Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
Rajzex
NieVeg
Jedzący mięso

Wysłany: 2013-08-19, 20:33   

Sorry Hate, dajesz argumenty ad personam - dla mnie dyskusja z tobą jest skończona.

Zrozum jedno - my sobie podporządkowaliśmy zwierzęta, stworzyliśmy broń - jesteśmy ponad nimi, dlatego też jesteśmy mięsożercami. Myślisz że dlaczego baran nie ma tak rozwiniętego mózgu? Bo nie mógłby dostarczyć mu odpowiedniej energii. Mózg żeby działać potrzebuje olbrzymiej energii. Dlatego drapieżniki stoją wyżej od roślinożerców. I to są fakty, nauka.

Idź zakazać biednemu tygrysowi jedzenia mięsa. Najpierw Cię zje, dopiero potem wyśmieje.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-08-19, 20:39   

Rajzex napisał/a:
Podobno rośliny też czują.

Czyli rozumiem, że dla ciebie katowanie psa jest porównywalne z podcinaniem żywopłotu?

Może rośliny też czuja, a może nie. I nie jest to raczej ból (brak układu nerwowego, struktur mózgowych).
Co do zwierząt, że czują ból, mamy pewność.

Też zacytuję śp. Makrelę:
„Kiedy żenujący dyskutant zaczyna ględzić o roślinach czujących ból czy rżnąć głupa, że życie rośliny i zwierzęcia jest tak samo ważne - nie musimy zbijać tych bredni. Możemy założyć, że faktycznie rośliny czują ból i są tak samo istotne jak zwierzęta. Nawet bowiem przy tym założeniu wyjdzie nam, że wegetarianizm jest słuszny.

Albowiem żeby wyprodukować kilogram mięsa, zwierzę musi zjeść 10 kilogramów roślin. Zatem zjadając kilogram mięsa przyczyniamy się do śmierci dziesięciokrotnie większej ilości roślin, niż w przypadku zjedzenia kilograma roślin.

Czyli wegetarianizm jest dziesięć razy lepszy!”
Ostatnio zmieniony przez Degon 2013-08-19, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2013-08-19, 20:40   

że coś jest zgodnie z prawem nie oznacza, że jest etyczne. ( w krajach arabskich seks z 9 latkami nie jest uważany za zaburzenie i jest zgodny z prawem. Rozumiem, że w takim przypadku uważasz, ze to już jest ok?)

wege naukowcy :mrgreen: robisz się coraz zabawniejszy :mrgreen: zaraz dowiem się, że istnieje światowy spisek wegan i wegetarian :mrgreen:

raporty na temat wpływu hodowli przemysłowej na środowisko są ogólnie dostępne (choćby raporty ONZtu) i nie publikują ich "wege naukowcy". Masz paranoję :)
Raportów nie będę ci linkował, poszukaj sobie wtedy będzie jakaś szansa, że je przeczytasz.

ale muszę przyznać, że trochę cię rozumiem. Nie masz racji, a bardzo chciałbyś ją mieć. Taki odruch obronny, a najlepszą obroną jest atak.

edit: "jesteśmy mięsożercami" :mrgreen: przechodzisz sam siebie :mrgreen:

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2013-08-19, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

Rajzex
NieVeg
Jedzący mięso

Wysłany: 2013-08-19, 20:49   

Degon, tylko ten twój przygłup Makrela nie ogarnia jednej rzeczy - porównaj sobie dawkę energetyczną z 1kg mięsa, a dawkę z 1kg warzyw. To nie jest to samo. Jeśli to jest dla ciebie zbyt trudne - porównaj sobie kilogram węgla, z kilogramem uranu. Całkowicie inna sprawa.

Tequilla: Nie dowiesz się o tych spiskach. Z jednej przyczyny - ja nie uważam siebie za jaśnie oświeconego bo jem mięso, ty tak! Wnioskuję to z twoich wypowiedzi.

Hodowla przemysłowa - ja nie mam z nią nic wspólnego. 80% mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego jest od rolnika, z chlewu, z kurnika, z łąki(krowy)

A ty wiesz jaki wpływ mają jabłuszka/gruszki/czereśnie/itd? W rejonie w którym mieszkam nie ma pszczół, właśnie przez opryski.

I nie pierdol mi farmazonów że 500% pszenicy/jęczmienia idzie na paszę, bo tak nie jest. Polskie rolnictwo nie jest oparte na paszach.

Ja was nie atakuje, to wy to robicie wykorzystując argumenty do osoby ;]

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-08-19, 20:51   

Hola!
No i kto ma rację???

Rajzex
NieVeg
Jedzący mięso

Wysłany: 2013-08-19, 20:52   

Łysica: Popieram! Dlatego żyjmy w zgodzie i nie wchodźmy sobie wzajemnie do talerzy! Ja żadnemu wegetarianinowi nie wciskałem do gardła mięsa.
Ostatnio zmieniony przez Rajzex 2013-08-19, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2013-08-19, 21:01   

ależ drogi kolego mi cię nie atakujemy, po prostu pokazujemy ci, że nie masz racji :)
Jeśli ktoś będzie się upierał, ze 2+2=5 to też będę starał się wyprowadzić go z błędu. Chyba, że zobaczę, iż to praktycznie nie ma sensu, bo nie jest w stanie zrozumieć (albo nie chce) co do niego piszę. Właściwie tak, jak tutaj. :)

A jeśli jesteś taki dobry z matematyki to porównaj sobie bilans energetyczny kilograma mięsa i kilograma soi ( jeden z głównych składników pasz dla zwierząt) i weź pod uwagę ile tej soi zostaje "wysrane", żebyś ty ten kg mięsa uzyskał. Ciekawe, czy wówczas równanie nadal będzie ci się zgadzać.

Jeszcze raz życzę szczęścia i miłego wieczoru bez ataków ad persona.

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2013-08-19, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

Rajzex
NieVeg
Jedzący mięso

Wysłany: 2013-08-19, 21:03   

Tequilla, jesteś debilem pozdrawiam
bez ataków ad personam, tylko stwierdzam fakty. Każdy wege jest debilem.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2013-08-19, 21:08   

No i to by było na tyle.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-08-19, 21:10   

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2013-08-19, 21:33   

ej czerwony uważaj, Tom Yorke, wokalista Radiohead'a jest wege. Teraz do wege naukowców, wege spisku dojdą jeszcze wege piosenkarze! Antywege paranoicy całkiem oszaleją!

cat bless you

Ostatnio zmieniony przez Tequilla 2013-08-19, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2013-08-19, 22:47   

Hola!
Hate napisał/a:
No i to by było na tyle.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2013-08-19, 23:20   

Podsumowanie jeszcze ;)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/1208507_582489861797869_1815704265_n.png

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

LuckyLittleWitch 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2013-08-22, 22:21   

Bosz, zawsze kiedy mam styczność z takimi ludźmi, mam ochotę być lepszym człowiekiem. :mrgreen:

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-08-22, 23:26   

W ostatnim Swiecie Nauki (Sierpień 2013 nr 8 [264]) czytałam artykuł o wnioskach naukowców (najprawdopodobniej nie wege) o żałobie (rozpaczy?) zwierząt po stracie członka rodziny czy przyjaciela. Artykuł był dość suchy i miałam wrażenie, że traktował zwierzęta jak, nie przymierzajac, nowy model robotów, które (jakimś cudem?!) najprawdopodobniej mają emocje.

Wszyscy (tudzież większość) użytkownicy tego forum, zakałdamy, że zniewolenie, torturowanie (tak, tak!) i zjadanie istot, które odczuwają ból, cierpienie i inne emocje, jest nieetyczne. Podobnie jak nieetyczne byłoby zniewolenie, torturowanie i zjadanie osób, dajmy na to, upośledzonych, które wszakże, podobnie jak zwierzęta, dałby się zniewolić.
Nikogo nie nakłaniamy, aczkolwiek staramy się udostępniać szerszej publiczności nasze przekonania.
Czy to coś złego? Przeiceż i tak znakomita większść społeczeństwa je mięso i ma w przysłowiowej du*ie to, co weg(etari)anie maja im do przekazania.
Take it easy (wo)man...
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky
Ostatnio zmieniony przez eliwinter 2013-08-22, 23:32, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu