzić ofertę sieciowców , marketów .
Po prostu można do zakładek dodać ofertę kilkunastu sklepów i co jakiś czas obserwować gdzie jest tzw. promocja lub tańsza oferta - ale to sprawdza się w dużych miastach - większy wybór.
Prawie zawsze jest tak ,że w jakieś miejsce rzucą tańsze(od 2-3 zł) wówczas można brać większe ilości .

:bye:

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-12-18, 11:04   

VeganJihad napisał/a:
nooo ja czasem bawię się jeszcze w freeganizm . Jeżeli kogoś to nie brzydzi to polecam śmietniki przy Biedronkach zaraz. Zawsze mnóstwo bananów :)

serio? mam dwie biedry rzut beretem od siebie, mogłabym spróbować... ale mówiąc szczerze nie mam pojęcia gdzie oni mają śmietniki, bo to nie są Biedry wolnostojące, a na parterach bloków...

Cytat:
Inny sposób to śledzić ofertę sieciowców , marketów

znów o Biedrze - właśnie mają promocję

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2012-12-19, 20:09   

SurowyKulturysta napisał/a:
Siema, nie ma co przedłużać czas się obnażyć :)

teraz ostra rzeźba by się przydała
dobrze wycięte mięśnie robią zawsze większe wrażenie niż zwykła masa ;)
stosunek waga/wzrost masz w sam raz

dobra robota, pozdrawiam

chomiczapicza
Pilny Veg

Wysłany: 2012-12-19, 23:02   

Ja tam bym jeszcze hodował, na mamuta.
Włoski sie przytnie na wiosne, teraz zima trza masować!
Roślinożercy są wieksi! Dajesz Dajesz! Pogonić te wszystkie Cutlery i Phile z podium!

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2012-12-21, 15:45   

Cześć :)
Sytuacja wygląda tak: waga stoi, łapa rośnie a z pasa leci, jeżeli taka tendencja się utrzyma to będę masował ile się da,oczywiście waga może rosnąć ale pas już nie :P
Wśród zwykłych śmiertelników będę wyglądał na dobrze zbudowanego ale wśród dobrze zbudowanych będę przeciętny. Ciekawość i ambicja ciągną mnie wyżej. Chcę sprawdzić do jakiego stopnia ograniczyła mnie natura, jak daleko zajdę bez koksu i suplementów wspomagających przyrost masy mięśniowej. Zresztą trzeba też utrzeć nosa niedowiarkom, pokazać, że można budować mięśnie po wegańsku :D

Pozdrawiam

chomiczapicza
Pilny Veg

Wysłany: 2012-12-22, 15:07   

Tak jest k....@! Tak jest !

RafaelSaures 
Natchniony Veg

Wysłany: 2013-01-04, 01:06   

SurowyKulturysta, Cześć! Prześledziłem z leksza temat i jestem pod wrażeniem. Ciekawe informacje które dobrze się czyta.

Po Twojej kaloryczności widzę, że masz lepsze predyspozycję do budowania masy. Ja mam bardzo szybką przemianę materii. Przy 3500 kaloriach stoję na 72kg.

Ja w ciągu 4 miesięcy (maj-sierpień) na wegetarianiźmie przytyłem 9kg (63-72kg)

Do teraz trzyma mi się te 72kg
Na nowy rok mam nowe plany :)
Niedługo założę tu temat z opisem mojej diety i treningu.

Przesyłam Tobie dużo pozytywnej energii :)
Ostatnio zmieniony przez RafaelSaures 2013-01-04, 01:08, w całości zmieniany 1 raz  

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-01-05, 20:37   

Cześć! :)

Jeżeli nie możesz przytyć to znaczy, że trzeba dołożyć kalorii. Na początek jakieś dodatkowe 500 kcal dostarczonych z węglowodanów powinno wystarczyć a jeżeli nic się nie zmieni to kolejne 500 kcal. Taka jest prawda, że ja też mam szybką przemianę materii i muszę jeść duuuużo kalorii, żeby rosnąć.
Czekam z niecierpliwością na opis Twojego planu treningowego oraz diety ;)

