Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Też byłem WEGE. Ale wyrosłem, zmądrzałem."
Autor Wiadomość
arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2014-03-19, 17:39   

Łysica, masz siedzącą pracę, więc naprawdę cię tak dziwią hemoroidy? (Obstawiam, że to jest przyczyna krwawień).
Poza tym zestawienie rosołu z warzywami, sory, na bulionie warzywnym też nie będziesz miał wzdęć, nie ma sensu porównywać stanu kiszek po jakimś rosole i po kapuście/ kalafiorze/ fasoli/ kukurydzy/ groszku czy co tam jeszcze cię wzdyma.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2014-03-19, 17:41   

nie żebym jakoś szczególnie przeżywała całą sytuację, ale rosołem to w XIX wieku leczyli : D

tiger 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-19, 18:15   

Łysica napisał/a:
i czasami pojawiająca się krew w kale

mam to samo.... a nazywa się wrzodziejące jelito grube.....choroba nieuleczalna, bo nikt nie zna jej przyczyn

[ Dodano: 2014-03-19, 18:19 ]
Milia napisał/a:
grouper, a jakiego wzrostu sa twoi rodzice?
Jelsi maja 1m60 i 1m70, to raczej 1m85 nie osiagniesz.

moja mama ma 158 cm wzrostu a ojciec 178, a ja wyrosłem ....190 cm
więc to raczej nie ma znaczenia

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2014-03-19, 18:24   

Ma duze znaczenie.Ale nie tylko to.Generalnie masz urosnac to urosniesz,na pewno mieso ci w tym nie pomoze.A w tym wieku to juz i tak raczej nic.Olej te kompleksy,masz normalny wzrost,co za roznica ze cie ktos przewyzsza..

Milia 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2014-03-19, 18:29   

arahja napisał/a:
Łysica, masz siedzącą pracę, więc naprawdę cię tak dziwią hemoroidy? (Obstawiam, że to jest przyczyna krwawień).
.

Nie obstawiaj. Ja np. nie mam hemoroidow, dowiedzone po serii bardzo niefajnych badan.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-20, 07:57   

Hola
Spokojnie Tequilla, nie mam zamiaru opluwać vege czy coś w tym stylu, ani się zrywać, nie zaglądam teraz za często bo nie jestem w pacanowie a za granicą nie zawsze mam dostęp do wifi.
Co do wzrostu, zwiezętom hodowlanym jest podawana Lizyna jako suplement żeby rosły jak w naturalnych warunkach, przez to że są karmione międzyinnymi soją, wiem bo sam wożę lizynę w płynie do fabryk paszy i pytałem po co im ta lizyna.
Nasza wątroba non-stop produkuje żółć potrzebną do trawienia tłuszczy, magaynuje ja pęcherzyk żółciowy, to wiadomo.
Można jeść tłuszcze roślinne ale mają za dużo omega6 co wywołuje stany zapalne, znowu nie jedząc tłuszczy wogóle lub za mało można się nabawić kamieni w pęcherzyku.
Natomiast insulina jest wydzielana tylko jak zjemy węglowodany, nie jest produkowana jak żółć non-stop.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2014-03-21, 11:58   

Cześć Grouper :sloneczko:

grouper napisał/a:
... zdjęcia tego chłopaka ładne, ale badania chyba bardziej mnie interesują. nie znam nikogo osobiście, kto urósł w tym wieku. natomiast przeszukałem internety i ponoć to się zdarza. chcę wykorzystać szansę, nawet jeśli jest ona minimalna.

Wystarczyło abyś zerknął tylko na dwie pierwsze wyświetlone strony po wpisaniu podanego przez mnie hasła i maiłabyś gotową odpowiedź z badaniami oraz omówieniem - temat: Growth of Vegan Children - to zaledwie kilka chwil .

:bye:

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-22, 03:52   

Łysica napisał/a:
Można jeść tłuszcze roślinne ale mają za dużo omega6 co wywołuje stany zapalne, znowu nie jedząc tłuszczy wogóle lub za mało można się nabawić kamieni w pęcherzyku.

Witam Łysica

Zapomniałeś o siemienu lnianym i konopnym oraz nasionach szałwi argentyńskiej (chia).
Zawierają dużo Omega-3

Kamienie żółciowe tworzą sią od nadmiaru soli lub/i niedoboru wody.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-23, 18:46   

Hola Jędruś
Jędruś napisał/a:
Zapomniałeś o siemienu lnianym i konopnym oraz nasionach szałwi argentyńskiej (chia).
Zawierają dużo Omega-3

No nie zapomniałem, codziennie była łyżka oleju lnianego lub dwie łyżki mielonego.
Cytat:
Fundacja Westona Princa i inne tego rodazju organizacje anty-wegetariańskie
promujące ryby stwierdzają:

"Przemiana ALA przez organizm do bardziej aktywnych, długołańcuchowych
metabolitów jest nieefektywna: ponizej 5-10% dla EPA i 2-3% dla DHA."
www.ajcn.org/cgi/content/abstract/78/3/640S

Ale to dotyczy osób z upośledzeniami metabolicznymi, a nie zdecydowanej
większości populacji ludzkiej. Najbogatszym źródłem ALA (protoplasty Omega-3)
jest siemię lniane. 3 łyżki stołowe codziennie, moczone lub suche, zmielone i
nie trzeba spożywać ryb z rtecia.

http://forum.gazeta.pl/fo...A_oraz_DHA.html
Chyba Ty to pisałeś, także wiesz jak jest z tą przyswajalnością omega3, gdzie w roślinach występuje ALA która musi byc dopiero przetworzona przez nasz organizm na EPA i DHA, a nie wiadomo ile nasz organizm może wytworzyć enzymu delta-6-desturaza niezbędnego do tego procesu.
Ponoć najlepszy jest olej z kryla gdyż powiązany jest z fosfolipidami które sa łatwo przyswajalne przez nasz organizm.
Jędruś napisał/a:

Możliwe że też i od tego, ale od braku tłuszczy w diecie też.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2014-03-24, 17:21   

Łysica napisał/a:
Jędruś napisał/a:

Możliwe że też i od tego, ale od braku tłuszczy w diecie też.

A możesz powiedzieć skąd takie informacje że "od braku tłuszczy w diecie"?

Jako źródła EPA i DHA polecałam i polecam dodatkowo preparaty np opti3 albo ovega-3

Jestem coraz większą zwolenniczką jak najmniej przetworzonego pożywienia, im mniej jadamy wyizolowanych tłuszczy (także tych dodawanych do sałatek, lub co gorsza do smażenia, pieczenia), tym lepiej dla przebiegu procesów metabolicznych, ponieważ nie zalewamy organizmu nadmiarem omega-6 czy tłuszczy nasyconych.

Też mnie czasem dopadały i dopadają wątpliwości dotyczące kwestii zdrowia, więc częściowo rozumiem, ale mam nadzieję, że to nie ma związku z weganizmem czy wegetarianizmem.

Poza tym warto sobie przypominać http://www.veganhealth.org/

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez an 2014-03-24, 17:40, w całości zmieniany 2 razy  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-25, 00:24   

Hola
an napisał/a:
A możesz powiedzieć skąd takie informacje że "od braku tłuszczy w diecie"?

Skąd?
A stąd,
Cytat:
Podczas głodu żółć produkowana w wątrobie trafia do pęcherzyka żółciowego. Podczas posiłku nagromadzona żółć jest uwalniana do dwunastnicy.
Funkcją żółci jest wspomaganie trawienia poprzez emulgację tłuszczów.

http://pl.wikipedia.org/w...3%B3%C5%82ciowy
Cytat:
Emulgacja – proces łączenia dwóch niemieszalnych substancji, z których przynajmniej jedna jest cieczą, prowadzący do powstania trwałej emulsji. W organizmie człowieka zachodzi ona w dwunastnicy pod wpływem żółci i polega na rozbiciu dużych cząsteczek tłuszczów na mniejsze, bardziej przyswajalne w dalszej części układu pokarmowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Emulgacja
Jędruś napisał/a:
niedoboru wody.

Cytat:
Pęcherzyk żółciowy może magazynować około 60 ml żółci. Podczas magazynowania żółć ulega również zagęszczeniu.

http://pl.wikipedia.org/w...3%B3%C5%82ciowy
Z braku wody? No chyba nie bardzo, podczas zagęszczania usuwana jest woda z żółci, a zagęszcza się wtedy jak jest nie użyteczna, w sensie nie zjedzony tłuszcz, nie ruszona żółć.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-25, 05:49   

Łysica zaraz mnie żółć zaleje od twoich wywodów.
Problemy z kamieniami żółciowymi mają osoby, u których występuje nagminne zakwaszenie organizmu.

Polecam sprawdzić pH moczu aby się dowiedzieć co jest grane.
Najlepsza jest analiza moczu zebranego z 24 godzin.
Opis tej procedury jest na moim chomiku w dziale Książki
www.chomikuj.pl/jedrus1a

Jak pozbyć się kamieni żółciowych opisano w Terapii Enzymowej, jest również na moim chomiku.

Pozdr.
Ostatnio zmieniony przez Jędruś 2014-03-25, 05:51, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2014-03-25, 11:29   

Hola
Jędruś, nie nerwuj się tak bardzo, moim wywodem było tylko ostatnie zdanie, możesz się z tym zgodzić albo nie, a na potwierdzenie mych wywodów wkleję to
http://www.ziolaiprzypraw...c-bez-operacji/

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-26, 05:58   

Łysica w twoim linku nie podano wyjaśnienie dlaczego kamienie żółciowe się wytrącają.
Zapoznaj się z tym:
http://tiny.pl/q42wn

Pozdr.

