Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tabela argumentacyjna miesozercow
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-22, 11:31   

Cześć :sloneczko:

Odnośnie A.H. to na różnych forach i w komentarzach pod tekstami wystarczy wstawić kilka linków :
Hitler NIE był wegetarianinem - z przypisami
http://www.wegetarianie.pl/Article172.html
Cytat:
"... Plotki o rzekomym "wegetarianizmie" Hitlera to dzieło propagandy Goebbelsa, który próbował tłumaczyć ataki choroby żołądka Hitlera "wszechmocnego wodza" po częstym obżarstwie bawarską kiełbasą i przymusowy okres zakazu spożywania niezdrowych, tłustych mięsnych potraw. Hitler prześladował wegetarian, jak innych ludzi o niezależnych poglądach, już w 1936 roku zabronił działalności Niemieckiemu Towarzystwu Wegetarian, którego członkowie byli prześladowani przez Gestapo,i oficjalnie wznowili działalność dopiero po zakończeniu wojny i śmierci Hitlera w 1945 r. ......"
Why Hitler Was Not a Vegetarian by Rynn Berry
http://www.vegsource.com/berry/hitler.html
Hitler's Vegetarianism
http://www.micahbooks.com...arianism31.html
Cytat:
Ciągłe twierdzenie, że Hitler był wegetarianinem jest zazwyczaj motywowane chęcią dyskredytowania wegetarianizmu przez tych, którzy są jego przecinkami
History of the German Vegetarian Societies
http://www.ivu.org/history/societies/vbd.html
http://www.ivu.org/history/europe20a/hitler.html

:bye:

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-03-22, 14:40   

W dodatku byl mysliwym, wiec nawet gdyby byl wegetarianinem to jakims naciaganym. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Milia 2013-03-22, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-03-23, 23:24   

Czy był Hitler wegetarianinem, nie jest dokładnie znane. Istnieją argumenty za i przeciw tej hipotezie. Ale, jak już chyba pisano w tym temacie, jeżeli i był on wegetarianinem, to ten fakt zupełnie nie jest argumentem ani za, ani przeciw wegetarianizmowi. To tylko argument, by trochę złagodzić niezadowolenie ze zbrodniczej działalności Hitlera: chociażby coś dobre zrobił on chociażby dla niektórych istot.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-24, 09:45   

Źródła bibliograficzne potwierdzają ,że jad mięso i wyroby na jego bazie ( z linków powyżej ) , może chciał być wege. ale gościowi nie wyszło lubił się tak określać
Cytat:
W rzeczywistości, Hitler „nadzwyczaj sobie folgował i nie posiadał żadnych skłonności ascetycznych” - pisze Payne.(95) Jego kucharzem był Willy Kannenberg, wyjątkowo otyły mężczyzna, który przygotowywał wykwintne dania i grał rolę nadwornego błazna. „Chociaż Hitler nie lubił mięsa poza kiełbaskami i nigdy nie jadł ryb, to bardzo lubił kawior.(96)

Cytat:
"Otto D. Tolischus in 1937 in The New York Times pointed out that the Führer was a vegetarian who 'does not drink or smoke' but who also 'occasionally relishes a slice of ham' along with delicacies such as caviar and chocolates." (Ibid.) Proctor is content to state that Hitler was a vegetarian who "occasionally would allow himself a dish of meat," (p. 135)...
...Another biographer, John Toland (Adolph Hitler, Doubleday, 1976) describes Hitler's early student diet as consisting of "milk, sausage and bread...." (p.30),...

itd.itp.

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-24, 11:52   

krzysztof napisał/a:

Źródła bibliograficzne potwierdzają ,że jad mięso i wyroby na jego bazie ( z linków powyżej ) , może chciał być wege. ale gościowi nie wyszło lubił się tak określać (...):

Masz jakies zrodlo gdzie ON SAM siebie okresla jako wegetarianina?? :shock:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-24, 12:18   

Czesć :sloneczko:

Tak - trzeci link ,który podałem
Cytat:
...Hitler described himself as a vegetarian in a letter to a friend, dated 1911. His vegetarian practice at this time seems to have been temporary and due to stomach problems. In 1938 he again declared himself a vegetarian. This declaration was regarded as an emotional response to the death of his niece, who was said to have been in love with him and who died under mysterious circumstances. (She may have committed suicide. There is even speculation that Hitler had her killed.) Hitler's friend, Frau Hess, described Hitler's response to his niece's death in this way: "From that moment on...Hitler never ate another piece of meat except for liver dumplings." p. 256). This is consistent with other descriptions of Hitler's diet, which always included some form of meat, whether ham, sausages or liver dumplings.

Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2013-03-24, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-03-24, 13:10   

Ah, sorry, me no speak english very well :lol:

Femina 
Mały Veg

Wysłany: 2013-04-06, 23:42   

Tabelka rewelacyjna :D
Slyszalam dokladnie wszystkie argumenty.

Krasska 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-04-12, 13:14   

Jakie to życiowe... Może nie wszystkie, ale większość słyszałam kilkakrotnie.

Najbardziej bawi mnie argument o umierających z głodu dzieciach z Afryki, bo przecież w takiej hodowli taki kogut to ma luksus: dają mu jeść, pić, jest zdrowy, ma dach nad głową... Ręce i skrzydła opadają.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2013-04-12, 13:57   

To nie argument tylko odwrócenie uwagi.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-04-12, 20:03   

Wedlug mnie chodzi o wykazanie ze "jak mozna byc tak plytkim zeby zajmowac sie jakimis zwierzakami podczas gdy na swiecie LUDZIE umieraja!".
Tylko ze zadna z tych osob nie jest w nic zaangazowana, w zadna humanitarna akcje, to po pierwsze, a po drugie to fakt sie ktos przejmuje zwierzetami wcale nie wyklucza ze moze sie rowniez przejmowac ludzmi.

Krasska 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-04-12, 20:31   

Hate, w moim poście "argument" był oczywiście ironiczny ;p

A przecież między innymi przemysł mięsny się do tego cierpienia ludzi również przyczynia. No ale nie każdy jest na tyle otwarty, aby chociaż wziąć to pod uwagę.

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-04-12, 22:03   

Milia napisał/a:
Wedlug mnie chodzi o wykazanie ze "jak mozna byc tak plytkim zeby zajmowac sie jakimis zwierzakami podczas gdy na swiecie LUDZIE umieraja!".
Tylko ze zadna z tych osob nie jest w nic zaangazowana, w zadna humanitarna akcje, to po pierwsze, a po drugie to fakt sie ktos przejmuje zwierzetami wcale nie wyklucza ze moze sie rowniez przejmowac ludzmi.

Dodałbym że aby pomóc biednym ludziom trzeba byłoby coś zrobić zaś ironicznie pomoc zwierzętom może opierać się na czymś zupełnie przeciwnym - na nierobieniu czegoś (tj. nie jedzeniu mięsa, nabiału, jaj)

Lena95 
Veg Dojrzały
Miłość do świata

Wysłany: 2013-05-04, 14:29   

To że Hitlerowi nie smakowało mięso to żaden argument....

Ludziom różne rzeczy nie smakują , a to że gust Hitlera akurat z wegetarianizmem się tak jakby łączył to nic nie znaczy....

Na pewno za równo Hitler jak i Stalin i tym podobni jadali chleb....To znaczy ze wszyscy którzy jedzą chleb są tacy jak oni? :mrgreen:

Choć z tego co zauważyłam mięsożercy najczęściej podają bzdurne a nawet bez sensowne argumenty , może ze dwa razy w życiu usłyszałam argument przeciw vege który dał mi do myślenia ;)

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2013-05-04, 18:15   

Lena95 napisał/a:
.To znaczy ze wszyscy którzy jedzą chleb są tacy jak oni? :mrgreen:

Muszę zapamiętać :)

Lena95 napisał/a:
Choć z tego co zauważyłam mięsożercy najczęściej podają bzdurne a nawet bez sensowne argumenty , może ze dwa razy w życiu usłyszałam argument przeciw vege który dał mi do myślenia ;)

To i tak o dwa więcej, niż ja :) Natomiast ostatnio słyszę coraz głupsze argumenty, najwyraźniej od mięsa coraz bardziej psują się szare komórki ;)

cat bless you

Odpowiedz do tematu