Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowe kosmetyki do włosów
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-03-05, 11:33   Domowe kosmetyki do włosów

Cytat:
Maseczka z olejku migdałowego:

podgrzewamy 1-2 łyżki olejku w miseczce z gorącą wodą (wstawiony w osobnej buteleczce), wmasowujemy we włosy i skóre gĸłowy, kładziemy na głowę torebkę foliową :-P a na to ręcznik i tak trzymamy z godzinką. teraz przychodzi najtrudniejszy etap na którym poległam za pierwszym razem (a akurat Silverka mnie odwiedzila pierwszy raz i takie straszydlo zobaczyla ze strąkami na głowie;)). do zmycia maseczki trzeba po prostu użyć sporo więcej szamponu niż zwykle, i myc bardzo dokładnie.

Warto? warto! maseczka wamacnia i odżywia włosy, nadaje im połysk. nadaje sie do każdych włosów. nie zawiera konserwantów, barwnikow rozpuszczalnikow i calego tego syfu który pływa w "cudenkach" z drogerii. i naprawde jest prosta, te 2 łyżeczki oleju jak sie wmasuje to nic z głowy nie spływa, w sumie fioliówka jest bardziej zeby trzymac cieplo.

podobnoie mozna robic maseczki z innych olejow czy oliwy. "zimowym" włosom bardzo służą.

z sąsiedniego forum)

Oraz mój stary sposób do którego być może powrócę:
Mycie włosów siemieniem lnianym
Ja miele siemię lniane w młynku- na moje włosy (do dolnych katów łopatek) biore łyzke stołową.
Siemie podgrzewam w około pół szklanki wody tak, żeby zrobiło się takie kleiste, paćkowate.
Jak ostygnie do takiej przyjemnej temperatury to nakładam na zmoczone włosy i tak wcieram ze 2/3 min. Potem trzeba dokładnie spłukać i... schnąć.

Połykaj z Surri

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2013-03-06, 08:53   Re: Domowe kosmetyki do włosów

Cześć :sloneczko:

Sposób na włosy
http://www.forumveg.pl/vi...start=45#124102
Cytat:
PIELĘGNACJA WŁOSÓW
Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Masowe wypadanie włosów (za dopuszczalne uważamy 5 włosów dziennie) j est objawem chorobliwym i na pewno ma swoją poważną przyczynę wewnętrzną, którą może być: niedomoga wątroby, złe trawienie i zła przemiana materii, zła praca nerek, słaba praca trzustki, a więc skłonność do cukrzycy lub stan podcukrzycowy, złe wydzielanie żółci, zaparcia, zatrucia i stany pozatruciowe, brak witamin w wyżywieniu, przebyte choroby (grypa, tyfus), zaburzenia pracy tarczycy, gruczołów płciowych, zaburzenia czynności wydzielniczych skóry głowy, leczenie lekami cytostatycznymi, naświetlanie promieniami rentgena oraz
wiele innych mniej uchwytnych przyczyn, które internista może i powinien ustalić.
Niemniej jednak jednocześnie i niezależnie od troski o sprawy wewnętrzne możemy zastosować ziołowe środki zewnętrzne do ratowania i do zwykłej pielęgnacji włosów, nawet nie zagrożonych masowym wypadaniem.
Będą to: liść lub całe ziele pokrzywy, ziele skrzypu, korzeń łopianu, korzeń tataraku, kwiat rumianku, liść orzecha włoskiego, ziele nasturcji ogrodowej, chrzan, szyszki chmielu, kora dębowa i inne. Pokrzywa osusza skórę głowy, odtłuszcza i nadaje włosom śliską jedwabistą puszystość. Ziele skrzypu osusza skórę głowy, działa przy tym dezynfekujące, nieco ściągające i odżywczo na skórę, a więc powstrzymuje wypadanie.
Mocniejsze działanie ściągające uzyskujemy za pomocą odwaru z kory dębowej.
Powstrzymują również wypadanie włosów: kwiat rumianku, kłącze tataraku i korzeń łopianu, które działaj ą nieco rozjaśniające i liść orzecha, który przyciemnia włosy. W celu radykalnego zatrzymania wypadania włosów możemy również zrobić przed umyciem głowy kilkuminutowy okład ze świeżo utartego chrzanu, lub soku czarnej rzodkwi, po czym włosy spłukujemy aż do zniknięcia ich chrzanowego zapachu.
Następnie jeszcze raz spłukujemy naparem lub odwarem jednego z wymienionych ziół, zależnie od tego, co chcemy osiągnąć: odtłuszczenie, rozjaśnienie, przyciemnienie itp.
Do płukania włosów można również stosować mieszankę ziołową Kapilosan do włosów ciemnych, która zawiera: korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby, liść pokrzywy i szyszki chmielu. Do włosów jasnych stosuje się: korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby i kwiat rumianku. Zapewnia to włosom połysk, jedwabistość i miękkość.
W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów stosuje się odwar z korzenia łopianu i kłącza tataraku, którym płucze się włosy po każdym myciu. Doskonale działa nacieranie głowy codziennie na noc watką zamoczoną w preparacie Seboren lub Seboradin. Do flakonu Seborenu i Seboradinu należy dodać po pięć ampułek wit. PP i B6 oraz 10 ampułek Biostyminy.
Bardzo kłopotliwym, ale niekiedy ogromnie skutecznym środkiem kosmetycznym jest olej lniany, którym smarujemy na noc skórę głowy, wkładamy czepek kąpielowy, a rano zmywamy włosy najpierw mydłem, a później tym czy innym naparem ziołowym. Olej lniany (nierafinowany je st lepszy) zawiera witaminy A, E i F,które ulegają wessaniu przez skórę, więc gdy powodem wypadania jest awitaminoza -skutek może być nadspodziewanie dodatni. Co więcej , mamy wówczas wskazówkę, że taki właśnie olej,jak i inne tłuszcze roślinne powinniśmy, bodaj w małych ilościach, nieco częściej jadać.
Poza tym dobrze robi zabieg następujący: świeże ziele nasturcji ogrodowej pół na pół ze świeżą również pokrzywą przekręcić przez sokowirówkę, a sok uzyskany w ten sposób zalać spirytusem w tej samej ilości.Całość odstawić w ciemne miejsce, a po dwóch tygodniach otrzymujemy doskonały środek do pielęgnacji i włosów. Nalewką taką smarujemy tylko skórę głowy, rozczesując włosy rano - jeśli mamy zamiar myć głowę wieczorem, lub wieczorem, jeśli zamierzamy myć głowę rano.
Zioła parzymy w proporcji dwie łyżki na szklankę wrzątku,korzenie i korę gotujemy krótko, ziele skrzypu dłużej niż pół godziny pod przykryciem w tej samej proporcji.

Należy jednak przede wszystkim pamiętać o jednoczesnym działaniu na przyczyny wypadania czy przetłuszczania się włosów itp. - gdyż inaczej wszystkie zabiegi będą skutkować tylko doraźnie, a wymienione tu objawy chorobowe będą nawracać

:bye:

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-26, 19:49   

Ciekawie to brzmi, aż mam ochotę spróbować
http://ulicaekologiczna.p.../soda-czy-woda/

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-03-26, 20:00   

awodwanrazc, no właśnie czytałam to dziś i chyba też spróbuję
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-26, 20:33   

Tylko w przypadku moich dreadów to trochę bardziej skomplikowane by było, bo raczej ich codziennie moczyć nie mam czasu. ;) Zazwyczaj myję je tak średnio co 10 dni, tylko grzywkę częściej, no bo się szybciej przetłuszcza. Ale też nie częściej jak raz na tydzień, a tak to suchy szampon z mąki zawsze można zastosować i jest git. :D

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Wysłany: 2013-03-26, 20:50   

też nie wiem jak zadziała na moje długie pióra... 8-) suche na prawie całej długości, poza 10 cm przy głowie...

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-26, 21:00   

To zawsze możesz je związać i myć tylko tę część przy głowie. Ja tak robiłam jak jeszcze miałam "normalne" włosy i do tego długie. Wolałam umyć je przy skórze niż czekać aż zabrudzą się do połowy i wtedy myć całe (chociaż to i tak trzeba było co jakiś czas zrobić) :mrgreen:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Wysłany: 2013-03-26, 21:01   

popatrz, nie wpadłam na to... :shock: :mrgreen:

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-03-28, 08:38   

Ooo, też spróbuję sodowego mycia :)

awodwanrazc 
Veg Niebanalny
Dance Inna Babylon

Wysłany: 2013-03-28, 18:30   

A używał ktoś wywaru z orzechów piorących do mycia włosów może?

Krowa 
Veg Do Potęgi
krowa

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-03-28, 23:34   

Tak. Nie myje.

va
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 15:29   

a jakieś domowe sposoby na rozczesanie kudła? ja moge myć bez szamponu ale bez garsci odzywki dopada mnie kudeł

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Wysłany: 2013-03-29, 15:34   

va napisał/a:
a jakieś domowe sposoby na rozczesanie kudła? ja moge myć bez szamponu ale bez garsci odzywki dopada mnie kudeł

o to to to!
moje kudlą tragicznie

Jo_Super 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-04-17, 10:00   

Już chyba od 3 tygodni nie myję włosów szamponem, odżywki też nie używam.
Tylko woda, raz na 3 dni soda oczyszczona. Na sodę trzeba uważać, bardzo wysusza. A czy włosy są lepsze, to nie wiem. Na pewno mniej miękkie w dotyku, za to lepiej się układają.

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-04-18, 20:37   

eliwinter napisał/a:
va napisał/a:

o to to to!
moje kudlą tragicznie

moje trochę lepiej się rozczesują jak raz w miesiącu kładę hennę, mogę mniej odżywki używać, choć mimo wszystko używam ;)

Odpowiedz do tematu