Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowe kosmetyki do włosów
Autor Wiadomość
Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-04-18, 22:09   

Czy jest henna do włosów blond? Sorry jeśli to głupie pytanie, nie znam się.

va
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 22:15   

a googla ci ukradli ? ;) henna jest albo brazowo-czerwona zalezy z czym sie wymiesza, moga byc inne warianyt np u kosmetyczki na brwi mozna henne grafitowa albo czarna ale to pewnie musza inne substancje dodawac albo syntetyki jakowes

Tofferina
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-18, 22:36   

do włosów blond może być coś takiego: http://www.magiczne-indie...-100g-khadi.jpg
naturalna henna* bezbarwna :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tofferina 2013-04-18, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-04-18, 22:37   

Są odżywki henna z rumiankiem dla blondu, jest henna bezbarwna. Czarna to są inne ziółka

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-04-20, 10:40   

Jo_Super napisał/a:
Czy jest henna do włosów blond? Sorry jeśli to głupie pytanie, nie znam się.

jest np bezbarwna cassia ( reklama: http://sweetpiggy.com.pl/product.php?id_product=87 ;) ) i nie zmienia ona koloru, natomiast nadaje lekko ciepły odcień do blondu.

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-04-20, 10:48   

ooo, dzięki :)

[ Dodano: 2013-04-20, 10:53 ]
va napisał/a:
a googla ci ukradli ?

O treningach i żywieniu mogę czytać godzinami, googlać i się wkęcać. Jednak szukając w necie informacji o kosmetykach nie wiem czym się kierować, nie lubię tego, nudzi mnie, ciężko mi odróżnić dobre informacje od bubla. Jest tego tak dużo, że mnie przytłacza ogrom informacji. Hi hi, dlatego trochę się wyręczyłam Wami. :oops: :D

[ Dodano: 2013-04-20, 10:55 ]
Szkoda, że ta cassia jest tak droga, bo mnie zainteresowała. No, ale przemyślę zakup.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-04-20, 13:13   

Jo przestań cudować, obetnij włosy maszynką na 1mm (max 3mm) i po kłopocie, zwłaszcza, że ciepło idzie. Przecież takie długie kudły tylko przeszkadzają w uprawianiu sportu, a wkrótce triatlony , iron many inne cuda. :mrgreen:

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-04-20, 13:42   

Degon napisał/a:
Jo przestań cudować, obetnij włosy maszynką na 1mm (max 3mm) i po kłopocie, zwłaszcza, że ciepło idzie

Miałam już takie 3 mm, faktycznie wygodnie było i nawet ładnie. Jednak lubię wyzwania, trudniej jest mieć długie zadbane włosy niż 3 mm. Zazwyczaj udaje mi się wyhodować maksymalnie 0,5 metra, potem ścinam, ciekawa jestem ile uda mi się teraz wytrzymać.

Ninoczka 
Veg nad Vegami
Zasuszona pietruszka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-05-01, 10:37   

Jak miałam włosy do pasa to parzyłam siemię lniane w formie żelu do wgniatania w wilgotne włosy. Fajnie się potem układały, bo moje mają tendencję do falowania.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-05-01, 14:12   

Ale spłukiwałaś to potem? Czy wyczesywałaś Ile trzymać takie siemię?
Ja siemieniem tylko myłam czasem włosy, ale o tym pisałam w pierwszym poście tego wątku.

Połykaj z Surri

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-05-02, 09:33   Re: Domowe kosmetyki do włosów - pielęgnacja i siwienie

cześć :sloneczko:

Ziołowe Środki Do Pielęgnacji Włosów - białe mydło wymienione w przepisie kupuje się po prostu wegańskie koszt ok.4zł itd.
http://zielnik.herbs2000....urody_wlosy.htm
Cytat:
....
Ziołowe szampony
...
Ziołowe odżywki do włosów
...
Ziołowe płukanki do włosów
...
Płyn z siemienia lnianego do układania włosów
Staraj się wczesać niniejszą miksturę we włosy. Szczególnie pożyteczna dla cienkich i słabych włosów. Płyn ten nadaje włosom większą objętość.

1/2 szklanki siemienia lnianego
1 szklanka wody

Za pomocą łyżki zgnieść nasiona siemienia lnianego. W rondlu zagotować wodę. Zmniejszyć ogień i dodawać po jednej łyżeczce na raz nasiona zioła do gotującej się wody, dopóki misktura zacznie gęstnieć. Odcedzić pestki. Można rozrzedzić do żądanej konsystencji.

Szałwia lekarska to dobry sposób na siwiejące włosy.
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/szalwia.htm
Cytat:
Szałwia lekarska to dobry sposób na siwiejące włosy. I dużo bezpieczniejszy ponieważ nie zawiera środków chemicznych, tylko same naturalne składniki. W dużej ceramicznej misie wymieszać 2 czubate łyżki suszonej szałwii z taką samą ilością czarnej herbaty lub herbaty „orange pekoe”. Następnie połowę misy wypełnić wrząca wodą. Zakryć talerzem lub folią aluminiową i wstawić do średnio nagrzanego piekarnika (190°C) na około kilka godzin. Następnie misę wyjąć z piekarnika, pozostawić do ostudzenia, zawartość dobrze wymieszać i przecedzić.

