Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2010-02-18, 18:02
siła mięśni u witarian
Autor Wiadomość
marcin dabrowsk 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-04, 07:26   siła mięśni u witarian

Mam pytanie.Jak to jest z siłą mięśni i wytrzymałością u witarian?Czy można na takiej diecie uprawiać sport i mieć jakieś przyzwoite wyniki?

Tymtyrymtym 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-04, 10:19   

http://www.thegardendiet.com/storm.html
Jakieś wątpliwości??

Tenisistka martina navratilova tez jest wita z tego co słyszałem

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2007-07-04, 10:54   

Tymtyrymtym napisał/a:

Jakieś wątpliwości??
No. Jeden dobrze zbudowany murzyn wiosny nie czyni ;)

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-04, 12:09   

navratilova chyba byla tylko przez pewien okres raw gdy zajmowal sie nią Doug Graham

sądze, że można mieć dobre wyniki sportowe na witarianizmie, w końcu paliwo dla mięsni to glownie węglowodany - banany, daktyle, inne owoce to przede wszystkim weglowodany

np. Tim Van Orden biega nawet nawet
http://www.runningraw.com/
oczywiscie nie jest to poziom swiatowy, ale jak na amatora to zasuwa niezle

Tonya Kay tez jest raw od dawna i nie narzeka, wrecz przeciwnie
http://www.tonyakay.com/

ja niedawno zaczalem troche eksperymentowac na sobie, bo owocow na targu tyle ze szkoda pieczywo kupowac czy tracic czas na gotowanie, w efekcie dzisiaj dziewiaty dzien jestem w 100% na surowo:) samopoczucie spoko, forma takze
w niedziele jak co tydzien zrobilem sobie dlugie wybieganie czyli 30km po gorkach w lesie i w zasadzie bylo tak jak co tydzien:) ale nie wiem jak dlugo tak pociagne bo ostatnio lazi za mna wielki tofuburger 8-)
Ostatnio zmieniony przez bartezzzzz 2007-07-07, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2007-07-04, 12:30   

bartezzzzz napisał/a:
ale nie wiem jak dlugo tak pociagne bo ostatnio lazi za mna wielki tofuburger 8-)

Bartezzzzz zapominasz o siemieniu lniany oraz sezamie, po tym przechodzi ochota na tofuburgera

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-04, 13:45   

:shock:
ja p...
zaczynam się Ciebie bać normalnie:)
skąd Ty wiesz co ja jem?

faktycznie, wpieprzam duzo owocow i warzyw i przez te dni brzoskwinie i nektarynki wygrywaly z tymi malymi zierenkami (moj rekord to blisko 50 nektarynek w ciagu doby:))

dzis zapodaje do kolacji siemie i sezam i dam znac czy tofuburger sobie poszedl :)

marcin dabrowsk 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-04, 17:08   

No całkiem nieżle.Ja wytrzymałem siedem dni i poległem.Jednak jak na moje możliwości to wielki sukces.Jeżeli chodzi o siemię i sezam to niezbyt mam na nie ochotę.Ja stosuje wegańską dietę i kieruję się instynktem.Oczywiście jadam te rzeczy ale rzadko.Jednak rzeczywiście mięśnie kiedy jem na surowo są jkby silniejsze i elastyczniejsze.Za każdym razem po kilku takich dniach na owocach i warzywach czuję się zdrowszy.Teoretycznie na surowej diecie człowiek powinien być nie do zajechania.Chciałbym tego doświadczyć.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2007-07-04, 20:20   

Bartezzzzz kiedyś też miałem ochotę na duże ilości tofu ale po próbach i bęłach stwierdziłem że siemie lniane (źródło oprócz białka, minerałów, zawiera tłuszcze Omega-3) oraz sezam (źródło sezamolu, minerałów, oraz tłuszczy Omega-6).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sezam_indyjski
Najlepszy jest sezam czarny zwany sezamem indyjskim:
http://www.przyprawy.net/...products_id=812

Marcin najlepiej smakują podkiełkowane nasiona siemienia i sezamu czarnego.
Przepis jak podkiełkować siemie lniane jest na Surawce w dziale Pytanka i odpowiedzi.
Spróbuj podkiełkować to zobaczysz jak smakuje.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-04, 22:20   

Jędruś napisał/a:
Przepis jak podkiełkować siemie lniane jest na Surawce w dziale Pytanka i odpowiedzi.
Spróbuj podkiełkować to zobaczysz jak smakuje.

