Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Manifa z okazji Dnia Kobiet 2013
Autor Wiadomość
vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-03-03, 20:44   Manifa z okazji Dnia Kobiet 2013

Kiedy:
08.03.2013 (piątek) godz.: 17:30
Gdzie:
spod Starego Browaru - Poznań

Dołącz do nas! Przyjdź na Manifę w Poznaniu!

Tegoroczna poznańska Manifa przejdzie 8 marca ulicą Półwiejską pod hasłem:
Solidarnie przeciw biedzie i wykluczeniu kobiet!

Startujemy o godz. 17:30 spod Starego Browaru i idziemy w kierunku Kupca Poznańskiego.

Po drodze odczyty na temat feminizacji biedy wygłoszą:

Stowarzyszenie Kobiet Konsola; Stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji;
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów; Kobiety z Inicjatywą (OZZ Inicjatywa Pracownicza);
Amnesty International (oddział poznański).

Przynieście ze sobą puste garnki i chochle, metalowe kubki i łyżki, gwizdki i przeszkadzajki... Niech będzie głośno!

Zaprasza

KOMITET ORGANIZACYJNY POROZUMIENIE 8 MARCA!

Miejsce:
spod Starego Browaru
Ulica:
Półwiejska
Miasto:
Poznań
https://www.facebook.com/events/538257436214394/

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-03-07, 14:16   

Rzeczywiście kobiety są wykluczane... Byłem dzisiaj „na mieście” i załatwiałem sprawę w Urzędzie Miejskim – obsługiwał mnie pan przebrany za kobietę (nie skapowałem się wówczas, ale gdy czytam teraz o tym jak to kobiety są biedne i społecznie wykluczone, dochodzą teraz do wniosku to musiał być pan… tak sprytnie przebrany za kobietę, że dałem się nabrać; W zasadzie widziałem tam same panie urzędniczki, no ale teraz wiem, że to byli faceci przebierańcy).
Byłem dziś również w banku i tam również obsługiwał mnie pan przebrany za kobietę; następnie zrobiłem zakupy w sklepie i tam również o dziwo na kasie siedział pan w przebraniu kobiety (obsługa sklepu, rozkładająca towar to również byli sami faceci -przebierańcy). Później kupiłem w kiosku u przebranego za panią faceta bilet i gazetę.

O bogactwie facetów w Polsce krążą legendy, właściwie to najbogatsi faceci na planecie Ziemia (a na pewno w Europie)… tym bardziej więc bieda kobiet Polek jest widoczna i krzywdząca, i słuszne są postulaty feministek.

Główne hasło feministek to aborcja na życzenie. W tym widzą dyskryminację kobiet. Problem w tym, większość Polaków, oraz co ważne (najważniejsze) Polek popiera obecne prawo dotyczące aborcji (restrykcyjne wg. feministek i krzywdzące kobiety).

„Przyzwolenie na aborcję w sytuacjach uprawniających do jej dokonania (wg . obecnej ustawy) nieznacznie częściej deklarują mężczyźni, osoby lepiej wykształcone, respondenci żyjący w dużych miastach i mający mniej niż 55 lat”. Tak wiec wiecej kobiet niż facetów domaga się zaostrzenia obecnego prawa do aborcji.
CBOS: większość Polaków popiera obecne prawo dotyczące aborcji

Również większość ludzi uczestniczących we mszach świętych to kobiety (stosunek Kościoła do aborcji jest oczywiście o wiele bardziej restrykcyjny niż obecna ustawa, będąca tzw. kompromisem).
Więc uczestniczki tej manifestacji- feministki, sprzeciwiające się krzywdzącej (w ich mniemaniu) obecnej ustawie antyaborcyjnej, nie reprezentują większości głosu kobiet w Polsce. Tak więc wywrzaskiwanie tych haseł w Dniu Święta Kobiet w Polsce (wspólnego święta kobiet) jest dziwne co najmniej.
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-03-07, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-03-07, 15:05   

idz byc debilem w innym temacie.

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-03-07, 15:10   

No i teraz zobaczymy czy koleżanka dołączy do grona osób z ostrzeżeniami (ew. banami na forum). Myślę, ze nazwanie rozmówcy "debilem" w pełni na to zasługuje.
Nieśmiało przypomnę, że na 8 takich osób ( z ostrzeżeniami i banami) 7 to facetów. Zobaczymy jak mają się sprawy z równouprawnieniem damsko-męskim na tym forum.
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-03-07, 15:13, w całości zmieniany 2 razy  

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-03-07, 15:21   

Ciekawe czy Degon za punkt honoru postawił sobie wkurzenie wszystkich na forum tak żeby jako jedyny został bez ostrzeżenia.

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-07, 15:44   

Degon napisał/a:
W zasadzie widziałem tam same panie urzędniczki

co z tego że większość kobiet to urzędniczki, skoro na stanowiskach naczelników, dyrektorów, nie mówiąc już o funkcjach w zarządach prywatnych firm czy w polityce dominują mężczyźni.

W Nowej Zelandii podobno jest więcej owiec niż ludzi - czy to oznacza, że to one rządzą?

zresztą po co ja to piszę, tylko karmię trolla.
Po 5 latach - podejscie do weganizmu #2!

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-03-07, 15:55   

Cytat:
W Nowej Zelandii podobno jest więcej owiec niż ludzi - czy to oznacza, że to one rządzą?
Nie widziałaś tych zdjęć, na których widać że owce mają laser w oczach i jak ich nie posłuchasz zjedzą twój mózg w nocy? :lol:

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-03-07, 15:56   

Naziyah napisał/a:
Degon napisał/a:
W zasadzie widziałem tam same panie urzędniczki

co z tego że większość kobiet to urzędniczki, skoro na stanowiskach naczelników, dyrektorów, nie mówiąc już o funkcjach w zarządach prywatnych firm czy w polityce dominują mężczyźni.

zresztą po co ja to piszę, tylko karmię trolla.

A może dominują dlatego, bo lepiej się na tych stanowiskach sprawdzają od kobiet? Podobnie jak na stanowiskach dyrektorskich prywatnych firm. Rozumiem, że taka opcja nawet przez myśl nie przeszła?

„funkcjach w zarządach prywatnych” – to chyba jakiś żart, czyli co państwo ma ustawowo zagwarantować stanowiska w zarządach PRYWATNYCH firm dla kobiet LOL .
Polityków również wybierają kobiety, widocznie nie chcą polityków kobiet.
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-03-07, 15:57, w całości zmieniany 2 razy  

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2013-03-07, 16:25   

Degon napisał/a:
A może dominują dlatego, bo lepiej się na tych stanowiskach sprawdzają od kobiet? Podobnie jak na stanowiskach dyrektorskich prywatnych firm. Rozumiem, że taka opcja nawet przez myśl nie przeszła?

co ciekawe, po wielkiej plajcie Lehman Brothers i załamaniu się rynku kapitałowego w Stanach na stanowiska zarządzające powołano więcej kobiet niż dotychczas się to zdarzało. Czyli chłopcy narozrabiali, a potem ktoś musiał posprzątać ten bajzel. No i poza tym: http://www.kadry.abc.com....rzadzaja-lepiej

Degon napisał/a:
to chyba jakiś żart, czyli co państwo ma ustawowo zagwarantować stanowiska w zarządach PRYWATNYCH firm dla kobiet LOL

napisałam "nie mówiąc już" co oznacza, że poszerzyłam zakres swojej wypowiedzi także o sektor prywatny, nie napisałam nic na temat roli w nim państwa.

Krowa 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-07, 16:36   

Degon napisał/a:
Nieśmiało przypomnę, że na 8 takich osób ( z ostrzeżeniami i banami) 7 to facetów. Zobaczymy jak mają się sprawy z równouprawnieniem damsko-męskim na tym forum.

Widocznie sa bardziej niegrzeczni.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-03-07, 16:48   

Naziyah napisał/a:

co ciekawe, po wielkiej plajcie Lehman Brothers i załamaniu się rynku kapitałowego w Stanach na stanowiska zarządzające powołano więcej kobiet niż dotychczas się to zdarzało. Czyli chłopcy narozrabiali, a potem ktoś musiał posprzątać ten bajzel. No i poza tym: http://www.kadry.abc.com....rzadzaja-lepiej

Jak tak świetnie zarządzają , to czemu na liście miliarderów obejmującej 1 tys. 426 osób jest porażająca :mrgreen: liczba aż 138 kobiet ( ciekawe ile z nich przejęło majątki po mężach, jak nasza cwana Barbara Piasecka-Johnson, która jako młoda pielęgniarka uwiodła i wyszła za mąż za właściciela Johnson and Johnson gdy ten był już otępiałym dziadkiem)

Najbogatsi ludzie świata

vanilya 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-03-07, 16:57   

Nie wierzę, że komuś jeszcze będzie chciało się odpowiadać na to pytanie. :lol:

Na Manifie nie będę ani w Poznaniu, ani w Wawie, zjazd mam przez cały weekend.

Naziyah 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2013-03-07, 17:10   

hahah no mi już szkoda czasu, mam ciekawsze rzeczy do roboty, szkoda że Degon nie ma :D

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2013-03-07, 17:13   

Degon napisał/a:
„Przyzwolenie na aborcję w sytuacjach uprawniających do jej dokonania (wg . obecnej ustawy) nieznacznie częściej deklarują mężczyźni, osoby lepiej wykształcone, respondenci żyjący w dużych miastach i mający mniej niż 55 lat”. Tak wiec wiecej kobiet niż facetów domaga się zaostrzenia obecnego prawa do aborcji.

Teoretycznie.

Cytat:
Z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że dysponując taką wiedzą blisko połowa (49 proc.) ankietowanych uznała, że zapisy obowiązującej ustawy nie wymagają zmian. Jedna trzecia respondentów (34 proc.) opowiedziała się za złagodzeniem obecnego prawa, a tylko nieliczni (9 proc.) - za jego zaostrzeniem. Jednoznacznej opinii na ten temat nie miało 8 proc.

49% z 952 to 466
34% z 952 to 324
9% z 952 to 86
8% z 952 to 76

Zakładając równy podział płciowy mamy 476 pań i 476 panów.
Wiemy jedynie, że w grupie 466+324 (790) była przewaga panów. Załóżmy rozkład 51/49, czyli 403/387.

Czyli w grupie 86+76 (162) mamy 73 panów i 89 pań.

Interesuje nas grupa 9%, czyli ci co chcą zaostrzenia.
Z przytoczonego artykułu nie wynika, że w tej grupie 86 osób większość stanowią kobiety. Równie dobrze mogą to być mężczyźni w liczbie 44.

Oczywiście są to domniemania. Z samego komunikatu takiego wniosku nie można wysnuć.
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2012/K_160_12.PDF

Nie zmienia to jednak faktu, że tylko 34% Polaków wg tego badania chciałoby złagodzenia prawa aborcyjnego, a więc nie ma w tej grupie większości polskich kobiet.

Czyli prawdą jest twierdzenie:

Degon napisał/a:
Więc uczestniczki tej manifestacji- feministki, sprzeciwiające się krzywdzącej (w ich mniemaniu) obecnej ustawie antyaborcyjnej, nie reprezentują większości głosu kobiet w Polsce.

Nie zapominajmy jednak, że jest to tylko badanie CBOS.
Ostatnio zmieniony przez taffit 2013-03-07, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2013-03-07, 20:54   

Rozmowy kontrolowane!
Wykryto niezrozumiałą treść!
Prosimy udowodnić, że nie jesteś botem!

Połykaj z Surri

Odpowiedz do tematu