Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierdoły piszą:
Autor Wiadomość
saso 
Łamacz Klawiatur
mechanik

Wysłany: 2004-06-26, 13:46   Pierdoły piszą:

W serwisie WP.pl znalazłem artykuł pt: "Mądry wegetarianizm"
Przytoczę kilka fragmentów:

Cytat:
Źródła niezbędnych składników, gdy nie jesz mięsa:
Białko jest budulcem wszystkich komórek organizmu, wchodzi w skład enzymów i hormonów. Jego cennym źródłem są m.in. biały ser, jogurt, jaja i warzywa strączkowe. 2–3 szklanki mleka zawierają podobną ilość białka co 10 dag mięsa, a porcja soi ma go dwa razy więcej niż kawałek mięsa. By twój organizm otrzymał pełnowartościowe białko, jadaj pieczone ziemniaki ze zsiadłym mlekiem, a makaron z żółtym serem.

Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie, od razu widać że "fachowiec" pisałten artykuł.

dalej czytamy:
Cytat:
Szacuje się, że dietę wegetariańską stosuje ok. 10 proc. Polaków. Wśród nich m.in. Grzegorz Kołodko, Maja Ostaszewska, Paulina Holz. Mogą sobie na nią pozwolić tylko zdrowe, dorosłe osoby. Nie jest polecana dzieciom i dorastającej młodzieży, bo do właściwego rozwoju potrzebują pełnowartościowego białka, a to zapewnia tylko mięso. Nie mogą jej stosować również matki karmiące – u niemowląt mogą wystąpić niedobory wit. B12, grożące zaburzeniami rozwoju układu nerwowego. Także osoby ciężko pracujące fizycznie i sportowcy, którzy potrzebują dużo energii, powinni unikać diety bezmięsnej.

Co wy na to?
Chyba nic dziwnego że społeczeństwo jest w tej kwestii zacofane, skoro największe serwisy internetowe serwują takie pseudo-info.

Koyaanisqatsi 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2004-07-27, 01:06   

ja ostatnio przegladajac przepisy wegetarianskie w necie natrafilam na dosc ciekawy komentarz, ktory znalazl sie pod przepisem na makaron z tunczykiem (umieszczonym w dziale z przepisami wegetarianskimi!...)

"Kate 2003-07-23 17:15:49

Ryby sa dozwolone z wegetarianizmie!Ja jestem wegetarianka od 9 lat i jem ryby i owoce morza,ale nie jem ptactwa i ssakow!A makaron zrobie moze jutro..."

bez komentarza...

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2004-07-28, 12:29   

płakać się chce :cry: ja pamietam, ze nawet nauczyciel od biologii w liceum powtarzał, ze tylko dorosłe osoby mogą być wegetarianami, bo nic mięsa nie zastąpi !
kto mu uczyc pozwolil?? :shock:

KotMiś
Veg Niebanalny
+ 3 koty + ? kotów

Wysłany: 2004-11-01, 18:03   

Mięso można wyeliminować, ale kto tym ludziom którzy piszą o "bezcennym" mięsie głowę zastąpi na sprawną?Musimy jeszcze trochę poczekać na zmianę myślenia w naszym społeczeństwie,które bez schabowego "siły do roboty nie ma"!

sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-11-01, 20:26   

do roboty to ono nir ma sily czesto i po schabowym... polac sa po prostu wychowani na dogmatach: albo katolickim, albo komunistycznym, jak kto woli. i jeszcze ze 3 pokolenia musza wymrzec, zeby to sie zmienilo... A co do tych pseudoinformacji, to na kilometry by mozna wymieniac te kretynizmy. Proponuje stworzyc osobny dzial na forum z takimi bzdurami, zobaczymy, kto najlepszy tekst przyśle...moze konkurs jakis? w nagrode proponuje "flaki sojowe" :-P

Odpowiedz do tematu