Dziękuję za miłe słowa i pozytywną energię :) Pozdrawiam

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-02-20, 10:12   

Cześć wszystkim! :)
Temat ten ma coraz więcej wyświetleń mimo, że nie ma żadnych nowych wpisów. Postanowiłem więc nieco ożywić wątek podając swój plan treningowy, dzięki któremu udało mi się osiągnąć to co widać na zdjęciach.
Jeżeli plan treningowy jest niewłaściwie rozpisany to dieta za wiele nie pomoże szczególnie bardziej zaawansowanym kulturystom. Prawda jest taka, że ktoś ze źle rozpisanym planem może winić dietę z powodu braku postępów a wiadomo dieta bezmięsna a już wegańska to już w ogóle jest pod ostrzałem krytyki "znawców" ;)
Dlatego też przedstawiam swój plan treningowy, który razem z opisanym wyżej sposobem odżywiania pomógł mi wrzucić na siebie parę kilo :P
Znalazłem ten plan w sieci, lekko zmodyfikowałem pod siebie oto on:

PONIEDZIAŁEK
wyciskanie sztangi leżąc 5 serii. 5 powtórzeń
przysiady ze sztangą 5s. 5p.
wiosłowanie sztangą 5s. 5p.
biceps hantle 5s 8-12 powt
łydki ze sztangą na barkach 2s. 40p.

ŚRODA
push-press 4s. 5p.
martwy ciąg 5.s 5
podciąganie na drążku z obciążeniem 5s. (szeroko)
wyciskanie sztangi na barki 5s. 6-12p.
pompki na poręczach 4s. 4-8p (triceps)
unoszenie hantli bok 1s. 12-15p. (barki)
unoszenie hantli przód 12-15p. (barki)
unoszenie hantli tył 12-15p. (barki)

PIĄTEK
wyciskanie sztangi leżąc 5 serii. 5 powtórzeń (ciężar końcowy mniejszy o 10% niż w PN)
przysiady ze sztangą 5s. 5p. (ciężar końcowy mniejszy o 10% niż w PN)
wiosłowanie sztangą 5s. 5p. (ciężar końcowy mniejszy o 10% niż w PN)
podciąganie z obciążeniem podchwyt
biceps hantle 2s. 6-10 powt (ciężar większy niż w PN)
łydki ze sztangą na barkach 2s.20p. (ciężar większy niż w PN)

Trening ma trwać max. godzinę. Później wyjaśnię resztę.
Pozdrawiam :-)

molooko 
Łamacz Klawiatur
nie wiem co napisać

Wysłany: 2013-02-20, 20:34   

Trening ma trwać max. godzinę.

Dobre podejście. Po dłużej niż godzinie solidnego treningu organizm produkuje duże ilości kortyzolu, którego nadmiar w pewnym stopniu blokuje rozwój masy mięśniowej poprzez katabolizm białek mięśniowych.
Jeśli kogoś interesuje, to więcej można dowiedzieć się
http://slawomirambroziak....e-jego-poziomu/
http://www.youtube.com/watch?v=l3JS_0WGp50

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-02-21, 12:21   

Dokładnie Molooko.

Chciałbym jeszcze dodać, że podczas wykonywania większości ćwiczeń(wyciskania, przysiady, martwy ciąg itp) nie stosowałem zwykłej progresji czyli im mniej powtórzeń tym większy ciężar, stosowałem zasady rampy (link poniżej). Pierwsze serie są lżejsze więc przerwy między nimi były krótsze a przed ostatnią serią odpoczywałem dłużej. Żeby wykonać dobrze plan trzeba wiedzieć ile wynosi ciężar maksymalny.
Żeby zmaksymalizować przyrosty ważna jest też odpowiednia regeneracja, chodzi o sen. Ja wstawałem bez budzika, organizm budził się w sposób naturalny, oczywiście kładłem się odpowiednio wcześniej ;) Wykonywałem również cardio (link poniżej).
Pozdrawiam :)

http://hormonwzrostu.edu....zym-jest-rampa/
http://scoobysworkshop.com/cardio/
Ostatnio zmieniony przez SurowyKulturysta 2013-02-21, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-02-22, 20:10   

Szufla!
stosowałem zasady rampy

Nigdy o tym nie słyszałem,trzeba się temu przyjrzeć.
chodzi o sen. Ja wstawałem bez budzika

Zgadza się,tylko nie zawsze sie to udaje,mały fuks ten weekend wstaję bez budzika :tupie:

SurowyKulturysta 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-04-12, 14:38   

Cześć!
W temacie nic się nie ruszyło a wyświetleń przybywa. Myślę, że dodam parę linijek dla zaglądających tutaj ;)
Zmniejszyłem udział węglowodanów w mojej diecie a powiększyłem z ilość tłuszczu i białka. Idę w kierunku tego co proponuje Mike Mahler czyli 30% kalorii z białka, 30% z tłuszczu i 40% z węglowodanów. Dorzuciłem bieganie by zrzucić zbędny tłuszcz. Siła nadal idzie. A co będzie dalej czas pokaże :)
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu