Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cielęta i prosięta
Autor Wiadomość
Arcanna 
Mały Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-11-10, 21:15   

w cudzy ból zęba nie wierzy nawet ten kogo boli jego własny,
gdyby kobietom kazano rodzic dzieci i rozmnażano ludzi tylko po to tylko, żeby swemu podniebieniu dogodził inny „lepszy” gatunek, ( zresztą cielątkiem czy jagniątkiem naje się duzo mniej osob, niz dorosłą krową, owcą wiec nie jest to nawet po to zeby przetrwać, tym bardziej przy takim wyborze innych rzeczy do jedzenia), a że nie jest to ból mięsożerców, nie ich problem, wiec karmią swoje dzieci- dziećmi innego gatunku . Marzy mi się żeby w Rewolucjach kuchennych M. Gessler zanim poleci jako danie dnia jagnięcinę i cielęcine pokazała skąd bierze się taki „młode mięsko” . Nie pokażą niestety, bo na pewno wielu osobom przeszłaby ochota na jedzenie tych „produktów” . CZy niewiedza, brak wyobraźni usprawiedliwia okrucieństwo? wystarczyłaby świadomość tego jak to wygląda w realu, poznanie dramatu na który zamykamy oczy, a który kryje sie za każdym plastrem rózowej cielęciny, jagnięciny...

Robiono badania (mówiła o tym Sumińska w „Wierzę w zwierzę” ) i okazało się krowy, owce, konie itp. jak zabierze im się ich małe, to przeżywają one prawdziwy dramat, tak jak ich dzieci -jagniątka, cielatka, które zabiera się matce i pakuje w pociąg do rzeźni - a te maluchy cały czas przeżywają ogromny strach ból i tęsknotę za matką , tak jak ludzkie dziecko.

uwazam ze chociaż ubój cieląt i jagniąt powien być zdecydowanie zakazany!!!!

jaycob 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-01-27, 21:50   

Cytat:
wystarczyłaby świadomość tego jak to wygląda w realu,

Z tym, że większość (no dobra nie przeprowadzałem ankiety, ale w kręgu moich znajomych) nie chcą wiedzieć skąd się bierze. Wiedzą, że z rzeźni, ale w momencie gdy chciałbym pokazać jakiś filmik jak to w rzeczywistości wygląda (że nie ma tam humanitarnego traktowania zwierząt) to mówią "nie chcę tego oglądać" i w tym samym czasie zajadają się kurakiem, głaszcząc swojego psa. :-? Można kochać swoje pupilki, a jednocześnie zjadać inne zwierzęta? Hipokryzja?

Odpowiedz do tematu