Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wege musi się zdrowo odżywiać?
Autor Wiadomość
Ninoczka 
Veg nad Vegami
Zasuszona pietruszka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-04-06, 15:43   Czy wege musi się zdrowo odżywiać?

Większość wege-ludzi jakich spotkałam w życiu to były osoby bardzo dbające o dietę czyli tzw zdrowe odżywianie i z jadłospisu wyłączali bardzo często słodycze, napoje, chipsy, biały cukier itp
Moją podstawą do przejścia na wegetarianizm był zawsze tylko i wyłącznie szacunek do życia innych istot. Z tej przyczyny nie używam rzeczy skórzanych, futer i takich tam. Ale to nie ma u mnie nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Ja wiele razy popijałam chipsy jakimś gazowanym spritem czy colą, pojadam codziennie cukierki, cokolwiek byle nikt w to żadnego zwierzaka nie wmielił i ogólnie moje metody żywienia przyprawiają o dreszcze.
I teraz moje pytanie jak to z wami jest i czy zawsze to zdrowe odżywianie idzie w parze z byciem wege?

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2013-04-06, 15:46   

Ja tam uwielbiam np frytki z sojonezem i inne niekoniecznie zdrowe rzeczy typu czipsy właśnie.

Połykaj z Surri

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-04-06, 16:23   

Ninoczka, u mnie podobnie - weganizm z powodu zwierzaków, zatem zdrowotność potraw jest na drugim miejscu.
Też znam osoby jedzące bardzo zdrowo. Sama staram się jeść wszystkie podstawowe grupy warzyw i owoców (w tym surowe), żeby dostarczyć wszystkie niezbędne składniki, a to w celu, żeby mi nikt nie zarzucił, ze dieta wegańska jest groźna dla zdrowia. Ale też nie przesadzam. Lubię potrawy tłuste, smażone, słodkie itp. Jadam słodycze, czipsy, czekolady. Zdarzy mi się zupka chińska. Jadłabym więcej tego szajsu (bo to w końću smaczne ;) ), ale wyglądałabym jak ponton, więc chcąc nie chcąc musze się ograniczać. Chociaż np odstawiłam prawie zupełnie kostki rosołowe, vegety i takie tam, oraz słodziki, właśnie dla zdrowia. Ale to chyba jedyny wyjątek ;)
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

buu 
Ostoja Wiedzy
o ironio,muzo ma!

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-04-06, 16:30   

Czy człowiek musi się zdrowo odżywiać?
Wege czy nie wege, to sprawa indywidualna co chcesz jeść :P Ja staram się jeść zdrowo, bo nie chcę tak jak eliwinter, wyglądać jak ponton ;) , czuję się po prostu lepiej po zjedzeniu czegoś zdrowego. A i czasem przychodzi dzień na puste kalorie. I tyle.

eliwinter napisał/a:
dostarczyć wszystkie niezbędne składniki, a to w celu, żeby mi nikt nie zarzucił, ze dieta wegańska jest groźna dla zdrowia.

No, może to nas przede wszystkim skłania do zdrowszego jedzenia. Nie czujesz się bogatsza w produkty do zjedzenia niż przed byciem wege? Jeszcze tyle potraw do spróbowania, można chipsy odstawić na jakiś czas. (;

Bellis_perennis 
Wyższy Stan Ducha
stokrotka polna

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2013-04-06, 16:36   

Surri napisał/a:
Ja tam uwielbiam np frytki z sojonezem i inne niekoniecznie zdrowe rzeczy typu czipsy właśnie.

Kocham :lewituje:
Ale staram się ograniczać żeby waga nie skoczyła w górę. Pofolgować sobie można od czasu do czasu, nie jestem zwolenniczką popadania w skrajności.
No ale jakby przyjrzeć się bliżej mojej diecie można stwierdzić, że raczej jest zdrowa.
Ostatnio zmieniony przez Bellis_perennis 2013-04-06, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  

Gemma 
Łamacz Klawiatur
Nie wierzcie temu!

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2013-04-06, 16:47   

Cytat:
Czy wege musi się zdrowo odżywiać?

Nie musi :-)

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2013-04-06, 17:00   

Oj, nie musi...
8-)

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-04-06, 18:15   

Hola!
Musi,nie musi,każdy jak tam woli.
Ja się staram jeść jak najbardziej zdrowo ale nie zawsze to wychodzi i nie płaczę z tego powodu że akurat zjadłem coś co może nie to że mnie otruje,ale że nie jest na 100% zdrowe.

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-04-06, 18:20   

A co mu zrobimy jak takiego zlapiemy?

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2013-04-06, 18:29   

pawel. napisał/a:
A co mu zrobimy jak takiego zlapiemy?

My nic. Ale ONI się nim zajmą ;) -> zakładając że to do czego się dorwie będzie nie vege :lol:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-04-06, 18:48   

buu napisał/a:
bo nie chcę tak jak eliwinter, wyglądać jak ponton

:megapolew: 8-)
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Ninoczka 
Veg nad Vegami
Zasuszona pietruszka

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-04-06, 22:13   

buu napisał/a:
Czy człowiek musi się zdrowo odżywiać?
Wege czy nie wege, to sprawa indywidualna co chcesz jeść :P Ja staram się jeść zdrowo, bo nie chcę tak jak eliwinter, wyglądać jak ponton ;) , czuję się po prostu lepiej po zjedzeniu czegoś zdrowego. A i czasem przychodzi dzień na puste kalorie. I tyle.

eliwinter napisał/a:
dostarczyć wszystkie niezbędne składniki, a to w celu, żeby mi nikt nie zarzucił, ze dieta wegańska jest groźna dla zdrowia.

No, może to nas przede wszystkim skłania do zdrowszego jedzenia. Nie czujesz się bogatsza w produkty do zjedzenia niż przed byciem wege? Jeszcze tyle potraw do spróbowania, można chipsy odstawić na jakiś czas. (;

Czuję i nie mówię, że nie próbowałam. I np tak batonik musli - ble, wafle z półki wege - ble, czipsy jabłkowe dobre raz na sto lat, soki z BioWaya - ble bo kwaśne. Ogólnie właśnie jestem zdania, że jeśli ktoś nie je mięsa (tudzież jajek i mleka) to nie znaczy, że całymi dniami opycha się otrębami a w wolnych chwilach robi sobie frytki z bałkażana na parze i popija wodą z Morskiego Oka. Takich akurat ludzi spotykałam, którzy piekli ciasta bez cukru, bo zdrowo i namawiali mnie żebym zamaist batona zjadła marchewkę, zapominając, że zdrowa to by była z własnej grządki bo ze sklepu to i tak same pestycydy ;]

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2013-04-06, 23:48   

1. Wegetarianie bywają bardzo różni.

2. Ja jestem wegetarianinem ze względów etycznych, tzn. bo jestem przeciwny zabijaniu zwierząt dla jedzenia. Ale mniej-więcej dbam i o zdrowie; zwłaszcza teraz, kiedy bywam na tym forum i dlatego lepiej orientuję się w kwestiach zdrowego odżywiania się. Dodatkowo, ponieważ teraz staram się dotrzymywać nawet diety wegańskiej (również ze względów etycznych), to tym bardziej muszę dbać o kwestie zdrowotne; bo bez takiego dbania taka dieta może okazać się bardzo szkodliwa.

3. Istnieje dużo różnych poglądów co do tego, jaką dietę można uznać za zdrową. Dlatego różni wegetarianie dbający o zdrowe odżywianie się mogą zarzucać sobie nawzajem niezdrowe odżywianie się.

Nutaharion 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-04-07, 13:41   

Widzę, że spora grupka osób jest wege z powodu zwierzaków. Ja głównie dla zdrowia i urozmaicenia kuchni. Dodatkowym atutem jest to, że reszta rodziny jest mięsożerna tak więc mogę sie usamodzielnić w kuchni gdyż wiadomo, że nie jem tego co reszta. Takie usamodzielnienie przyda sie jak pójdę na swoje ;-)

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-04-07, 14:10   

Hola!
Nutaharion napisał/a:
Widzę, że spora grupka osób jest wege z powodu zwierzaków.

No bo pytanie było o zdrowe amciu a nie o miłość do zwierzaków.
Nutaharion napisał/a:
Ja głównie dla zdrowia i urozmaicenia kuchni.

Ja coś koło tego.

Odpowiedz do tematu