Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2013-09-03, 10:36
ręczna wyciskarka do owoców/warzyw
Autor Wiadomość
Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-18, 18:40   

http://goodprice.pl/4042-sokowirowki.html to nie jest sklep tylko jakiś dziwny katalog.

Kreestal jeżeli zastanawiasz się nad kupnem tego z-stara to ja bym ci osobiście radziła dołożyć trochę pieniędzy i kupić jednoślimakowego Wildcata bo jest ogromna różnica w jakości, pojemności, gwarancji, poza tym jednoślimakowe dużo lepiej wyciskają soczek niż ręczne i nie namęczysz się przy tym.

Co do clasical squezera to nie wiem, nie znam go, ale jeżeli jednak wolisz pozostać przy ręcznej to może lepiej Healthy juicera? sporo ludzi go ma i całkiem go sobie chwalą. Co do ceny to weź też pod uwagę, że to jest razem z kosztami przesyłki kurierskiej, ubiezpieczonej co jest też sporym plusem.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-05-18, 23:44   

Kreestal można się zapytać o porkerta 2A na tej stronce (link poniżej), dotyczącej browarnictwa, lub zamówić przez nich, trzeba się tam zarejestrować, przejrzeć forum itp. zgodnie z zasadą kto szuka nie błądzi.
http://www.browar.biz/

Porkert 2A jest idealny do soków z zieleniny, nic mu nie dorównuje. Prosta solidna konstrukcja, jedyną częścią do wymiany do gumowa podkładka którą można wyciąć własnym sumptem z kawałka gumy.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
Ostatnio zmieniony przez Jędruś 2009-05-19, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-05-19, 10:33   

ja też przymierzam się do kupna... ale raczej z racji cen w grę wchodzi tylko ręczna wyciskarka...

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-23, 12:26   

wiecie co, zrobiłam w tym tygodniu troszkę poszukiwań odnośnie z-stara głownie na angielskich stronach bo u nas w Polsce to wiadomo, ze z informacjami o takich urzadzeniach niestety kiepsko:/ Tak sobie myśle ze bedziemy jeszcze wiele lat gonić np naszych czeskich sąsiadow u których wyciskarki sa juz tak samo popularne jak sokowirowki. Wracajac do z-stara to powiem wam ze zmienilam troszke zdanie bo zbiera bardzo dobre opinie, czytalam ze to taka wyciskarka jak te drozsze elektryczne z taka roznica ze reczna no i duzo tansza. i też ma takie sito i swider jak moja omega wiec nie jest taka prosta jak healthy juicer moze wiec warto zaplacic te 550zl. Chyba tez bede niedlugo taka kupowala bo urlop za pasem a ja jade na wegry i tam tez by sie przydalo soczki pic z tych ich wspanialych owocow mniam :-) no a przeciez mojej omegi targac nie bede bo i tak sie ledwo spakujemy jak zreszta co roku :mrgreen:

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-06-09, 17:13   

Kilka tygodni temu, z braku innych opcji, zdecydowałam, zakupić Lisa na Ovoce po dość zawyżonej cenie z tego sklepu Równocześnie zaczęłam hodować trawę pszeniczną i pierwsze próby użytkowania wyciskarki mam za sobą. Aby przemielić tackę, należy poświęcić przynajmniej 20 minut, ale trud się opłaca, bo resztki są naprawdę suche. Póki nie odkryłam mieszania tego soczku z np, sokiem jabłkowym lub pomarańczowym, musiałam pić go nad zlewem bo ryzyko puszczenia pawia było zbyt duże, jest po prostu paskudny :-? no ale picie go, traktuję trochę jak lekarstwa, a to nie musi smakować 8-)

Czy Wam również pojawia się gdzieniegdzie pleśń? Czy wtedy należy wyrzucić całą tackę? Czym to może być spowodowane?

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-09, 17:36   

Ale ładne poletko:) Aż mnie korci zeby tez zrobic zdjęcie mojej omedze w akcji z trawą, ale moze kiedy indziej jak bede miala chwilke czasu.

Ja też hoduje trawe pszeniczna. Pleśn faktycznie czasem sie pojawia, wydaje mi sie ze jest to spowodowane tym ze gnija niewykiełkowane nasiona pod wpływem wilgoci. Ale nie ścinamy przeciez trawy rowno z nasionami i nie ma ona kontaktu z pleśnia. To jest tak jak z każdą rośliną - zrywasz owoc, ścinasz łodyge czy liscie a wiadomo ze w ziemi tak samo jest pleśn i inne stworzonka.

ps. a mnie sam sok z trawy smakuje, moze dlatego ze jestem już "zaprawiona" bo wiele lat pilam sok z pokrzywy z miodem ale przyznaje ze to trzeba miec juz dziwne gusta :mrgreen:

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2009-06-09, 19:13   

Używam również ręcznej, ale nie taką jaką ma Kreestal, i zadowolona jestem, bo jest lekka i można w podróż zabrać.

Kreestal gdzie zaopatrzyłaś się w tacki?

Trawka większa rośnie w doniczkach, w większej ilości ziemi, zauważyłam u mnie,ale widzę, że Tobie ładnie w tych tackach rośnie.

:sloneczko:

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-06-09, 19:36   

Harmony napisał/a:

Wypatrzyłam w zwykłym supermarkecie, raczej łatwo je zdobyć :)

Harmony napisał/a:
Trawka większa rośnie w doniczkach, w większej ilości ziemi, zauważyłam u mnie,ale widzę, że Tobie ładnie w tych tackach rośnie.

A jaki jest sens, aby była większa, jak trzeba ją ściąć gdy osiągnie te 15 cm?

Evergreen 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-06-10, 12:21   

Na wegedzieciaku powstał podobny temat. Ktoś prosił nas o wywiedzenie się na temt lisów:) w Czechach. Możemy je sprowadzać na zamówienie (tej samej firmy identyczne) za około 230 zł. Jeśli byłoby więcej chętnych i mógłbym zamawiać większe liczby, to pewnie udałoby się też zbijać cenę. Wiem, że to ewidentna reklama, ale myślę, że 230 zł, to nie 350 zł. Mod w razie czego niech to usunie.
Kreestal, ten sok rzeczywiście taki niedobry? :mrgreen:

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-06-10, 12:32   

To ja prosiłam :) Ale w końcu się poddałam i kupiłam drożej. Z sokiem jabłkowym jest do wypicia ;) A bez niego to ... :paw:

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2009-06-10, 13:42   

Kreestal napisał/a:
Harmony napisał/a:

Wypatrzyłam w zwykłym supermarkecie, raczej łatwo je zdobyć :)

Harmony napisał/a:

A jaki jest sens, aby była większa, jak trzeba ją ściąć gdy osiągnie te 15 cm?

Może trochę większa rosnąć.

Co do pleśni o której mówiłaś, tak czasami się pojawia, może brakować składników odżywczych w ziemi, jaką stosujesz? lub też zbyt często podlewać.Można spróbować zraszać z dodatkiem alg morskich.

Ostatnio zmieniony przez Harmony 2009-06-10, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-06-10, 13:50   

Moze to i dziwne ale ja bardzo lubie shoty z trawy pszenicznej ;)
Smak rzeczywiscie jest specyficzny, ale da sie przyzwyczaic, chociaz wierze ze to indywidualna kwestia. Takze ktos kto nie probowal niech sie absolutnie nie zraza :)

Co do wysokoscie trawy pszenicznej, to jest w tym duzo racji ze nie nalezy czekac zbyt dlugo zeby wyrosla dluzsza, bo 15cm uzyskuje sie po ok 7-8 dniach wzrostu i jest to wlasnie takie apogeum jesli chodzi o ilosc i jakos skladnikow odzywczych. Wrecz odradza sie dluzsza hodowle i lepiej po tych 7/8 dniach sciac i przechowywac w lodowce, jesli nie mozna od razu wycisnac.

Ta pani tu o tym tez wspomina: :)
http://www.youtube.com/watch?v=psaR-bQtcNo

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2009-06-10, 13:53   

Wzrost trawy zależy od wielu czynników, czasami trawa potrzebuje więcej czasu,aby urosnąć
i widać kiedy jest gotowa do spożycia.
Wysokowść od 15 cm- 25 cm
http://www.surawka.republika.pl/

[ Dodano: 2009-06-10, 15:01 ]
A co do pleśni, może być też spowodowane wysoką temperaturą.
Ostatnio zmieniony przez Harmony 2009-06-10, 13:59, w całości zmieniany 3 razy  

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-06-10, 20:05   

Harmony napisał/a:
Co do pleśni o której mówiłaś, tak czasami się pojawia, może brakować składników odżywczych w ziemi, jaką stosujesz?

Torfowa ziemia, może być? A podlewam raz dziennie.

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2009-06-11, 16:09   

Kreestal widzę, że ładnie Ci rośnie, więc może ziemia ok.Obserwuj, trawka jest wymagająca.

Szukałam w sklepie ogrodniczym ziemi kompostowej i znalazłam, ale czasami stosuję ziemię "Kroton" z tych łatwiej dostępnych.

Próbowałaś jęczmień na trawkę ? Ja niedługo chyba spróbuję, na razie pszenica.

:sloneczko: :sloneczko:

Odpowiedz do tematu