Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakazać mięsożerstwa?

Zdelegalizować mięsożerstwo?
No.
64%
 64%  [ 24 ]
Nie.
35%
 35%  [ 13 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-05, 10:19   Zakazać mięsożerstwa?

Któreś z nas doszło do władzy i ma moc zdelegalizować mięsożerstwo. Czy powinno to zrobić?

Pomijamy możliwe skutki uboczne typu tysiące Gień z mięsnego, które trafiają z miejsca na bruk i nie mają za co brokułów kupić. Pomijamy możliwe upadki na zdrowiu u idiotów, którzy niedoedukowani przez państwo na temat wegetarianizmu, zaczną odtąd jeść samą sałatę. Pomijamy to, że nie zrestrukturyzowawszy zawczasu gospodarki, moglibyśmy mieć kłopot z wykarmianiem narodu bezmięsną dietą. Pomijamy to wszystko z wygody, aby skupić się na jednym problemie: czy człowiek ma prawo jeść mięso dla przyjemności?
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-04-05, 10:24, w całości zmieniany 2 razy  

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2012-04-05, 12:06   

nie pominąłeś tylko tego, że przemysł mięsny to zysk dla budżetu i hodowcy w ciągu 15 minut wynajęliby snajpera, by zlikwidować delikwenta z takimi pomysłami.

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-04-05, 13:17   

Wiadomo, że najfajniej by było, gdyby decyzja o zaprzestaniu konsumpcji mięsa wynikała z przekonania każdego człowieka, ale jak się nie da po dobroci... :twisted:

Powiem tak: kiedy w odpowiedzi na szereg rzeczowych, racjonalnych argumentów przeciwko zabijaniu zwierząt dla pożywienia słyszę "no niby racja, ale przecież kurczak jest taaaaaki pyszny" mam ochotę wystrzelić się w kosmos. Stawianie na szali czyjegoś życia i przyjemności płynącej z jedzenia jest dla mnie absurdalne. Dlatego gdybym miała taką moc, pewnie bym zakazała.

Jej, chyba jestem despotką :shock:

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-04-05, 13:37   

vanilya napisał/a:
Jej, chyba jestem despotką :shock:

Więc ja też.

Jeśli przyjemność ma być związana z wykorzystywaniem i zabiciem innej istoty, to jakże to ma się nam podobać?

Natomiast ostatnio zastanawiam się nad tym co chciał w tym temacie pominąć Tomasz Makrela: ,,jak by wyglądał świat gdyby wszyscy nagle przestali jeść mięso".

no ale nie będę tu Tomaszowi tego ciągnąć 8-)

Połykaj z Surri

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-05, 13:52   

vanilya napisał/a:
Stawianie na szali czyjegoś życia i przyjemności płynącej z jedzenia jest dla mnie absurdalne. Dlatego gdybym miała taką moc, pewnie bym zakazała.

Jej, chyba jestem despotką

Nie większą niż osoba gotowa zakazać corridy, walk psów, kłusownictwa, noszenia futer czy gwałcenia kociąt ze skutkiem śmiertelnym.

Surri napisał/a:
Natomiast ostatnio zastanawiam się nad tym co chciał w tym temacie pominąć Tomasz Makrela: ,,jak by wyglądał świat gdyby wszyscy nagle przestali jeść mięso"

Nie ma po co raczej. W jakikolwiek sposób zostałoby wyrugowano mięsożerstwo - czy za sprawą dobrowolnych decyzji ludzi, czy za sprawą zakazu - odbyłoby się to w sposób stopniowy. Że nagle w ludzkość nie wstąpi duch świętego Franciszka, to wiadomo. To raczej sprawa pokoleń albo wieków. Prawny zakaz również nie wziąłby się znikąd i poprzedziłyby go mniejsze reformy.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-04-05, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2012-04-11, 08:10   

Oficjalnie bym nie zdelegalizował.
Ekonomicznie bym ten przemysł posłał do piachu.

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-11, 15:56   

Jak?

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2012-04-11, 18:06   

Zacząć byłoby trzeba od odcięcia wszelkich wsparć finansowych dla tego przemysłu. Potem co chwila byłoby trzeba podnosić wymagania dotyczące warunków życia zwierząt i tym samym podnosić koszty produkcji. Na dokładkę narzucić spore kontrole i kosztami też obarczyć producentów mięsa. Wyegzekwować łożenie kasy przez zakłady mięsne na opiekę medyczną ze względu na szkodliwy wpływ nadużywania mięsa etc.

