Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Po co kurze życie?
Autor Wiadomość
arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2012-03-16, 07:46   

pawel napisał/a:
Niekrzy mowia ze w pewnym sensie jest juz wylogowany. Sa tez tezy ze majac shizofrenie zyje jednoczesnie prznjmniej w 2 swiatach.

Jeśli drugim jest Świat Dysku, to też chcę.

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-16, 17:17   

Sa nawet teorie ze w przadku niektrych shizfrenikow ilosc swiatow w ktrych zyja bywa nie ograniczona, (Prznajmij osiaga kilkadzisiat roznych swiatow naraz) W takim stanie decyzja o wylogowaniu sie z tego, pewnie jest latwiejsza. Pozatym jest kupa innych teorii ale to inny temat. Gdzies tu byl ponoc temat o "wariatach".

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-21, 18:32   

Taka mysl jeszcze. Chodz widze nie zostalem doceniony za przelomowa mysl ze "Peter singer tez czlowiek tez sie moze myli". To jest wbrew pozrom warzna rzecz i mozna by nawet podzikowanie dostac od zwolnnikow bo nie ma to jak dystans do wlasnych mysli Zadki prezent, no ale tu sie nie dziekuje tylko krzycza na tego co preznt dosrcza. Dlatego moze wogle nie warto.

Po dwa, po co debatwac o tym jak by sie bylo pierwszym. Przeciez niekter tematy byly porszuane 10 lat temu. Moze wystrczy popytac tych co jzu to przeszli? Wiem wiem mlodosc ma swoje strony (takei jak nagrzanie ze oto zwojuje swiat swoja filozfia_)

PO trzy. Do konretow.
Kto ma decydowac kto ma zyc kto nie?
Pozwolmy te decyzje podjwac komu? Prfestrm filofii? Wsztskim czy tych co lubimy? Moze politykom? Pytam o podstaway logiczne./ Czemu akurat peter Singer ma decydwac, lub nei daj Bog Maklera? Co jesli ktos z decydujacyh ludzi ma spaprane dziwcinstwo np i bedzie zle ocenial? Kto i komu daje takei kfalifikacjie?

po 4.
Zaluszmy ze powzszy temat juz rozpatrzylismy i jakas osoba uzna racje ze ma perawo decywac o czymis zyciu. Np powiedzmy ze ten kto byl najlepszym ojcem 2011 ten ma prawo takie...hehe

Ale zaluzmy co pozwala generwac takie a nie inne KATEGORIE podzialu. Nie mowie tu o samym juz podziale formalnym ale o kategoriach. Czyli krok wczsniej.

Zaluszmy ze ktos wchdzi do pokoju i mowi; :"podzielcie meble na okragle i kwadratowe, jesli tego nie zrobicie jestescie nie mertrczyni" Podbnie :czy kura ma prawo zyc jesli nei ma planow na oszczednsci w banku na 20 lat?... Ktos moze spytac a czemu akurat okrogl;e i kawaratwe. Moze drewniane i metalowe? By bylo wlasciwsze? Tak samo moze wlasciwsza katerrja by bylo np a) zdolnopsc do oddychania. b) do plodznia potomkow itp? Jak wioaodmo gdyby skad powierzta sie zminil o 0.5% zycie na ziemi by wyginelo. Ale nie poda to pytanie.

Wiec dzielmy na okrogle i kawatratwe . A jak nie to jestem nie merytoryczny:) A moze nalezaloby podzilic na kolorowe i pastele? KTO I CO DEDYUJE O PODZIALE NA KATEGORIE?

Wedlog filozfiow najlepij by bylo gdyby RZECZYWSTOSC decydowala. Bo czlowiek moze takie wymyslac podzialy ze glowa mala/.

I na koniec.
Nawet zakladajac ze kategorie sa podane dobrze mozan by sie pzerczpic ich zrzuminiu.
Co z czlowikiem ktory spi? Gdzie jego swiadomsc?
Czy ludzi bojacy sie smierci zyjcacy tu i teraz tez nie maja?
Co z chorymi na demencjie>?
lub ze shizfrenikami co maja wiecej niz jedno "zycie"
czemu do dziaj nei zdefinwano swiadomsci?

Pozdumowiujac, mam nadzije ze widac jak bardzo temat jest nie merytrczny. Daleko od jakikowiek prawdy naukwej. Pozdraiwam.

Joshua 
Veg Dojrzały
WAKE UP !

Wysłany: 2012-04-08, 18:28   

Po co kurze życie?
Jak to po co?
By żyć. Mam znajomą która ma kilka kur niosek traktuje je jak przyjaciółki.Są bardzo inteligentne.Trzeba tylko dać im możliwość, szanse zamiast tasaka.

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-10, 21:20   

Czasem prostrze odpowiedzi sa lepsze niz skaplikowane.

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2012-04-10, 21:56   

Pawel, przepraszam ze wydam sie wredna i upierdliwa, ze sie wtracam i czepiam, ale gdybys np. pisal z pomoca slownika?
Ty masz dysleksje czy po prostu ortografia to nie twoja dzialka?
Ostatnio zmieniony przez Milia 2012-04-10, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-10, 22:04   

Co za różnica? Nawet kliniczna dysortografia nie przeszkadza w instalacji Firefoksa z ortograficzną łatką. Więc tak czy siak rzecz się sprowadza do lenistwa i nieszanowania odbiorcy.
Dysortografia nie tłumaczy również robienia tuzina literówek na centymetr kwadratowy tekstu.
No, ale to off-topic chyba.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-04-10, 22:08, w całości zmieniany 2 razy  

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-11, 00:11   

Osobiscie wole pisac zaba przez r-z, niz pisac "idac ulica widze truchlo murzna". Zaden prgram nie pomoze na to. Nie wiem czy az tak zle juz z dzijszym czlowiekiem ze tego nei dostrzega?

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-04-11, 07:12   

Tomasz Makrela napisał/a:
No, ale to off-topic chyba.

nawet nie chyba 8-)

Połykaj z Surri

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-14, 14:15   

Powidzimy tak. Wedlog Makleri kura nie musi zyc bo nie ma konta w banku. Rosliny nie czuja bo nie czuja. Kura czuje, ale ostatecznie to nie prbklem bo mozna dac znieczulenie i zabic i wtedy tez by nie czula. A poniewaz nie ma swiadomosc przyszlosci konta w banku to nie ma potrzeby by sie bala o przyszlosc. Skoro wiec nie boli to ok.

Martuśka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-04-18, 21:45   

No według mojej teorii to kura ma żyć dlatego że została do życia powołana. Skoro żyje to jej celem jest żyć. Kura potrzebuje życia do tego samego co człowiek.

A po co człowiekowi życie? Ludzie poszukują sensu życia, żeby nie popełnić samobójstwa, kiedy najdzie ich myśl, że do niczego to życie nie prowadzi. Ale tego sensu nie ma ot tak, my go formułujemy sami na nasze potrzeby i podsuwamy innym. No i żyjemy, mimo, że z góry określonego celu ani potrzeby żebyśmy żyli nie ma. Skoro my to życie ciągniemy i wyszukujemy sobie zajęcia to kura też ma życie, żeby je ciągnąć i też znajduje sobie zajęcia, takie jakie jej odpowiadają.

A jak umrę to jak sobie odpowiem na pytanie po co mi to życie było i po co było żyć moim zmarłym bliskim? Jeżeli nie ma "drugiego życia" to i tak wszyscy znikniemy, więc nie ma w żadnym życiu sensu a w każdym razie zadne życie nie ma więcej sensu niż inne. Jeśli coś tam jeszcze nas czeka, jakaś wieczność, to po co najpierw życie tu i teraz?

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-19, 09:04   

Temat jest naprawde bez sensu.

ps.
arahja napisał/a:
pawel napisał/a:
Niekrzy mowia ze w pewnym sensie jest juz wylogowany. Sa tez tezy ze majac shizofrenie zyje jednoczesnie prznjmniej w 2 swiatach.

Jeśli drugim jest Świat Dysku, to też chcę.

Z tym ze przypomnialo mi sie, ze wszelkie teorie psycholgiczne glosza, ze zycie w takich innych swiatach, powduje jednoczesnie niewyobrazalna samotnosc w tym...Cos za cos..jak w naturze.

Odpowiedz do tematu