I co dalej? Otóż bierzemy niewielką ilość przygotowanego naparu i wcieramy go głęboko, aż w korzenie włosów 4 do 5 razy dziennie. Dosyć wcześnie zauważymy, że siwizna zacznie znikać, ponieważ włosy będą stawały się ciemniejszego koloru. Po intensywnym wcieraniu naparu z szałwii lekarskiej, powinien on być następnie używany umiarkowanie, tzn. raz lub dwa razy tygodniowo. Wiele osób, które spróbowało tej kuracji sądzi, że zauważyło nawet niewielki wzrost włosów w miejscach, które były łyse lub co najmniej są w stanie stwierdzić, że napar ten poprawił wygląd ogólny włosów. Napar ten można wzbogacić dodając do niego 3 łyżki ginu lub rumu, co tym samym przedłużymy jego ‘’używalność’.

:bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2013-05-05, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2013-05-16, 11:41   

a ja jeżeli chodzi o sierść to nie narzekam [długie blondy], ale odkąd się przeprowadziłam [i zmieniłam dostawcę h2o] moja skóra na głowie doprowadza mnie do rozpaczy! włosów nie suszę ani nie farbuję, myję łagodnymi szamponami ziołowymi, a po umyciu mam tak napiętą i suchą skórę na głowie że szok w kaloszach.. swędzi okropnie, łuszczy się jak szalona [wygląda jak łupież :-? ] i najchętniej posmarowałabym ją sobie kremem, tylko co na to włosy? :roll: żadne apteczne szampony do suchej skóry nie pomogły, ani cerkogel zachwalany w sieci, ani olej kokosowy. kupiłam w necie hydrolat lipowy EKO i aktualnie go testuję, ale może ktoś ma jakiś patent dobry?

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-05-16, 11:52   

orzechova napisał/a:
a ja jeżeli chodzi o sierść to nie narzekam [długie blondy], ale odkąd się przeprowadziłam [i zmieniłam dostawcę h2o] moja skóra na głowie doprowadza mnie do rozpaczy! włosów nie suszę ani nie farbuję, myję łagodnymi szamponami ziołowymi, a po umyciu mam tak napiętą i suchą skórę na głowie że szok w kaloszach.. swędzi okropnie, łuszczy się jak szalona [wygląda jak łupież :-? ] i najchętniej posmarowałabym ją sobie kremem, tylko co na to włosy? :roll: żadne apteczne szampony do suchej skóry nie pomogły, ani cerkogel zachwalany w sieci, ani olej kokosowy. kupiłam w necie hydrolat lipowy EKO i aktualnie go testuję, ale może ktoś ma jakiś patent dobry?
Na natychmiastową poprawę jak ma się ochotę wydrapać sobie skórę głowy polecam żel aloesowy, są takie prawie 99% aloesu, jeśli nie masz uczulenia na aloes to on genialnie łagodzi swędzenie.
Mi na swędzenie ale o podłożu łupieżowym pomaga zielony szampon alterry. Jeśli używasz ziołowych szamponów od niedawna, może któryś uczula? Np. mnie uczula granatowy Alterry i właśnie po nim swędzi.
I pomagają mi ziołowe płukanki na bazie octu jabłkowego.
Oprócz tego jedz więcej wit A, mi pomaga, internet radzi koktajle z pęczkiem pietruszki codziennie.
Jeśli to kwestia twardej wody to może kup sobie filtr do wody jakiejś Brity czy coś i myj głowę przefiltrowaną wodą?

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2013-05-16, 12:03   

no właśnie wodę mam podobno mięciutką jak kaczuszka 8-) a odkąd problem się pojawił wypróbowałam chyba z pięć szamponów, więc to raczej nie to.. żel aloesowy, mówisz? ale to taki zwykły jak w sklepie zielarskim czy aptece dostanę? i nie robi fajnego efektu włosów-nie-mytych-tydzień? :mrgreen:

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-05-16, 12:11   

ja go nakładałam na noc a rano zmywałam delikatnie i wystarczało żeby mnie 2 dni nie swędziało, ale pewnie da się nałożyć żeby nie sklejał włosów. Moje są tak gęste że nie da się łatwo do skóry głowy dostać. Mam najprostszy ze szwedzkiego marketu, trzeba tylko skład przeczytać żeby było praktycznie 99% aloesu i mało chemii, kiedyś dobry w seriach lidlowskich był. Jeśli nie będzie na włosach działał, zawsze możesz użyć go na piekącą skórę po słońcu i innych.

Odpowiedz do tematu