Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radiomaryjna ekologia
Autor Wiadomość
Surri 
Żona Admina
Pizdata


Pomogła: 79 razy
Wiek: 36
Posty: 11342
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2017-05-16, 11:36   Radiomaryjna ekologia

Animalizacja człowieka", zrównanie go ze zwierzętami, strąca go z piedestału istoty podobnej Bogu. Owocuje to "neomaterialistyczną i neomarksistowską wizją świata

A ekolodzy to "najniebezpieczniejsza odmiana wojującego neokomunizmu światowego" - mówiono na konferencji, którą wspólnie z o. Rydzykiem organizował Jan Szyszko i Lasy Państwowe

„Animalizacja człowieka to pewien cel, bardzo wyrafinowany” – powiedział, otwierając 13 maja konferencję minister środowiska, prof. Jan Szyszko. „To strategia przemyślana, a tzw. sztuka artystyczna jest jednym z narzędzi w realizacji tej strategii” – dodał.

Wiele podobnych sformułowań można było usłyszeć podczas wydarzenia zorganizowanego w Toruniu przez Wyższą Szkołę Społeczną i medialną o. Tadeusza Rydzyka, Ministerstwo Środowiska, Instytut im. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” przy udziale Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego i NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Celem konferencji było – jak napisali na stronie internetowej organizatorzy – „zwrócenie uwagi na ogromną rolę kościoła, leśnictwa oraz łowiectwa w rozwój polskiej wsi”, która jest „matecznikiem polskości, patriotyzmu oraz siły narodu polskiego”.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – jak ujawniło OKO.press – wyłożyły z funduszu leśnego na realizację tego celu 120 tys. zł. Zapłaciły m.in. za wynajem hali Arena na 8 tys osób.

Za te pieniądze uczestnicy mogli wysłuchać osiem wykładów. Z programu wynika, że była to raczej uroczystość religijno-polityczna, niż konferencja naukowa.

11.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Edwarda Janiaka. Homilię wygłosi J.E. Ks. Bp. Antoni Pacyfik Dydycz
12.15 Otwarcie konferencji – Ojciec dr Tadeusz Rydzyk, prof. dr hab. Jan Szyszko
12.45 „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew” – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
13.05 „Kościół i przyroda – Wolność artystyczna czy działania z premedytacją” – Temida Stankiewicz Podhorecka
13.20 „Rola wsi w walce o Polskę” – dr Mirosław Sulej
13.35 „Wieś i jej rola w polskim społeczeństwie – tło historyczne” – Wojciech Włodarczyk
13.50 „Leśnictwo dla polskiej wsi” – dr Konrad Tomaszewski
14.05 „Łowiectwo dla polskiej wsi” – prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka
14.20 „Polskie łowiectwo dla ochrony przyrody – dziedzictwo kulturowe” – prof. dr hab. Roman Dziedzic
14.35 „Kościół dla polskiej wsi – wieś dla polskiego kościoła katolickiego” – prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk
14.55 Podsumowanie


Doskonałego przykładu dostarczają wspomniane wyżej słowa ministra Jana Szyszki, które podczas konferencji zostały twórczo rozwinięte przez jednego z prelegentów – ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

„Zieloni”, czyli „światowi neokomuniści”
Uczony ksiądz wyłożył swoje poglądy w wystąpieniu pt. „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”. Wskazał, że współczesność odeszła od myśli Arystotelesa, że – co prawda – tak człowiek, jak i zwierzęta mają duszę, ale jednak odmienne, bo ten pierwszy posiada „rozum”. Przekreślenie tego rozróżnienia przez naukę współczesną to właśnie „animalizacja człowieka”, czyli zrównanie go ze zwierzętami, które strąca go z piedestału istoty podobnej Bogu.

Zdaniem filozofa, taki zwrot w myśleniu ma określone konsekwencje. Owocuje on „neomaterialistyczną i zarazem neomarksistowską wizją świata z jej genderyzmem i ruchami czy partiami zielonych”. Zaś te ostatnie są – zdaniem ks. Guza – „najniebezpieczniejszymi odmianami wojującego neokomunizmu światowego”.

Ideologia „zielonych” jest więc „systemowo” najbardziej „antyboska i antyludzka”.

Jan Szyszko, nauczyciel Ludzkości

Te rozważania filozoficzne poprzedziły apologię obecnej władzy PiS i samego szefa resortu środowiska. Zdaniem ks. Guza – właśnie ze względu na sam charakter ideologii „zielonych” – nie powinno nikogo dziwić, że tworzona przez PiS Rzeczpospolita stała się przedmiotem tak ostrych ataków. To bowiem Polska, w której minister Szyszko wraz z rządem i całym ministerstwem środowiska odnawiają „kulturę życia” opartą na chrześcijaństwie, w której Bóg, człowiek, zwierzęta i rośliny „mają swoje przez samego Stwórcę określone i jakże godne miejsce”.

„Tym samym Naród Polski oraz Nauka i Państwo Polskie zyskują rolę nauczyciela setek innych Narodów Ziemi w kwestiach: jak ocalić, podtrzymać i ewentualnie rekultywować bogactwo rodzimych gatunków ożywionych istnień, które w dużej mierze są podstawą do ocalenia samego człowieka aż końca jego historii”
– czytamy w streszczeniu wystąpienia uczonego na stronie konferencj

Przeciwnik teorii ewolucji naukowym autorytetem

Nie wdając się w analizę całości wystąpienia, OKO.press zwraca uwagę na trzy rzeczy.

Po pierwsze, teza o „animalizacji człowieka” jest wewnętrznie sprzeczna oraz niezgodna ze stanem współczesnej wiedzy naukowej. Zgodnie z ustaleniami biologii – człowiek jest zwierzęciem.

Nie można więc animalizować tego, co zwierzęciem już jest.

Za osobny gatunek biologiczny został uznany już w XVIII w. przez Karola Linneusza. Jego nazwa gatunkowa to homo sapiens (człowiek rozumny). Obecnie jest jedynym żyjącym przedstawicielem tzw. człowiekowatych, choć w przeszłości współistniał z człowiekiem neandertalskim, innym gatunkiem człowieka (z którym również się krzyżował).

Po drugie, współczesna nauka w wyjaśnianiu fenomenu ludzkiej odmienności i szczególności na tle innych gatunków zrezygnowała z pojęcia duszy. I nie dlatego, że – jak chce tego ks. prof. Guz – „relatywizuje prawdy” o człowieku i zwierzętach. Po prostu nie potrzebuje go w procesie badawczym.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ks. prof. Guz – na co dzień pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – jest przeciwnikiem teorii ewolucji. Możemy się o tym dowiedzieć z wykładu „Sprzeczność „teorii ewolucji” w aspekcie filozofii„, który wygłosił przy innej okazji.

Jest w tym coś osobliwego, że biolog, jakim jest Jan Szyszko, zaprasza na konferencję kogoś, kto neguje fundament współczesnej nauki o życiu, jakim jest właśnie nauka o ewolucji gatunków.

Po trzecie – OKO.press zwraca uwagę na to, że za publiczne pieniądze organizuje się konferencje, które nie tylko mieszają naukę z religią i polityką, ale również zaprasza się do udziału osoby o poglądach, które nie mieszczą się we współczesnych standardach naukowości nie z powodu swej nowości i odkrywczości, ale dlatego, że są po prostu archaiczne.

Źródło
_________________
Śpieszmy się kochać mężczyzn oni tak szybko tyją!

Połykaj z Surri
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group