Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy da się schudnąć bez dużego wysiłku?
Autor Wiadomość
milenam721 
świerzak

Wysłany: 2021-04-14, 11:44   Czy da się schudnąć bez dużego wysiłku?

Zastanawiałyście się kiedyś, czy da się schudnąć wprowadzając w swojej diecie drobne zmiany – bez stosowania „idealnych” jadłospisów, wymagających ciągłego planowania i przygotowywania ściśle określonych posiłków?

Mnie jako studentkę dietetyki ta kwestia nurtuje już od kilku lat. Jak można pomóc ludziom skutecznie zredukować masę ciała nie sprawiając jednocześnie, że ich życie w dużym stopniu stanie się podporządkowane diecie?

Wybierając temat badania przeprowadzanego w ramach pracy magisterskiej postanowiłam zająć się jednym z aspektów żywienia, które mogą być pomocne w rozwiązaniu tego problemu. Chcę sprawdzić, czy zawartość makroskładników (w tym białek, tłuszczów, węglowodanów) w diecie wpływa na odczuwanie sytości i na to, ile jemy. W praktyce taka wiedza pomogłaby doradzać później, po jakie rodzaje produktów sięgać częściej, żeby naturalnie i bez większego wysiłku odczuwać mniejszy apetyt i zmniejszać (lub utrzymywać) masę ciała.

Żeby móc to sprawdzić, potrzebuję pomocy osób, które wypełnią kwestionariusz zawierający 3-dniowy zapis tego, co jedzą i kilka zamkniętych pytań odnośnie ich sposobu żywienia. Ankieta jest skierowana do kobiet w wieku 18-65 lat. Nie trzeba w niej podawać żadnych danych osobowych.

Jeśli chciałabyś pomóc w tym projekcie, napisz do mnie na adres milenam721@gmail.com.
Prześlę ci kwestionariusz, który możesz uzupełnić na komputerze lub wydrukować, wypełnić i zrobić zdjęcia/skany.

W ramach podziękowania za poświęcony czas – jeśli będziesz tym zainteresowana – ocenię twój jadłospis pod kątem zawartości składników odżywczych kluczowych na diecie wykluczającej mięso i inne produkty odzwierzęce. Jeśli okaże się, że warto byłoby uzupełnić w diecie jakiś istotny składnik pokarmowy - zaproponuję ci kilka wskazówek, które pokażą, jak można to zrobić w praktyce :)

Bardzo liczę na Waszą pomoc!
Milena

Odpowiedz do tematu