Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gusta alkoholowe .
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-02-09, 10:25   

Potwierdzam związek. To już nie ten sam stalowy łeb co na tradycyjnym wegetarianiźmie.

Połykaj z Surri

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-02-09, 11:35   

potwierdzam!
a na kaca kola i zupka chińska z biedrony :P

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2013-02-09, 11:42   

Hm, skoro temat zmienił tytuł to nadmienię że oczywiście w tanich winach nie gustuję, a najlepszy drink na świecie to bacardi z colą albo whisky z colą. W trakcie imprezy nie tyle dużo jeść co przyjmować dużo bezprocentowych płynów - ja, o ile uda mi się ta sztuka bo bywa z tym różnie, zawsze jak zdecyduję, że szlus z wudą na dziś, to wlewam w siebie mineralną w możliwie jak największych ilościach i na drugi dzień czuję się lajtowo. Generalnie dobrze jest nieco wytrzeźwieć przed pójściem spać, choć wiem, że sztuka to niełatwa.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-02-09, 12:10   

Ja nie mogę pić piwa :-? Z nieznanego mi powodu praktycznie od razu głowa mnie zaczyna boleć (podejrzewam obniżanie już i tak niskiego ciśnienia)
No i nie mogę i nienawidzę szczerze Jegermajstra. Zawsze źle się u mnie kończy.
I nienawidzę drinków z colą, martini i ogólnie wszelkich słodkich.

Na następny dzień u mnie sprawdzają się wszelkie herbatki ziółka, a trakcie czipsy

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-02-09, 23:24   

A ja prawie nie rozróżniam smaków win. Jakiekolwiek wino to dla mnie po prostu wino, można pić. Piwo różni się od wina tym, że gorzkie jest, więc nie lubię. Zaś wódka i inne mocne napoje różnią się tym, że bardzo parzą, więc nie mogę wypić ich dużo. Tym ogranicza się moja wiedza o smakach napojów alkoholowych.

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2013-02-10, 17:50   

Surri napisał/a:
Potwierdzam związek. To już nie ten sam stalowy łeb co na tradycyjnym wegetarianiźmie.

Ha!!! I mam rozwiązanie zagadki!!! :shock:

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-02-10, 18:07   

Nie lubię drinków z colą. Cola niszczy każdy smak. Jak już to sprite lub woda gazowana.
Lubię whisky ze spritem, metaxę ze spritem i do wszystkiego dodawałabym limonkę/cytrynę :) Częściej od drinków jednak pijam wino, piwo (taniej wychodzi) oraz strzały, czy to orzechówka, wiśniówka, czy czysta wóda... obojętnie. No i jak już gdzieś wcześniej pisałam, zawsze mieszam alkohol.

Kiedyś kochałam się w Martini, ale nie jest wegańskie, więc już od dawna nie piję.

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-02-10, 18:17   

Jo_Super napisał/a:
Nie lubię drinków z colą. Cola niszczy każdy smak.

rany, a ja głównie z colą :shock:

Poza tym wino - kiedyś półwytrawne, a najlepiej wytrawne. Obecnie słodkie albo półsłodkie.
Piwo - kiedyś samo, teraz niechętnie - jeśli już to z sokiem. (kiedyś uważałam, że tak piją tylko dziunie 8-) )

Powinnam to zapisać w dziale "po przejściu na weganizm zmieniło się"
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Mak 
Łamacz Klawiatur
bunnytarian

Wysłany: 2013-02-11, 04:44   

eliwinter napisał/a:
Piwo - kiedyś samo, teraz niechętnie - jeśli już to z sokiem. (kiedyś uważałam, że tak piją tylko dziunie 8-) )
taaa, albo waginosceptycy :mrgreen: z czasem człowiek jednak do pewnych tematów dorasta albo po prostu pewne stereotypy ma w dupie. tak czy inaczej czasem piwo z sokiem jest właśnie tym czego nam potrzeba. fajne są też piwa smakowe np. Fortuna Wiśniowa

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-02-11, 07:18   

Mak napisał/a:
czasem piwo z sokiem jest właśnie tym czego nam potrzeba. fajne są też piwa smakowe np. Fortuna Wiśniowa

Bez obrazy, ale
:paw:

Ale w sumie mi się podnosi ciśnienie jak mi ktoś przynosi głupią słomkę do piwa 8-)

Ze słodkich i smakowych alkoholi to najchętniej bym zassała pomarańczówkę w wykonaniu mojej mamy.

Połykaj z Surri

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-02-11, 09:56   

Surri napisał/a:
Ale w sumie mi się podnosi ciśnienie jak mi ktoś przynosi głupią słomkę do piwa

No nie, bez słomki! Zawsze ją muszę ustami ganiać po szklance, albo płyn ją wynosi i wypada.
Za to piwo najlepiej ze szklanki. Kufel jest zbyt gruby. Pijąc z butelki mam wrażenie, ze sobie zęby wybiję. A z puszki - na jak nie ma innego wyjścia to wypiję, ale...wolę ze szklanki... 8-)
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky
Ostatnio zmieniony przez eliwinter 2013-02-11, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-02-11, 10:08   

Ale już piwny grzaniec, np. z malinowym sokiem, na zimowe wieczory może być niezły , chyba się skuszę … (dotychczas pijałem z miodem, cukrem)

Coś takiego:
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-02-11, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2013-02-11, 10:41   

Piwo tyko ze szkła z jak największą pianą.
Zimą grzaniec galicyjski.
Do ogórków wódka.

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-02-11, 10:56   

co do piw smakowych - wczoraj piłam bananowe i bardzo mi smakowało :mrgreen: i lubię pić piwo przez słomkę! swoją drogą, z tego co widziałam zagranicą to to chyba taki polski zwyczaj tylko, więc uważam że kultywuję polskie tradycje w ten sposób ;p

do tej pory jeśli piłam piwo to tylko dlatego, że to najtańsza opcja, ale od tygodnia chodzi za mną ochota na nie, chociaż może to być jakiś niedobór witamin z grupy B, bo ogólnie ciągnie mnie do drożdży ;p

Lubię też cydr, zwłaszcza francuski. Wino wiadomo, lubię, najbardziej różowe. Drinki zaakceptuję, na przykład prawdziwe mojito, chociaż idę raczej w stronę minimalizmu, i mega skomplikowane drinki które koniec końców smakują jak multiwitamina już mnie nie jarają. Wyjątek - sangria, mogę pić litrami zawsze i wszędzie!

Swojego czasu sporo piłam wódek smakowych, bardzo zasmakowałam w Soplicy orzechowej, ale teraz już mi się trochę odwidziało. Nie znoszę ouzo i raki!

Ogólnie chyba się starzeję...

kasia
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-02-14, 21:17   

Piwo bez słomki! Ciemne, gorzkie! Od jakiegoś czasu najlepiej domowe tatowej produkcji :mrgreen: (dodatkowa zaleta - darmowe ;) )
A wina tylko wytrawne, czerwone głównie, ale jeśli chodzi o markę to nie jestem wybredna, Sophia spełnia wszelkie moje wymagania :D
Soplicę Orzech Laskowy piłam raz na jakiejś imprezie i jest bossska! Wg mnie smakuje jak Ferrero Rocher w płynie (aż trudni uwierzyć,że jest wegańska - o ile jest... ;) )

I fakt - po przejściu na weganizm mniejsza tolerancja i kac czasem po dwóch piwach :/ Choć trzeba przyznać, że brak wytrenowania też robi swoje.

Odpowiedz do tematu