Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego zostales wege?

Jak zostaliscie wege
- Znajomy wege mnie przekonal
6%
 6%  [ 10 ]
- Wyklad / film o tematyce wege mnie przekonal (ktory?)
20%
 20%  [ 29 ]
- Ksiazka / publikacja o tematyce wege mnie przekonala (ktora?)
10%
 10%  [ 15 ]
- Bylem wege od urodzenia, poniewaz moi rodzice byli wege
1%
 1%  [ 2 ]
- Od urodzenia nienawidzilem smaku miesa i kiedy tylko doroslem do wieku zeby decydowac sam o tym co bede jesc, wykluczylem je z mojego menu
7%
 7%  [ 11 ]
- Zawsze lubilem mieso ale przestalem je jesc ze wzgledow ekologicznych, zdrowotnych lub ekonomicznych
20%
 20%  [ 29 ]
- Sam, z wylacznie wlasnych przemyslen i niczym niesugerowany, zdalem sobie sprawe z cierpienia zwierzat / z faktu ze nalezy uszanowac ich prawo do zycia
29%
 29%  [ 42 ]
- Ktos mnie obrazil mowiac o mnie "trupojad", "morderca" itp, i dotarlo to do mnie
0%
 0%  [ 1 ]
- Moja druga polowka gotuje (gotowala) tylko posilki wege, wiec jem (jadlem) co jest zeby sie przystosowac i tak juz zostalo.
2%
 2%  [ 3 ]
- bo bycie wege jest "trendy"
0%
 0%  [ 0 ]
- bo chcialem sie wyrozniac
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 143

Autor Wiadomość
JAnna31 
Mały Veg
JAnna31

Wysłany: 2015-07-13, 12:52   

Gemma napisał/a:
Zaznaczyłam - zawsze lubiłam mięso ale ... itd
z tym że ze względów zdrowotnych a potem byłam mile zaskoczona względami ekonomicznymi i tak zostało.
Bez lizusostwa mówię, naprawdę wiele wyczytałam o weganizmie na tym forum. Pozwoliło mi to przypomnieć sobie moje własne przemyślenia, które zakurzyły się mocno w szarej codzienności.
Co do zwierzaków wypowiedziałam się w innym wątku.

Miałam bardzo podobnie. Do mięsa jakoś miłością nigdy nie pałałam i wiedziałam doskonale, że bez trudu mogłabym wyeliminować ten aspekt ze swojego zycia, jedynie czasem miałam "fazę" na potrawy mięsne typu bigos itd.
Kiedy zgłębiłam trochę wiedzę na temat zdrowia i odżywiania to od razu przeszłam na weganizm. Nie żałuję. + alergia mi zniknęła ;)

michasia 
świerzak
Michalina

Wysłany: 2015-07-16, 21:45   

Ja od dziecka lubiłam mięso, ale już od dawna myślałam o przejściu na wegetarianizm / weganizm, nigdy jednak nie podjęłam ku temu żadnych kroków - aż do pewnego dnia parę miesięcy temu, gdy doszłam do wniosku, że nie potrzebuję mięsa w diecie, jem je tylko w przyzwyczajenia i zupełnie z niego zrezygnowałam z dnia na dzień.
Być może parę miesięcy to mało, ale ani przez chwilę nie czułam chęci powrotu. Ta decyzja, niejako naturalna i spontaniczna, skłoniła mnie do poszukiwania informacji w internecie na temat wegetarianizmu i weganizmu, gdzie oczywiście trafiłam na wszystkie najpopularniejsze publikacje, w tym wykład Gary'ego.
Na daną chwilę nie jem mięsa, jajek ani nie piję mleka, mam jedynie problem z wyeliminowaniem sera - zawsze bardzo lubiłam wszystkie jego rodzaje. Niemniej jednak nie przestaję próbować - i coraz więcej jest dni, w których nie jem żadnych produktów zwierzęcych :-)
Ostatnio zmieniony przez michasia 2015-07-16, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2015-07-17, 07:38   

michasia napisał/a:
mam jedynie problem z wyeliminowaniem sera - zawsze bardzo lubiłam wszystkie jego rodzaje.

próbowałaś roślinnych zamienników? Jest już tego trochę na rynku. Jedne gorsze drugie lepsze. Dla mnie z ,,żółciochów" Violife daje radę.

Połykaj z Surri

Anachoreta 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-07-17, 09:22   

michasia napisał/a:
gdy doszłam do wniosku, że nie potrzebuję mięsa w diecie, jem je tylko w przyzwyczajenia i zupełnie z niegoezygnowałam z dnia na dzień.

Szybko poszło. Gratuluję i życzę wytrwania. :-)
Ostatnio zmieniony przez Anachoreta 2015-07-17, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  

Martusia 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-07-17, 13:54   

A ja nie miałam jakiegoś takiego szczególnego powodu. Któregoś dnia po prostu przestałam jeść mięcho i żyje. :) Nie jestem związana ani z żadną organizacją od zwierząt, ani eko, animalsowej, czy green peacowej. Docierają do mnie różne argumenty za byciem wege, ale to nie one o tym zdycodawały - tak mi się zdaje. Myślę tylko, że świat byłby przyjemniejszym miejscem, jakby wszyscy się na wege przerzucili. Wyszłoby to światu po prostu na zdrowie.

Melania 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-07-18, 16:12   

michasia napisał/a:
Na daną chwilę nie jem mięsa, jajek ani nie piję mleka, mam jedynie problem z wyeliminowaniem sera - zawsze bardzo lubiłam wszystkie jego rodzaje. Niemniej jednak nie przestaję próbować - i coraz więcej jest dni, w których nie jem żadnych produktów zwierzęcych :-)

o tak, z sera bardzo trudno było i mnie zrezygnować. był czas, że go nie jadłam, bo w dawnych czasach do jego produkcji używano podpuszczki zwierzęcej (z cielęcych żołądków). ale gdy wypatrzyłam w sklepie sery z mlekovity z podpuszczką mikrobiologiczną, to powróciłam do ich jedzenia. całkowite przejście na weganizm zajęło mi ze 2 lata (gdy wegetarianką zostałam właściwie z dnia na dzień, nie mając najmniejszego pojęcia o gotowaniu) - najpierw zrezygnowałam z jogurtów i serków śmietankowych, homo itp, potem z jajek, a te sery to był taki wrzód na dupie :D
Ostatnio zmieniony przez Melania 2015-07-18, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2015-07-22, 08:28   

Martusia napisał/a:
czy green peacowej

Grinpisy mają mięsiarskie firmy wśród sponsorów, więc wege to nie ich target.

Martusia 
Pilny Veg

Wysłany: 2015-07-22, 10:58   

taffit - ochrona przyrody z wege się łączy. Hodowle bydła chyba najbardziej niszczą środowisko.

aniolasty 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2015-07-22, 11:47   

taffit napisał/a:
Grinpisy mają mięsiarskie firmy wśród sponsorów, więc wege to nie ich target.

Greenpeace nie ma żadnych sponsorów.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2015-07-23, 07:48   

aniolasty napisał/a:

No dobra: darczyńców :confused:

aniolasty 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2015-07-23, 08:51   

taffit napisał/a:
aniolasty napisał/a:

No dobra: darczyńców :confused:

Różnica jest zasadnicza, nie uważasz?

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2015-07-23, 14:18   

Na bank dla urzędu skarbowego ;)

Rozmowy kontrolowane!
Znaleziono zagrożenie offtopikiem!
Proszę ewakuować się do tematu dyskusji!

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Pearl 
Veg Niebanalny
Wlkp pyrka

Wysłany: 2015-08-08, 17:52   

Przyłączam sie do ankiety,ja tak jak Hate-Siostra mnie uświadomiła jako ośmiolatkę.Nie lubiłam też wcześniej jaj pomimo chowu kur i białego sera czy masła.

okurzawa 
Mały Veg

Wysłany: 2015-08-29, 13:59   

Po wyjechaniu na studia dowiedziałam się, że wielu moich znajomych to wegetarianie, zdarzali się i weganie, ale tych uważałam za "całkowicie przeginających", w stronę egocentryzmu ( :bye: )
Cóż, błoga nieświadomości.. Z jedzeniem mięsa od dawna czułam się źle, ale starałam się to wypierać (:oops: też tak mieliście?). Dodałam na filmwebie w "chcę obejrzeć" Ziemian, czekali i czekali, bo obawiałam się ..wpływu na mnie (:oops: po raz wtóry..). Mimo wrażenia, że weganizm to wymyślanie, miałam jakieś poczucie, że pewnie będę chciała kierować się w ich stronę, gdy nabędę większą świadomość. I ..paraliżowało mnie to. W końcu stwierdziłam, że czas obejrzeć (po miesiącu dwóch? trzech?). Przy oglądaniu przewinęły się różne odczucia. Wpierw chyba coś w stronę :shock: , później przerażenie i rozpacz. Dołożyłam "Wieczną treblinkę" Pattersona i przez najbliższe tygodnie chodziłam w stanie paranoi i przerażenia, przy każdym produkcie zastanawiałam się, co się robiło, żebym go posiadała..
Przez krótki czas kierowałam się ku weganizmowi (tj. nie jadałam nic pochodzenia zwierzęcego, starałam się kupować produkty, które nie miały nic wspólnego ze zwierzętami), czytałam i oglądałam różne twory. Równocześnie pół-żartem, pół-serio mówiłam sobie, że "umrę jak nic".
Pojechałam do domu. Konfrontacja z ojcem i dziadkiem uświadomiła mi, że nie wiem wystarczająco, zaczęłam się obawiać, że naiwną "złapali na wędkę". Wtedy rezygnowałam jedynie z mięsa. Były dni roślinne, były nabiałem opływające.. Z sumieniem różnie.

Wyznam Wam, że mam duży problem. Niby jestem dopiero początkująca, ale ciągle ..obawiam się wierzyć całkowicie? publikacjom wege-wegaśrodowiskowym :roll: . Przy książce Pattersona widać, że pisze ideologicznie i subiektywnie, ze zdrowotnymi aspektami opinie skrajnie różne. Ciągle nie mogę znaleźć całkowicie obiektywnych i łopatologicznych informacji.

ladywind 
Natchniony Veg

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-08-29, 16:52   

okurzawa, mysle ze weganie z dłużym stażem powinni Ci w tym pomóc i posłuzyc wiedzą:)
Ostatnio zmieniony przez ladywind 2015-08-29, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu