Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mordobicie
Autor Wiadomość
Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-11-11, 00:17   

Tomasz Makrela napisał/a:
Nie oczekuję od Mariusza wygranej, ale niech chociaż trochę odkelnerzy wizerunek nadwiślańskich pięściarzy. Niech trzepnie rywala choć raz, ale porządnie - sztuka, która nie udało się Sosnowskiemu ani Adamkowi - to już zostanie po walce dobre wspomnienie.

No więc dzięki piątej rundzie wspomnienie będzie dobre.
Ale za niezadawanie ciosów należy się karny kutas.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-11-11, 10:34   

Szufla!

To w tej rundzie mu wyjechał że się zachwiał?Pytam bo nie oglądałem nie miałem gdzie.Wyczytałem dopiero teraz w komentarzach.A jak piszesz że bedą miłe wspomnienia to powtórke z pewnością obejrze. :tupie:

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2012-12-03, 17:18   

Chyba jednak nie.

Onet napisał/a:
- Ta informacja kompletnie ścięła mnie z nóg - tak Mariusz Wach skomentował dla Eurosport.Onet.pl rewelacje "Bilda". Niemiecka gazeta poinformowała w poniedziałek, że w organizmie Polaka po walce z królem wagi ciężkiej Władimirem Kliczką wykryto obecność sterydów anabolicznych.

Więcej.

Wprawdzie "Bild" to tabloid, więc jeszcze nic pewnego, ale jeśli Mario serio przykoksił, to megaobciaszek.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2012-12-03, 17:23, w całości zmieniany 4 razy  

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2013-02-02, 16:09   

Idę o piątej rano zjeść kolację jak człowiek, włączam TV, patrzę - a tu Szpilka zaraz walczy. A myślałem, że to dopiero jutro.

No cóż, walka świetna, krwawa. Mollo się nie certolił, chciał znokautować. Gdyby nie jego pudzianowska kondycja, to kto wie... Ale w piątej rundzie już ledwo zipał i Szpilka go ustrzelił.

Za mocnej to Szpilka szczęki nie ma i obronę dziurawą... Jeśli prędko nie załata tej obrony, to ktoś go posadzi na deski i skończy się sen o polskim mistrzu.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-02-03, 11:20   

Szufla!
No Mollo się zglebił ale w szóstej rundzie,w czym mu pomógł Szpilka.
Walka ładna i brawo dla Szpilki.
W wywiadzie po walce wyjaśnił Szpilka wszystko,

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2013-02-03, 22:51   

Jeśli prędko nie załata tej obrony, to ktoś go posadzi na deski i skończy się sen o polskim mistrzu.

myslę ,że sen sie skńczy bardzo szybko niebawem

Tomasz Makrela 
Veg przez duże V
pinkg pomg

Wysłany: 2013-02-04, 07:20   

Ogólnie nie widzę go w wadze królewskiej. Przed wakacjami w mamrze walczył w cruiserweight, to tam się dopiero spasł. Spasł, bo mięśnie to to nie są. Kolejny po Adamku sztucznie utuczony ciężki, bez naturalnych warunków daleko nie pociągnie. Gdzie mu do tytanów o gabarytach Kliczków. W lekkociężkiej jeszcze by jeszcze mógł liczyć na pas, ale tutaj - nie ma co marzyć, nawet jak Ukraińce odejdą na emeryturę.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Makrela 2013-02-04, 07:24, w całości zmieniany 4 razy  

werty
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2013-02-05, 19:52   

no masz rcyję wszytko to sztuczne tuczniki chyba nikogo odpowiedniego po ukraińcach nie ma na widnokregu

bo jakoś wybitnie to laniem w ryj sie nie intersuje ale kilku znajaomych tez jakoś tak narzeka na wage cieżka i bardzie intersują sie nizszymi kategoriami mówią ze wiksza tam rzex jezd i krew sie leje

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-02-14, 10:51   Jake Shields

Cześć :sloneczko:

11 lutego minęło 6 miesięczne zawieszenie Jake Shieldsa wieloletniego wege. mistrza MMA , niebawem zapewne dojdzie do ustalenia kolejnej walki - warto śledzić
Jake Shields Fight with Ed Herman At UFC 150 Overturned and Ruled No Contest
http://sports.yahoo.com/n...54585--mma.html

Mixed martial arts record
http://en.wikipedia.org/w...ial_arts_record

:bye:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-02-14, 22:58   

Zapomniałem podać najważniejszą informacje ,że J.S przeszedł w 2011 na weganizm
Jake Shields Makes Vegan Transition (Video) - September 14th, 2011
http://vegetarianstar.com...ansition-video/
Cytat:
MMA fighter Jake Shields discusses his motivations for being vegan in this exclusive interview at Bleacher Report.

“I’ve been a vegetarian my whole life. So originally, I’ve never really thought much about it–it was just how I grew up,” Shields said.

Shields grew up vegetarian, but has recently made the switch to a completely vegan lifestyle.

Shields told MMA Junkie, “I made some small changes that made a big difference and feel the best I’ve ever felt,” he said. “I fixed my diet and switched to being fully vegan.”

Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2013-02-14, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

mario
Mały Veg

Wysłany: 2013-02-21, 14:53   

Bracia Diaz, zawodnicy MMA tez są wegetarianami (nie wiem czy weganami). Są to jedni z najlepszych zawodników na świecie w swoich wagach. Nate Diaz niedawno walczył o tytuł w wadze lekkiej (70 kg) w UFC (przegrał na punkty), natomiast starszy Nick będzie walczył o tytuł w wadze półśredniej (77 kg).

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-07, 09:22   Jake Shields.

„Chcę pokazać, że jest alternatywa” - link od martami z innego forum :D
http://veganworkout.org.p...est-alternatywa
Cytat:
W MMA odżywianie stało się niemalże tak ważne jak sam trening i aklimatyzacja przed walką. Umiejętność redukcji wagi również stała się niemalże sztuką. Z pomocą guru diety i odżywiania, takimi jak Mike Dolce, sportowcy stają się lepszymi zawodnikami, bo zaczynają mądrzej i lepiej jeść. Jeden ze sportowców, który od zawsze jadł inaczej niż reszta to jeden z głównych zawodników UFC (Ultimate Fighting Championships) – Jake Shields. Shields dorastał jako wegetarianin i swój styl odżywiania kontynuował w dorosłym życiu i w karierze sportowej. Nie jest jednym z tych, którzy mówią ludziom, że nie powinni jeść mięsa, ale uwielbia pokazywać pozytywną stronę bycia wegetarianinem. Tę stronę, która udowadnia, że możesz być i mistrzem i wegetarianinem. Jak sam mówi:

Dorastałem w ten sposób, więc do tego przywykłem. Czuję się rewelacyjnie i nie zamierzam nic zmieniać w tej kwestii. Przez całe moje życie ludzie próbowali mnie przekonać do jedzenia mięsa, mówiąc że nie będę mógł zostać zawodowym sportowcem tej klasy (…) Uwielbiam udowadniać im, że się mylą. Nie prawię nikomu kazań o niejedzeniu mięsa, chcę tylko pokazać ludziom, że jest alternatywa. Jeśli jesteś sportowcem i nie chcesz jeść mięsa, to wcale nie musisz tego robić.

Kilku wysokiej rangi zawodników MMA albo jest od dawna albo przeszło na wegetarianizm / weganizm w ciągu ostatnich kilku lat. Zawodnicy tacy jak Jon Fitch, Mac Danzig czy, całkiem niedawno, były zwycięzca zawodów “Ultimate Fighter” James Wilks, zrezygnowali z każdego rodzaju mięsa na rzecz diety ściśle wegetariańskiej.

W innych profesjonalnych dziedzinach sportowych wielu czołowych sportowców przeszło na wegetariańską stronę. Bejsbolista drużyny Milwaukee Brewers Prince Fielder, zawodnik futbolu amerykańskiego Tony Gonzalez i kilku innych wybrało wegetariański styl życia kontynuując jednocześnie karierę i wciąż odnosząc sukcesy w swoich dziedzinach.

Dobrze jest być przykładem na to, że możesz robić co chcesz. James Wilks właśnie przeszedł na weganizm, wydaje mi się że w zeszłym miesiącu. Niedawno dzwonił do mnie i wiem, że coraz większa ilość zawodników to robi. Uważam, że to naprawdę super.(…) Może zacząłem nowy trend.

Według żywieniowca i trenera Mike’a Dolce, który w swojej karierze pracował z wieloma znanymi sportowcami, Shields jest świadectwem tego co wegetarianie mogą osiągnąć w MMA. Pomimo tego, że Dolce wciąż wieży, że jedzenie mięsa może być korzystne jeśli robi się to prawidłowo, wegetariańska dieta Shieldsa zdecydowanie wyszła mu na dobre. Jak mówi w wywiadzie dla MMAWeekly.com:

Obecnie jestem zdecydowanie bardziej zwolennikiem wegetariańskiego stylu życia bardziej niż typowego amerykańskiego stylu. Jestem również bardziej za wegetarianizmem niż popularnym trendem wśród zawodników jakim jest korzystanie z dziedziny kulturystyki w odżywianiu. W tej kwestii uważam, że Jake jest ponad tym wszystkim. (…) Myślę, że Jake i Mac [Danzig] są rewelacyjnymi przykładami, Nick Diaz, Nate [Diaz], są również wegetarianami, a to są jedni z najlepszych zawodników na świecie.

Shields jest również aktywnym rzecznikiem organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) występując w ich kampaniach I reklamach. Publicznie mówi o okrucieństwie stosowanym w stosunku do zwierząt przez popularne restauracje takie jak McDonald’s oraz o tym jaką ma nadzieję, że uda mu się pomóc i zakończyć te działania. Jednak, pomimo faktu, że jego przekonania są bardzo silne i z pewnością nie zmienią się w najbliższym czasie, nie chce on głosić kazań o tym jakie ktoś podejmuje wybory. Ale jeśli ktoś już pyta, Shields z radością dzieli się swoją historią.

To jest coś co uważam za słuszne i jestem szczęśliwy mogąc to robić. (…) Nie jestem typem osoby głoszącej kazania. Uważam, że każdy musi podejmować sam decyzje, ale ja chcę być przykładem ponad wszystko. (…) Pokazanie ludziom, że możesz nie chcieć jeść mięsa i wciąż być sportowcem, to da się zrobić.

Dzisiaj Shields jest już weganinem. Jak czytamy w jednym z numerów „MMA Junke” sprzed nieco ponad roku:

Dokonałem niewielkich zmian, które miały ogromny wpływ i teraz czuję się tak dobrze jak nigdy przedtem. Zmieniłem dietę i przeszedłem na pełny weganizm.

Źródło: http://www.mmaweekly.com/...an-mma-champion
Tłumaczenie: Weronika Szarafin

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-03-07, 09:36   

Hej, a jako kobieta co powinnam trenować, jeśli chce się nauczyć bić?

buu 
Ostoja Wiedzy
o ironio,muzo ma!

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-03-07, 12:07   

Jo_Super napisał/a:
Hej, a jako kobieta co powinnam trenować, jeśli chce się nauczyć bić?

Jak komuś się napatoczysz na ulicy to nie będzie się zastanawiał/a czy jesteś kobietą czy nie :>

Myślę, że to, co Ci się spodoba i uznasz, że naprawdę przyda się w życiu..

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-03-07, 16:40   

No właśnie zastawiam się, która technika jest najbardziej efektywna.

Odpowiedz do tematu