Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piesek postrzelony śrutem do adopcji
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2013-02-21, 07:30   Piesek postrzelony śrutem do adopcji

Ktoś jest w stanie pomóc?

http://www.gumtree.pl/cp-...featuredAd=true

:(
Cytat:
4.02 w drodze do pracy znalazłam psa, który ostatkiem sił z wycieńczenia szedł ulicą.
Piesek przebywa tymczasowo w moim domu, jest pod kontrolą weterynarza. Od wczoraj rozpoczęliśmy leczenie. Na zdjęciu RTG widać w jego ciele 12 naboi śrutowych. Ktoś próbował go zastrzelić z bliskiej odległości lub zrobił z niego żywą tarczę do strzelania. Naboje zatrzymały się głęboko w mięśniach. Gdyby uszkodziły naczynia krwionośne, pies by już nie żył. Ben ( tymczasowe imię ) nie będzie operowany, może z tym żyć, operacja byłaby zbyt ciężka a wręcz niemożliwa. Piesek jest sprawny. Ma problem ze skórą, od wczoraj otrzymuje właściwe leki na skórę, leczenie potrwa około 2- 3 tygodnie. Nie zaraża. Niestety nie mogę go adoptować ze względu na swoją dość skomplikowaną sytuację osobistą, poza tym mam już psa, który jest bardzo dominujący wobec Bena. Piesek ma spokojny temperament, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, jest bardzo grzeczny, prawie tak jakby chciał się stać niewidoczny dla wszystkich. Leży w jednym miejscu, dopiero jak go przywołam to przychodzi. Jest jeszcze zlękniony. Lubi być głaskany, czasem podaje mi łapę tak jakby chciał mi coś przekazać a może podziękować...
Pozytywnie reaguje na inne psy, koty a także na mojego 5 letniego synka , daje mu się nawet prowadzać na smyczy. Jeśli chodzi o wiek to może mieć około 5 lat co świadczy o bardzo białych zębach, niestety kondycyjnie wygląda na trochę starszego. Piesek jest średniej wielkości- wysokość około 40 cm. W samochodzie był spokojny jak go przewoziłam, leżał grzecznie na tylnym siedzeniu więc z transportem nie będzie problemu. W przypadku poważnej decyzji o adopcji zobowiązuję się przewieźć pieska do nowych właścicieli.
Jeśli ktoś z Państwa zdecyduje się przygarnąć tego kochanego psiaka to proszę o pilny kontakt ponieważ w innym wypadku będę musiała oddać Bena do schroniska.
Tel do kontaktu : 787-651-219

Połykaj z Surri

Bellis_perennis 
Wyższy Stan Ducha
stokrotka polna

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2013-03-11, 14:04   

To tyle na temat zakazu strzelania do zwierząt. Myśliwi dalej swoje, tylko bardziej "po cichu".

Odpowiedz do tematu