Znalazłem taki post na forum gazety (obecnie nie chce mi się dogłębniej grzebać):

Cytat:
- jak podaje Gazeta
-- w Unii do każdych 100 kg miesa eksporter dostaje 40 EUR dopłaty
- dodatkowo wspiera się "producentów" miesa przez skup nadmiaru miesa
w ten sposób skupiono juz 85 tysięcy ton miesa którego przechowywanie
kosztuje dalsze pieniądze
-- jesli dodamy do tego inne koszty niepotrzebnie wydawane przy "produkcji"
miesa jak: system weterynaryjny
- jak okresowe akcje wybijania stad kurczaków, bydła, swin z powodu epidemii
jak - koszt społęczne leczenia osób które choruja od nadmiaru miesa - koszty
utylizacji odpadków
- koszty oczysczania ścieków w produkcji miesa itd.

to widac wyraxnie ,ze gdyby np
od zaraz obcięto dotacje, ograniczono inne wydatki to
po pierwsze MIĘSO by zdrożało- to spowodowałoby ograniczenie spozycia mieśa
co spowodowałoby wzrost cen miesa co spowodowałoby zmniejszenie konsumpcji
mięsa
- także ogomne oszczędnoci dla BUDŻETU
- i druga sprawa
przez najbliższe 50 lat - po likiwdacji dopłat do miesa choc połowa tej sumy
mogłaby byc skierowana na doplaty do produktów sojowych i innej zdrowej
żywności

tiger 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-04-11, 18:14   

podoba mi się pomysł z czynnikiem ekonomicznym ;) ...jest realny...bo na wprowadzenie zakazu nie ma szansy

VEsna 
Natchniony Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-12, 13:33   

Delegalizacja - pewnie jak przy każdej innej delegalizacji implikowałaby powstanie/istnienie nie dającego sie ogarnąć podziemia ....

i zupełnie czym innym jest zakazywanie czegoś co tradycyjnie uważane jest za przestępstwo (bo mi zaraz Tomasz napisze, że to jak z gwałceniem kotków - nielegalność tegoś pozwala na sytuację że głałconych jest 5 nie 500 - uważam inaczej jednak)

sama nie wiem ... :roll:
to co taffit pisze trafia do mnie

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-12, 13:45   

VEsna napisał/a:
Delegalizacja - pewnie jak przy każdej innej delegalizacji implikowałaby powstanie/istnienie nie dającego sie ogarnąć podziemia

O tym nie pomyślałem. Przecież każdy będzie mógł hodować w piwnicy krowę, w szafie kurczaki, a w kiblu pstrągi.

VEsna napisał/a:
i zupełnie czym innym jest zakazywanie czegoś co tradycyjnie uważane jest za przestępstwo

Niewolnictwo nie było tradycyjnie uważane za przestępstwo. Zakazano go - i co? Liczba niewolników w USA się zmniejszyła? Czy może niewolnicy mnożyli się jak nielegalna wóda w czasach prohibicji?

Otóż nie mnożyli się, a to z tego powodu, że trudno niejawnie smagać batogiem setki Murzynów na plantacjach. Tak samo jak trudno niejawnie hodować zwierzęta na większą skalę.

Jedynym zagrożeniem byłby przemyt, ale to akurat dotyczy w równym stopniu Taffitowego rozwiązania.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-04-12, 14:07, w całości zmieniany 4 razy  

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2012-04-13, 00:24   

ten temat to totalne s-f

nie zanosi sie by wegetarianie mieli być większością i mieli możliwość zyskania poparcia dla swoich "widzimiesie"

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-04-13, 01:19   

Nikt nie twierdził, że jest inaczej, i nie o to w tym temacie chodzi. Chodzi tu o określenie statusu mięsożerstwa. Czy to jest zło tego rodzaju, które choć jawnie złe, to powinno się je pozostawić sumieniu każdego i państwu nic do tego (jak np. zdrada małżonki) - czy może to takie gorsze zło i ze względu na tę gorszość państwo powinno interweniować, gdy do niego dochodzi (jak np. małżonki lanie). A od tego, jak takie zakazy są realne i na ile skuteczne, wygodnie abstrahujemy. To dyskusja etyczna, a nie polityczna. Przynajmniej taki był zamiar; temat rozjechał się na boki.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-04-13, 01:37, w całości zmieniany 3 razy  

VEsna 
Natchniony Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-14, 00:07   

ping - pong (można tak długo, mi się jakby nie chce:) )
ja o kotkach Ty o niewolnictwie :)
dema... tak jakby... gogia :)

taffit na prezydenta peace

edit: rozumiem, że zakazujemy w "idealnym świecie" hodowania/ "mania" w domu jakichkolwiek zwierząt?
Ostatnio zmieniony przez VEsna 2012-04-14, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-14, 01:45   

Mam nadzieje ze do takiego zamordyzmu nie dojdzie. Dla mnie zakazac miesozerstwa to jak faszyzm.

ps. Co do Tafita nawet nie wiem czy jest za demokracja, systemem odwolan itp bym sie wstrzmal.

Odpowiedz do tematu