Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegańskie kosmetyki
Autor Wiadomość
Makia
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-14, 10:36   Wegańskie kosmetyki

Cześć, czy wiecie jak sprawdzać czy kosmetyk jest naprawdę ekologiczny i wegański? Czy są jakieś strony lub blogi, które sprawdzają? Na jakie certyfikaty patrzeć?

walkie
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-14, 12:21   

W Polsce można już kupić dużo wegańskich kosmetyków, ja polecam te z wiarygodnymi certyfikatami. Wiele kosmetyków zawiera olej palmowy, za który jak wiemy płacą orangutany i cała masa innych zwierząt, które lądują w rękach kłusowników lub przemytników lub poprostu giną spalone. Np. w kosmetykach ze znakiem V jest olej palmowy tylko z upraw z certyfikatem RSPO czyli ze zrównoważonych upraw. Dla mnie ma to ogromne znaczenie

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/weganski-rozswietlajacy-krem-do-twarzy-z-filtrem-spf-20-z-witamina-c-oblepikha-c-berrica-933.html

Polecam szczególnie kosmetyki od Natura Siberica, świetny sklad mają szczególnie ich kremy.

damaa 
świerzak

Wysłany: 2021-07-17, 07:29   

A czy testowaliście już kosmetyki Colway https://fmprodukty.pl/colway ? Słyszałam, że są one bardzo dobrej jakości i co fajne zawierają w sobie cenne witaminy, minerały itd. Także działają nie tylko pielęgnacyjnie, ale i odżywczo na skórę. Ja osobiście lubię eksperymentować z kosmetykami, także planuje je zakupić.

Odpowiedz do tematu