Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś weganinem/weganką?

Czy jesteś weganinem/weganką?
Tak
64%
 64%  [ 113 ]
Nie
35%
 35%  [ 61 ]
Głosowań: 174
Wszystkich Głosów: 174

Autor Wiadomość
xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-05-25, 23:19   

No , przykro mi staralem sie napisac wlasnie tka zeby nikogo nie urazic ,ale widac podzialy zawsze beda bo jak veganin nei napisze tka sie wegetaraianin oburzy :/ taka prawda , niestety , a szkoda ze przyswiecaja nam takie same idee a sie klocimy , nie mowice jednak ,ze w uzywaniu produktow odzwierzecych nie krzywdy dla zwierzat i traktowania ich w sposb przedmiotowych i niestety co byscie nie powiedzieli to jednak zwierze hodowane dla jajek czy mleka i tal zostanie zamordowane , co i tak zapewne bedzie dla niego ulga w prownainu z tym co przeszlo podczas hodowli , nie widze powodu dla jakiegos ktos mialby byc dumny z tego ze jest wege a nie chce przejsc na weganizm , nie jedzenie miesa jest czyms dobrym , ale nei jest to pelna droga do wyzwolenia zwierzat , i nei moralizuje bo nei mam do tego prawa , ja tylko pokazuje fakty ....

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-05-26, 09:44   

opczywiscie e mozna sie cieszyc z tego i byc dumnym bo to zawsze cos:> pozatym weganizm te nie jest 'pelna droga do wyzwolenia zwierzat' bo takiej drogi sie nie da osiagnac w dzisiejszym swiecie

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-05-26, 19:38   

xVeganBoyx napisał/a:
, nie widze powodu dla jakiegos ktos mialby byc dumny z tego ze jest wege a nie chce przejsc na weganizm , nie jedzenie miesa jest czyms dobrym , ale nei jest to pelna droga do wyzwolenia zwierzat , i nei moralizuje bo nei mam do tego prawa , ja tylko pokazuje fakty ....

moralizujesz i mam juz tego po dziurki w nosie, wiec ZEJDZ ZE MNIE LASKAWIE W KONCU.
jezeli tego nie rozumiesz to Twoj problem a nie moj.

Michał 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2005-05-26, 22:21   

Nikt na nikogo nie wszedł. To Ty zmusiłaś się i weszłaś do tematu, którego rozmówcy i ich poglądy Tobie nie odpowiadają. Sama jesteś sobie winna. Nie ma obowiązku czytania i odpowiadania na wszystkie posty, nawet jeśli są one do nas kierowane.

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2005-05-26, 22:34   

po pierwsze: temat jest: czy jestes weganinem/weganka. wiec sie wypowiadam.

po drugie: moj post nie byl skierowany do Ciebie, wiec nie musisz mi odpowiadac, bo Twoje moralizatorskie zapedy sa juz dla mnie jasne. jak Cie tak bardzo moje posty w tym nieskalanym i etycznie perfekcyjnym dziale mecza, to je po prostu usun i bedziesz mial spokoj - przezyje..

po trzecie: jezeli chodzi o "rozmowcow, ktorzy mi nie odpowiadaja", to moze bys z laski swojej nie wypowiadal sie za mnie, dobrze? Nie odpowiada mi przekonanie wielu (niestety) wegan o ich rzekomej "wyzszosci", o czym pisalam wczesniej. i bede pisac o tym, ze mi sie to nie podoba. jakbys nie zauazyl, tylko ta jedna kwestie poruszylam jako negatywna, jezeli chodzi o weganizm. O tym, ze "nie odpowiadaja mi rozmowcy tego dzialu", nie napisalam nigdzie ani slowa, wiec moze albo czytaj moje posty dokladnie, albo wcale i nie dorabiaj do nich swojej filozofii.

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-05-27, 07:56   

Nie najezdzam na nikogo i nie moralizuje , zrozum dziewcyzno takie sa fakty chcialem byc mily ale powiem wprost, veganizm jest ideologiczny a wegetarianizm to z innych powodow , bo naprawde hipokryzja jest troska o zwierzeta i jednoczesne wykorzystywanie ich jako zrodlo jedzienia i prosze nie mow , ze krowie , czy kurze nic nei jest , sama wiesz w jakich warunkach sa hodowane a i tak predzej czy poznej taka kura dla jajek , czy krowka dla mleka trafi pod noz .....
Ostatnio zmieniony przez xVeganBoyx 2005-05-27, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-05-27, 07:56   

no widze tu , kompletnie dla mnie niezrozumialy "kompleks wegetarianina" :/ ludzie nie o to tu chodzi ! Moze bierze sie on z tego , ze jednak masz wyrzuty sumienia ,ze jesz jajka i mleko , sprobuj naprawde nie tak trudno je rzucic .....

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-05-27, 09:35   

weganboj co to jest niezrozumialy kompleks wegetarianina? nie musisz innym mowic co czuja i dlaczego bo chyba nie do konca wiesz. sylwia-traktowanie wegetarian z gory(przez wegan) jest tak samo naturalne jak traktowanie ludzi jedzacych mieso z gory przez wegetarian. to ze ci sie nei podoba to i tamto jest uargumentowane tak samo jak to ze weganie pisza ze uwazaja ze weganizm jest lepszy. pozatym nie zgadzasz sie z tym, ze weganizm jest bardziej animal-friendly niz wegetarianizm?

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2005-05-27, 15:24   

no widzisz defu, roznica jest taka, ze ja nie traktuje jedzacych mies z gory..uwazam, ze to jest ich sprawa, co robia.staram sie mowic o tym, dlaczego nie jedzenie miesa jest dobre, a nie wmawiac im ze sa hipokrytami, maja kompleksy, i inne argumenty w stylu wegan boja. tak, zgadzam sie, ze weganizm jest b. animal-friendly niz wegetarianizm. ale nie zgadzam sie z wegan-auto-lansem uprawianym przez co po niektorych.
A co do weganboja: normalnie wzruszyla mnie Twoja historia..ale juz
ci chyba powiedzialam, ze nie zamierzam zostac weganka, wiec daruj sobie. a, no i wlasnie pieknie dales wyraz tym podzialom i postawie, o ktorej pisalam.
i na tym koniec, po prostu sie juz przekonalam, jaki jest stosunek wegan do wegetarian, tylko ze jezeli bedziecie tworzyc tyle wewnetrznych podzialow, to skonczycie krecac sie w kolko za wlasnym ogonem,jak to juz mialo miejsce w wielu organizacjach i ruchach na tzw. "Zachodzie".
papa

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-05-27, 20:30   

no wedlug mnie to nie jest do konca ich sprawa bo to tak jakby powiedziec mordercy ze to tylko sprawa jego i jego sumienia ze zabija innych. pozatym z tym traktowaniem uogolniasz

frik??? 
Ostoja Wiedzy
skate or cry

Wysłany: 2005-05-28, 01:17   

jakie to skomplikowane wszytko,
peknac z dumy a peknac z zazdrosci, mosci panstwo litosci
wyscig cnot kleska niemniejsza niz najgorsze okrucienstwo jest

nie jestem vegan pomimo ze bylem w fermach/farmach wiem jak to wszystko wyglada ,ba! _ uzywam blon fotograficznych zawierajacych zelatyne nieznanego sortu. nieznosny ze mnie maderfaker

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2005-05-28, 09:38   

z radosci nie posiadam sie
ze wsrod nas ktos z madrym pogladem jest na sprawe
przeca skarbem jest dla nas ona
przesmiewac nie kazdy umie , nie kazda persona
i przeznac musze ze kiepsko i tobie sie udalo
napisac szydere nie trudno i wysilku trzeba malo
zartowac z innych nawet (fuj!!!!) jarosz potrafi
zastanow sie najpierw a potem napisz

wygodnie sie usadowic w lozy szydercow nie? frik jasne ze to jest sprawa tylko i wylacznie twoja bo nie ma obecnie takiego zwyczaju zeby karac ludzi za to co jedza(no chyba ze jedza innych ludzi-jakie dziwne) ale czego by nie mowic przyznawanie 100% racji takiemu pogladowi jest przejawem przedmiotowego traktowania zwierzat. dla niektorych to wielki powod do dumy ze sa weganami dla innych raczej do radosci, a dla wiekszosci to ostatni krok na jaki czlowiek moze sie zdobyc jezeli chodzi o osobiste wybory zwiazane ze zwierzetami zeby moc dalej normalnie funkcjonowac w spoleczenstwie. nei mozna byc calkiem cruelty-free i kazdy to wie, ale mi sie wydaje ze jezeli dla kogos to jest sprawa naprawde wazna to potrafi przeskoczyc swoja wygodnickosc(chyba ze powodem sa kwestie zdrowotne ktorych tak latwo obejsc sie nie da-innych powodow niz te 2 nei widze za bardzo) bo to nie jest az tak wielkie wyrzeczenie i zrobic ten jeden krok dalej. nie przestaje sie jesc nabialu ot tak dla kaprysu jak czesto bywa z wegetarianizmem i jest to bardziej przemyslana decyzja. jezeli komus lezy na sercu ta sprawa to nabialu nie je jezeli nie lezy to je. weganizm jest lepszy jezeli chodzi o troske o zwierzeta. czasami wygibasy zakupowe czy meandry obyczajowe moga czynic to smiesznym ale jak dla mnie nie ma sie czym za bardzo chwalic ze nie przemawia do ciebie to i tamto i ze robisz sobie fotki i co to nie to bo takie zachowanie jest poprostu dziecinne a dodanie maderfaker na koncu podkresla jeszcze ten aspekt twojej wypowiedzi.
ale skoro dalismy juz upust swoim przesmiewczym zapedom to spojrzmy na sprawe realnie i zastanowmy sie nad racjami obu stron bo tak naprawde te dwie strony to strona jedna. mam nadzieje ze nie pekles ze smiechu nad moja pompatyczna wypowiedzia

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2005-05-28, 15:22   

kazdy robi ile moze, lub ile chce. czulbym sie ograniczony gdybym przestal jesc sery czy cokolwiek z nabialu. z wegetarianizmem czuje sie swobodnie i jestem z nim spelniony. wiecej mi nie trzeba. gadanie , ze wege to tylko stan przejsciowy, i ze jestem gorszy od jakiegos ortodoxa 'bo on robi wiecej' wywoluje u mnie tylko smiech. nie ma sie co przejmowac. w koncu leper i giertych tez 'wiedza lepiej'.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"

Wysłany: 2005-05-29, 10:51   

nic dodac, nic ujac..ale niektorzy tego nigdy nie zrozumieja...

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-05-29, 11:38   

pewno sylwia , lepiej jesc jajka , mleka i miod bo tka latwiej , latwiej tez sobie zrobic kanapke z szynka - czemu tego nie robisz , przczynisz sie tylko w troche wiekszy sposb do smierci zwierzat niz skazywanie ich na hodowle w okrponych warunkach dla lyka krawawego mleczka ..... czasem mam wrazenie ze ludzie zostaja wegetarianami bo chca byc na sile inni a nei z troski o zwierzeta ... ..

Odpowiedz do tematu