Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdań kilka
Autor Wiadomość
czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-11-21, 19:24   

Lori napisał/a:
dla mnie świadomość jest ważna, a jeżeli tak bardzo ci zależy to jestem w stanie opowiadać się za eutanazją.
A skąd teoria, że zwierzę nie ma świadomości, hę?

Lori
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-21, 20:07   

widziałeś kiedyś kota stającego przed lustrem? albo prycha, albo stara się zaczepiać tego drugiego, nie jest świadomy, że to on. Jest wiele badać na temat świadomości, według których zwierzęta i dzieci tak do ok 3 roku życia jej nie posiadają

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-11-21, 20:15   

Znaczki z płcią są koło nicków...

Zwierzę przed lustrem nie wie że to on tylko na początku. Jakby się wzięło takiego Tarzana wychowywanego w dżungli i postawiło przed lustrem też nie wiedziałby kto to.

Jak badania mogą pokazać czy zwierzę ma świadomość jeśli ono rozumuje inaczej niż ludzie? To tak jak powiedzieć, że nie rozmawiają ze sobą tylko dlatego że nie rozumie się ich języka.

A posiadanie charakteru nie świadczy o świadomości?

marti 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-11-21, 20:49   

Lori napisał/a:
Jest wiele badać na temat świadomości, według których zwierzęta i dzieci tak do ok 3 roku życia jej nie posiadają

Co to za badania? bo ja czytałam o całkiem innych wynikach, podziel się, chętnie skonfrontuję

http://mini-transformacja.blogspot.com/

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2012-11-21, 20:52   

Test lustra owszem wskazuje na istnienie świadomości, ale jego nie zaliczenie nie jest rozstrzygające jeśli chodzi o jej brak. Ktoś już tu to wspominał - inaczej świat postrzegają ludzie i wielkie małpy (identyfikują się głównie poprzez wzrok) inaczej np. psy, czy koty ( dla nich bardziej istotny jest węch). Dlaczego kryteria istotne dla ludzi muszą być rozciągane na wszystkie inne istoty?

cat bless you

Lori
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-21, 21:11   

bo to dzięki świadomości możemy myśleć abstrakcyjnie, a to pozwala nam wprowadzać do świata pierwiatek twórczy, kreować go, a nie tylko być jego podmiotem i poddawać się jego prawą

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-11-21, 21:22   

Lori napisał/a:
bo to dzięki świadomości możemy myśleć abstrakcyjnie, a to pozwala nam wprowadzać do świata pierwiatek twórczy, kreować go, a nie tylko być jego podmiotem i poddawać się jego prawą
"prawĄ" :facepalm:
Myślenie abstrakcyjne nie jest wyznacznikiem świadomości. Nawet jeśli, to skąd wiesz czy zwierzęta nie myślą abstrakcyjnie tylko nie mają możliwości zrobienia z tym czegokolwiek? :mrgreen:

Lori
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-21, 21:30   

bo gdyby myślaly abstrakcyjnie to by coś zrobiły, na tym polega sedno, wystąpiły by wbrew swojej naturze, nie robią tego, bo nie myślą abstarkcyjnie.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-11-21, 21:33   

To oznacza że kobiety posiadły myślenie abstrakcyjne dopiero w XVIII wieku, a dzieci to już w ogóle rzadko tą umiejętność wykazują. Co oznacza, że nie mają żadnej świadomości, smutnych rzeczy można się na tym forum dowiedzieć.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2012-11-21, 21:39   

Lori napisał/a:
widziałeś kiedyś kota stającego przed lustrem? albo prycha, albo stara się zaczepiać tego drugiego, nie jest świadomy, że to on. Jest wiele badać na temat świadomości, według których zwierzęta i dzieci tak do ok 3 roku życia jej nie posiadają
A co myślisz o argumencie żeby zabijać dzieci do 3 roku życia, które np nie maja przyszłości bo żyją w patologicznej rodzinie, są kalekie, autystyczne, mają zespół downa etc, etc?

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Gemma 
Łamacz Klawiatur
Nie wierzcie temu!

Wysłany: 2012-11-21, 21:40   

Lori napisał/a:
bo to dzięki świadomości możemy myśleć abstrakcyjnie, a to pozwala nam wprowadzać do świata pierwiatek twórczy, kreować go, a nie tylko być jego podmiotem i poddawać się jego prawom
Ładnie powiedziane :-)
Moim zdaniem to właśnie świadomość pozwala kotu prychać na gościa w lustrze i zaczepiać go. To kocia świadomość pozwala mu na kocią analizę nowej sytuacji i kocią reakcję zgodnie z kocią logiką. Trzylatek też uczy się dzięki swojej świadomości. A to czego dzięki świadomości nauczą się oboje, jest kolejnym etapem w rozwijaniu świadomości.
Ale to tylko moje własne zdanie.
A tak naprawdę myślę, że o co innego tu chodzi. Wydaje mi się, że pomieszały się trochę pojęcia. Nadal moim zdaniem: wszystkie istoty, które są w stanie uczyć się mają świadomość.
Wszystko co wrodzone, genetyczne to instynkt. Czytam wątek i mam wrażenie, że te pojęcia się pomieszały.

Lori
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-21, 21:43   

no do tego czasu kobiety siedziały jak pod miotłą, prawda? a brałeś pod uwagę możliwość, że kobiety na swój sposób próbowały zmienić swoją sytacje. Co jest przykłądem myślenia abstarkcyjnego? projektowanie przyszłości; plany i marzenia. święta racja, kobiety były zbyt tępe by marzyć o wolności, bogacwie zdrowiu. Planować też nie planował. A wracając do dzieci to jak już pisałam to świadomość wytwarza się dopiero około 3 roku zycia, do tego czasu nie ma większej 'psychicznej' różnicy pomiędzy dzieckiem, a azorem.

[ Dodano: 2012-11-21, 21:47 ]
to chyba tobie mylą się pojęcia prychanie to instynkt, a dziecko zaspokaja swoje potrzeby dopiero później zaczyna rozumieć, że brudne ręce są złe, bo tak mówi mam, i że za te brudne ręce jest kara. A jeszcze później zaczyna rozumieć, że brudne ręce to bakterie, którymi może się zarazić i zachorować, dlatego lepiej myć ręce.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-11-21, 21:50   

Symbol płci jest koło nicku!

A skąd wiesz, że zwierzęta nie próbują zmienić swojego losu? Nie mają planów i marzeń? Czym są więc ataki na opiekunów w zoo/treserów ? Czym jest rozdzielanie sobie jedzenia jak się wie że będzie dłuższa przerwa w jego dostawie?

"Świadomość – podstawowy i fundamentalny stan psychiczny, w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych, takich jak własne procesy myślowe, oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie"[za wiki]
do czego tu niby zwierzę nie pasuje?

Cytat:
później zaczyna rozumieć, że brudne ręce są złe, bo tak mówi mam, i że za te brudne ręce jest kara. A jeszcze później zaczyna rozumieć, że brudne ręce to bakterie, którymi może się zarazić i zachorować, dlatego lepiej myć ręce.
jakie Twoje dzieciństwo było smutne
Ostatnio zmieniony przez czerwony_autobus 2012-11-21, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

Gemma 
Łamacz Klawiatur
Nie wierzcie temu!

Wysłany: 2012-11-21, 21:56   

Lori napisał/a:
/cut/A wracając do dzieci to jak już pisałam to świadomość wytwarza się dopiero około 3 roku zycia, do tego czasu nie ma większej 'psychicznej' różnicy pomiędzy dzieckiem, a azorem.

W sumie ciekawy temat. Niewiele o tym wiem. Napewno chodzi o świadomość? I z czego ona się wytwarza?

Lori
Pilny Veg

Wysłany: 2012-11-21, 22:34   

to sie nazywa instynkt przetrwania, zwierzęta atakują kiedy czują się zagrożone, nie mordują dla przyjemności. Chyba ze znasz jakiegoś kota psychopatę. A ty einstainie urodziłeś się i już wiedziałeś wszystko, w wieku 2 lat zapewne znałeś całą tabliczke mnożenia i byłeś biegłym znawcą życia i poglądów Napoloeona? Bo ja byłam organizmem biologicznym, który dążył do zaspokojenia swoich potrzeb, no i umiałam się uczyć, ale tylko poprzez powtarzanie. Wybacz nie każdy rodzi się geniuszem

Odpowiedz do tematu