Przydalby sie jeszcze przepis na to skad wziac kase na mlynek ktory to zmieli ;)

Niestety, albo i stety, wieczor spedzilem w kinie na zbyt dlugim filmie i wlasnie dotarlem do domu, wiec kolacje o tej porze sobie odpuszcze. siemie i sezam musi poczekac do jutra:)

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-05, 08:21   

Witam
Witarianizm mysle nie jednemu sportowcowi dał by nieprzeciętne wyniki,sam doswiadczyłem ze o wiele więcej mogę wytrzymać i mam lepszą wydolnosc jedząc ożywione pożywienie,w tą sobote wybieram się na http://www.mtbmarathon.com/ ,moze uda się szczęsliwie dojechać do mety :) pozdrawiam i zyczę pozytywnych sportowych wzlotów

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-05, 09:22   

zabierz ze soba duzo daktyli!!!
jezeli bedziesz eksperymentowal z wlasnymi odzywkami to koniecznie dodaj do nich sok z selera naciowego. rewelacja.

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-06, 07:31   

Elo, oto moje paliwo - sok z :
marchewek,jabłek,selera,trawy pszenicy,pietruszki,buraków :)

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-06, 10:24   

Dzisiaj 11 dzień na surowo - nadal żyję :D
Mało tego, wczoraj 12km biegu ciągłego w 2 zakresie pobiegłem po 4:08 min/km biegnąc pod wiatr, a jeszcze 2 tygodnie temu ciężko było mi zejść poniżej 4:20 min/km
Nie wiem o co chodzi :shock:
Będę zatem eksperymentował dalej. Fajna zabawa :)

Aha-wczoraj zmieliłem siemię, sezam, dodałem daktyle i wodę i zmiksowałem - spoko kleik wyszedł. Tofuburger gdzieś się zmył.

marcin dabrowsk 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-07, 20:40   

No Bartezzzzz świetnie Ci idzie.Trzymam za ciebie kciuki.Z tego co zrozumiałem to raz dziennie jesz jakieś nasiona, wieczorem.Wynik wspaniały.A jak to jest z jasnościom umysłu u Ciebie na takiej diecie i wagą?Czy terz wyglondasz jak szprycha od roweru tak jak ja, czymoze nie jest tak żle? :bye:

bartezzzzz 
Veg Dojrzały
leszcz

Wysłany: 2007-07-07, 21:34   

marcin dabrowsk napisał/a:
No Bartezzzzz świetnie Ci idzie.Trzymam za ciebie kciuki.Z tego co zrozumiałem to raz dziennie jesz jakieś nasiona, wieczorem.Wynik wspaniały.A jak to jest z jasnościom umysłu u Ciebie na takiej diecie i wagą?Czy terz wyglondasz jak szprycha od roweru tak jak ja, czymoze nie jest tak żle? :bye:

W sumie to nasion jadlem wiecej gdy nie jadlem tylko na surowo. Najwiecej jem owocow.
Dzisiaj najpierw pojechalem na targ na zakupy i sniadanie zjadlem dopiero o 11:00 - wielka miska szpinaku z pomaranczmi i rodzynkami. Po 2 godzinach zjadlem 22 nektarynki. Około 16:00 niecaly kilogram czeresni. Potem podjadalem nerkowce. Wieczorem 2 kukurydze i zielony groszek, a na koniec dnia nerkowce z daktylami.

Na razie wielkiej roznicy nie czuje, zwlaszcza jesli chodzi o jasnosc umysu. Jest tak samo. Jak szprycha od roweru to ja zawsze wygladalem, tak samo jest wiec i teraz.

Jutro znowu 3h biegania po lesie, już się nie mogę doczekać :)

Odpowiedz do tematu