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2014-03-26, 20:36   

grouper napisał/a:
a ja ostatnio zastanawiam się nad tym, czy gdybym jadł "normalnie" to jeszcze bym urósł parę cm w górę. uwierzcie, to bardzo dla mnie ważna sprawa i zrobiłbym dużo, żeby się wybić, jeśli jest choć minimalna szansa. mam poczucie, że mój wegetarianizm a ostatnio weganizm hamuje hormon wzrostu i inne rzeczy. jeśli piszę głupoty, to niech ktoś merytorycznie mnie skrytykuje.. mężczyzna rośnie do 25-26 roku życia. może więc zrobić sobie przerwę od wege? wiem, że to dziwne, że teraz przychodzi mi to do głowy, ale ktoś mi ostatnio uświadomił jak dla mnie jest to ważna sprawa być facetem, a konsekwencje są na całe życie.

swoją drogą znacie jakiegoś weganina (faceta), który wcześnie zaczął nim być?

wacka też przystawiasz do linijki i porównujesz z wszytkorzercami ?
ja mam okropnie mały palec bez paznokcia w lewej stopie to przez weganizm zapewne

Cytat:
Hola

Nie to żebym wyrósł czy zmądrzał(głupi się urodziłem i głupi umrę), ale więcej się dowiedziałem na tematy żywienia i nie ma możliwości w moim przypadku żebym dalej był weganinem.

Od 2,5roku męczył mnie ból po prawej stronie pod żebrami po zjedzeniu warzyw/owoców, nawet gotowanych, i żaden lekarz mi nie mógł pomóc, a pomogło wiadro rosołu z kości wołowych, zostały jeszcze skrzypiące stawy i trochę przesuszającej się skóry, ale jakoś sobie z tym poradzę.

Tak samo znikł prawie wypchany jak balon bebzon,i czasami pojawiająca się krew w kale od nadmiaru błonnika.

Może jeszcze kiedyś zajrzę na forum, trzymcie się zdrów Wszyscy

Sam sobie jesteś winien trzba było pytac na forum tym lub innym tez maiłem takie problemy wysłałem kilka privów i jest gitara,wszytko byla moja wina i niedostowanie ilości błonnika do sowich mozliwości i innych wiele błedów, jak sie spytam czy mozna to tu wstawić to chetnie przekleję
na litość:
Cytat:
więcej się dowiedziałem na tematy żywienia i nie ma możliwości w moim przypadku żebym dalej był weganinem"..
a skąd masz takie info od babci drybci czy od fioletowonosych bywalców spod bidrunki,a może stały tam podszeptuchy i choć tobie powiedziały
No to rzeczywiście duzo sie dowiedziałeś na temat zywienia :mrgreen: chyba nabyl ty wiedzę istnie planktoniczną

W moim przypadku siedzący tryb zycia: samochodzikiem jezdzil ja dzien w dzień po tójkącie berlin zielona gorzów i reszta za biurkiem,mało rucha taki wegański cwaniaczek z dostepem do róznej przetworzonej zywności dla wegan brałem hurtem w berku jak był ja przejadem różne sriki batoniki,słodzone napoje mleka wegańskie,gotowe dania,no i słodycze,nie wspominam o zwykłej zywności jak bałe buły pierogi z berunki itd.duże gnojstwa wciagałm

a jak młodzi podrosli to był wstyd dupa oklapła cyckiwegańskie wiszą,nie mówiąc juz o wydolnosci jak przyszło sie barc za siebie to była pierdziawa, bebezon wzdety jak po sterydach istni chłopcy kulturysci na mr olimpia-przekombinowałem z koponowaniem posiłków i błonnikiem bez fachowej porady ,z tym że ja był weget. ok 11 lat i weganizm to już 13 rok jakoś tak przestał liczyć, debilnie myślałem,ze weganizm wszytko wybaczy

Lysica ale nie bój zaby bedzie dobrze wócisz do weganizmu nie podejrzewam tjebia żes sie zamelinował na kilka lat na forum po to tylko zeby trolkę rozpładzać boś swoiski chłop z tjebja widzę żeś dobry jezdeś szkoda aby ci wieko trumny szybko klapło wtedy sobie i z stawami i skóra szybko poradzisz-oł przepraszam poradza sobie małe białe i rózowe i inne takie i wyczyszczą tjebja skórę i stawy az bedą bielały

Cytat:
Ponoć najlepszy jest olej z kryla gdyż

ponoć to Gagarin był Polakiem

O wielki Sojo do tego jeszcze w inszym temacie jakiś yarosh1980 co jeden dzień napierdziela obuchem zwerzaki a sześc dni jest waginą co wypróznia resztki po zwierzetkach i jest to dla niego wegetrainizm cz jakas inna schiza :shock2:

zaras z nerwów moja wegańska stara dupa pupa dostanie pryszczy

Odpowiedz do tematu