Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2007-09-16, 21:34
Sosy
Autor Wiadomość
Teddy Sałatka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-07-29, 18:20   Sosy

Mam pytanie co do tego jak robicie Sosy? Wiem wiem ze przepisy na nie mozna sobie poszukac ale chciałbym jakieś sprawdzone przepis bo zawsze z tym mam kłopot. Jakieś żarełko sobie ukręce ale nie mam idei na sos i tego mi kurcze brakuje. Takze zapraszam do wpisywania swoich własnych patentów jak też sprawdzonych przepisów z książek itp.

hasz2k 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-07-29, 18:57   

mój dzisiejszy "sos" składal sie z cebuli marchewki, pitruszki jednego pomidora i mąki sojowej:
najpierw cebule i marchewkę podusiłem na mały ogniu dodałem dotego natki i kopru dowaliłem pokrojonego pomidora i dosypałem mąki sojowej (w sumie nie wiem dlaczego peweni dlatego, że była pod ręką) pożniej to wszystko jeszcze trochę sie podgotowało, odstawiłem z ognia poczekałem aż wystygnie i zalałem tym czymś ziemne zimniaki było całkiem niezłe, biorąc pod uwagę ilość składników i postki w lodówce ale co tam nażarłem się i jestem teraz szczęśliwy :) jak jesteś odważny to możesz wypróbować ten "przepis" no oczywście o doprawiajniu nie muszę chyba wspominać :)

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-07-29, 21:02   

tarator - dobry sosik sezamowo - czosnkowy

150 ml pasty sezamowej tahini
3 zabki czosnku
2 cytryny
1/2 peczka natki pietruszki - posiekanej
sol
Przepis:
Czosnek miazdzymy i rozcieramy ze sola, Cytryny wyciskamy i sok mieszamy z czosnkiem i dodajemy paste sezamowa (najlepiej uzyc do tego miksera).
Dodajemy pietruszke, mieszamy i doprawiamy do smaku. Sos powinien byc niezbyt gesty, jesli wyjdzie za gesty trzeba go rozcienczyc woda. (pasuje do kefte i szaszlykow)

Teddy Sałatka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-08-05, 18:13   

Dzieki twoim radom Hasz2k zaczalem dodawac do sosow ktore probuje robic z glowy maki wlasnie ! / z tym ze razowej/. To niby oczywiste ale dla mnie nadal pewne oczywiste patenty to wielkie odkrycia.
Sosik z tofu brzmi ok. Jak tylko dorwe jakiś kawał tofu napewno spróbuje zrobić, tym bardziej, że jest on z czosnkiem/ mniam mniam !/.
A ma ktoś może pomysł na sos do zestawu kotlety sojowe + kasza gryczana. Często taki obiad sobie robie a pomyslu na sos do tego ni ma :(

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-08-05, 18:20   

najpierw usmaz kotlety sojowe cienko obtoczone w mace ziemniaczenej , wyjmi je , zmien tluszcz , potem na tluszczu zeszklji cebulke , dodaj pieczarki gdy sie poddusi dodaj kotlety i reszte wywaru warzywnego spod gotowania kotletow , teraz trzeba to gotowac dopoki nie sgestnieje , mozna zabielic smietana slonecznikowa / sojowa

renka 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-08-05, 21:53   

Mi do tego zestawu pasuje jakis sos grzybowy (moze byc pieczarkowy).

mary jane 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2005-08-07, 14:30   

to nie za zdrowe- ale niektóre sosy w proszku są wegan i można je spokojnie dodać jak czasu troche brakuje na dłuższe posiedzenie w kuchni

do zestawu kasza + kotlety sojowe chyba rzeczywiscie najlepiej pasuje sos grzybowy czy pieczarkowy (czyli dusimy pieczarki z cebulką na małym ogniu, jak będą miękkie i powstanie dużo wygotowanego wywaru z pieczarek, to dodajemy trochę wody z rozmieszaną mąką ziemniaczną i zagotowujemy do tego sól, pieprz itd.- proste i smaczne)

Teddy Sałatka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-08-07, 16:12   

Właśnie jestem po całym misterium przygotowywania kotletów sojowych oraz po obiadku składającego się z tego o czym mowa. Obtoczyłem kotlety w mące z. pierwszy raz. Wcześniej tego nie robiłem i pewnie dlatego się przypalały.
A co do dodania sosy grzybowego- :) Mniaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!! :)

Owsianka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2005-08-08, 14:11   

Sos do kaszy gryczanej, ryżyku, tudzież makaronu maści wszelakiej :lol:

Przecier pomidorowy, trochę ciepłej wody, łyżeczka oliwy, pokrojona drobno cebulasta oraz co tam się jeszcze napatoczy. Wymemłać, doprawić (sól, pieprz, majeranek, itp.) i konsumować. :mrgreen:

Mnie smakuje, moim znajomym nie bałdzo... :mrgreen:

xVeganBoyx 
Łamacz Klawiatur
Vegan Revolution

Wysłany: 2005-08-08, 16:06   

eee , ile mozna jesc sos pomidorowy , mi sie przeadl troch chociaz kocham pomidory i konsumuje ich niebotyczne ilosci :D

Teddy Sałatka 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-08-08, 16:34   

xVeganBoyx napisał/a:
eee , ile mozna jesc sos pomidorowy , mi sie przeadl troch chociaz kocham pomidory i konsumuje ich niebotyczne ilosci :D

Moja odpowiedz: Sos pomidorowy mozna jesc w niskonczonosc. Prawdziwa miłość nie ma nigdy dość. Dlatego też VeganBoyu nie próbuj zdrady! No może po cichu, ale dla Warzywka dla którego warto to zrobić. (Pomidory + Czosnek + Tymianek) rządzą peace

katrinko 
Wyższy Stan Ducha
jamioł

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-08-08, 21:10   

Cytat:
Moja odpowiedz: Sos pomidorowy mozna jesc w niskonczonosc. Prawdziwa miłość nie ma nigdy dość. Dlatego też VeganBoyu nie próbuj zdrady! No może po cichu, ale dla Warzywka dla którego warto to zrobić. (Pomidory + Czosnek + Tymianek) rządzą peace

Howgh!

Owsianka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2005-08-09, 15:22   

Teddy Sałatka napisał/a:
Moja odpowiedz: Sos pomidorowy mozna jesc w niskonczonosc. Prawdziwa miłość nie ma nigdy dość.

Widzę, że na płaszczyźnie talerza świetnie byśmy się dogadali :lol:
Viva pomidory! :]

hasz2k 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2005-08-09, 17:53   

xVeganBoyx napisał/a:

No ba:) Sos pomidorowy to najlepsze co może być nadaję się prawie do wszystkiego, a kto sądzi inaczej to wyzwę go na walkę konną lub pieszą :)

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-13, 23:18   

mary jane napisał/a:
to nie za zdrowe

w sumie sądze podobnie,ale mysle,ze sprobuje tez wykombinowac sos z udzialem grzybkow, azeby dodac do kaszy - raz do roku, nie zaszkodzi

Odpowiedz do tematu